Vízilabda: fekete megyei hétvége az OB I/B-s rájátszásban

2012. május 22., kedd

A vízilabda OB I/B osztályban a rájátszásos szakasz közepén járnak a csapatok. Megyénk mindkét gárdája hazai medencében szerepelt, de sajnos egyiküknek sem sikerült győznie, így nehéz folytatásra számíthatnak.

Kevés reménye maradt a Pólósulinak a fővárosi visszavágóra

Az 5-8. helyezésért küzdő Szegedi Vízipóló Suli ismét összekerült az alapszakaszban is a csoportjában szereplő BVSC gárdájával. A Szegedi Sportuszodában lejátszott találkozó első félidejében szorosan alakult az eredmény.

Palotás

révén mindkét gárda betalált, így egy gólos vendég előnnyel kezdődött a második negyed. Az egykoron Vásárhelyen játszó

Vörös Imre

akciógóljával folytatódott a párharc, sőt

Szabó Bendegúz

találatával már három gólra nőtt a vasutasok előnye (11. perc: 4-7). Palotás és

Márkus

két perc alatt ismét egyre hozta fel a hazaiakat és ez a különbség Vörös és Palotás találatait követően megmaradt a nagyszünetre is (16. perc: 7-8). A pihenő a fővárosiaknak tett jót, hiszen szűk négy perc alatt csak Szabó Bendegúz két értékesített emberelőnyből lőtt gólja került a jegyzőkönyvbe (20. perc: 7-10). Ébresztőt fújt a hazai oldal, előbb Barna akcióból, majd

Makra

fórból volt eredményes (21. perc: 9-10), de egyenlíteni nem sikerült, sőt a negyed utolsó két percében Berta és Bedő révén három gólt lőttek a vendégek (24. perc: 9-13). A negyedik negyedben Vörös büntetőből lőtt gólja szinte mindent eldöntött. A folytatásban már kevesebb gondot fordítottak a csapatok a védekezésre, így további kilenc gól született. A hazai legénység képtelen volt felzárkózni, sőt három perccel a vége előtt

Ugray Zoltán

találatával már hét góllal (11-18) is vezetett a BVSC. Végül a hazaiak Barna és

Katona

révén kettőt faragtak a hátrányból, de a hatgólos zuglói siker így is soknak tűnik a fővárosi visszavágó előtt.

Férfi vízilabda OB I/B rájátszás az 5-8. helyért 1. mérkőzés:

Szegedi Vízipóló Suli - BVSC-Zugló Tipo 13-19 (4-5, 3-3, 2-5, 4-6)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Kiss A., Győri A.

SZVPS:

Balogh - Katona 1, Nádasdi Z. 1, Németh Z. 1, Tóth D. 1, Makra 1, Barna 3.

Papp V. (kapus), Palotás 3, Török A. 1, Márkus 1, Hulmann, Zsigri, Nagy G.

Keller László.

BVSC:

Mihajlovics - Szabó B. 5, Bedő K. 3, Berta J. 3, Ugray D. 2, Mészáros, Urbán 1.

Szakonyi (kapus), Vörös 4, Ugray Z. 1, Telekdy, Bors D.

Derekas Szilárd.

Gólok emberelőnyből:

5/11, ill. 4/9

Gólok ötméteresből:

1/1, ill. 3/3

Nádasdi Zala és Nagy Gergely, ill. Szabó Bendegúz és Bedő Krisztián.

Bajban a HVSC

A 17.-19. helyért három csapat játszik körmérkőzéses formában. A vásárhelyiek az elmúlt héten vereséget szenvedtek a "B" csoport utolsó helyén végzett Bánki VE csapatától, így a hétvégén nagyon kellett volna a győzelem hazai pályán az első fordulóban a fővárosiakat legyőző csabaiak ellen. Az első negyedben több, mint négy percet kellett várni a gólra, amelyet a vendégek hatosa,

Rácz Norbert

ért el szabaddobásból. Egy perc múlva

Szabó János

akciógóljával egyenlítettek a hazaiak, de a következő támadásból

Kiss Gyula

révén már ismét a csabaiak vezettek (6. perc: 1-2). A második negyed első perce két gyors vendég találatot hozott (9. perc: 1-4), szerencsére a folytatásban a vásárhelyiek is eredményesebben játszottak és Szabó János kétszer,

Vígh Csanád

pedig egyszer betalált, de a túloldalon

Rácz

is beköszönt kétszer. A harmadik negyed 4-6-os eredménnyel indult és nyolc gól esett egyenlő elosztásban. A HVSC-ből ebben az időszakban

Hajdú József

kétszer, míg

Pölös

Gallyas

egyszer-egyszer volt eredményes. Kétgólos előnyt kellett volna ledolgoznia a Török-legénységnek az utolsó nyolc perc alatt és ezt

Kristó

előnygóljával meg is kezdték a hazaiak. A negyed közepén a két 12-es,

Szabó Tamás

, illetve Gallyas Ernő gólváltását láthatták a nézők (28. perc: 10-11). Sok hiba jellemezte mindkét csapat támadójátékát, így a közel három percig tartó gólszünetnek inkább a vendégek örülhettek. Az utolsó másfél percben először

Kiss Gyula

értékesített egy büntetőt, így

Vékony László

találata még pontot sem ért a vásárhelyieknek, akik ezzel a vereséggel nehéz helyzetbe kerültek. A hétvégén a HVSC szabadnapos lesz, a csabaiak látogatnak a fővárosba.

Vízilabda OB I/B rájátszás a 17-19. helyért 3. forduló:

Hódmezővásárhelyi VSC - Csabai Csirkefogók VK 11-12 (1-2, 3-4, 4-4, 3-2)

Hódmezővásárhely. Vezette: Ifj. Kuncz, Bors L.