Labdarúgás: kikapott Algyőn az UTC

2012. május 30., szerda

A papírformának megfelelően az Algyő otthon tartotta a három bajnoki pontot az UTC ellen, igaz, a Kertész utcaiak fel tudtak zárkózni a második félidőben, ám a pontszerzés nem jött össze számukra.

Esélyeshez méltóan nekiesett a kiesés elől menekülni igyekvő vendégeknek a hazai csapat, és az első félidő első felében szinte kapujához szorította a kontrákra berendezkedő UTC-t. A HFC elleni mérkőzés furcsa góljai köszöntek vissza aztán nem sokkal később, a 18. percben egy beívelt labdát

Schmiz Dávid

kapus szerencsétlenül ütött ki, fejbe találva

Hegedűs Tibort

, akiről a labda a kapuba pattant (1-0).

Pálfy Zoltán

legénysége csak a félidő derekán tudott valamelyest kiszabadulni a szorításból, sőt, egy előrevágott labda után

Szűcs József

révén egyenlíthettek volna, ám a löket a kapufán csattant. Nem sokkal később

Takács Zoltán

máris cserélni kényszerült, ugyanis egy ütközésnél a gólszerző Hegedűs agyrázkódást kapott, s kórházba kellett szállítani. A szünetig kiegyenlítettebbé vált a játék, az UTC részéről

Gajdacsi Mátyás

lábában maradt a potenciális egyenlítés, míg az algyőiek több átlövéssel is próbálkoztak, illetve szögletekből, szabadrúgásokból veszélyeztették az újszegedi kaput, előnyüket növelniük azonban nem sikerült. Nem így fordulás után, amikor az első öt perc végén, egy nagy erejű löketet eresztett meg

Koza Zsolt

, s a labda védhetetlenül csapódott a vendégek hálójába (2-0). Bár továbbra is az Algyő irányította a játékot, a vendégek nem adták fel:

Bokányi Ádám

kiugrásakor

Udvari Tamásnak

kellett nagyot védenie. Pillanatokkal később kontrázhatott a hazai alakulat, a szélen felvitt, majd becenterezett labdát

Kiss Bence

vágta be közelről - ezzel már 3-0-ra vezetett az Algyő. Ekkor feljavult az újszegediek játéka, s hamarosan szépíteni is sikerült. Bár a harmadik algyői gól utáni bercekben még vitattak egy meg nem adott tizenegyest a vendégek, az 57. percben már megszólalt a síp, amikor Szűcsöt gáncsolták a büntetőterületen belül, az ítélet-végrehajtó

Gonda Lászlónak

pedig nem remegett meg a lába (3-1). Nem sokkal később a hazaiak újabb embert, s újabb gólszerzőt vesztettek: Kozának aláfordult a térde, őt is sérülten kellett letámogatni a pályáról. Megbomlott az algyőiek szerkezete, s ezt újabb helyzetek kialakításával használta ki az UTC, s végül a 81. percben sikerült

lövéséből született találattal sikerült felzárkózniuk egy gólra. Nyílttá vált a meccs, paprikásabb lett a hangulat, amit a röpködő sárga lapok is tanúsítottak, ám újabb gól már nem született, 3-2-re nyert az Algyő.

Labdarúgó megyei I. osztály 31. forduló:

Algyő SK - Ujszegedi TC 3-2 (1-0)

Algyő, 150 néző. Vezette: Gera (Csöngető, Hideg).

Algyő:

Udvari - Szigeti, Balogh Á., Koza (Gonda A. 69'), Daróczi, Orosházi, Hegedűs (Kiss B. 33'), Balogh N., Fejes, Bogdán (Farkas 84'), Hadár.

Takács Zoltán.

UTC:

Schmiz - Szántó, Gonda L., Szabó L. (Gáleg), Péczely, Kovács S., Szűcs, Balogh N., Farkas (Molnár S.), Gajdacsi, Bokányi.

Pálfy Zoltán.

Hegedűs (18'), Koza (51'), Kiss B. (54'), ill. Gonda (57' - tizenegyesből), Bokányi.

Szigeti (60'), Koza (63'), ill. Péczely (42'), Gonda (48'), Bokányi (84'), Molnár S. (87'), Gáleg (87'). Takács Zoltán:

"3-0-s vezetésünk után a kényszerű cserék miatt megbomlott a csapatjátékunk, de a győzelmünk végül még így sem forgott veszélyben."

Pálfy Zoltán:

"Kemény, hajtós mérkőzést vívtunk az Algyővel, akik az elején nagyon nekünk estek, be is szorultunk, majd amikor szabadultunk volna ebből, bekaptuk az első gólt. 0-3 után féltem, hogy összeesik a csapat, de ehelyett feljavult a játékunk, ekkor kezdtünk el futballozni, és fel is jöttünk, nyílttá téve a meccset az utolsó 10-12 percre, de egyenlítenünk már nem sikerült."