Kosárlabda: előnyben a Kosársuli

2012. április 16., hétfő

Nagyszerűen kezdte a rájátszást az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli gárdája, hiszen Utasiék az első mérkőzésen, a fővárosban is magabiztosan győzték le a nagy múltú Budapesti Honvéd együttesét. Az előny biztató a pénteken 19 órakor kezdődő vásárhelyi visszavágó előtt.

Megkezdődtek a küzdelmek a férfi kosárlabda NB I/B kuparendszerben lebonyolításra kerülő rájátszásában, ahol az első kör mérkőzései meghatározó jelentőséggel bírnak a további folytatást illetően. Az előjelek nem voltak túlzottan bíztatóak a vásárhelyiek számára, hiszen

Szilágyi

kéztörése miatt nem léphetett pályára, míg

Schéda

betegséggel bajlódott, de ő vállalta a szereplést. Az első negyedben - a március 15-dike óta magyar állampolgár -

Vejinovics

vette kezébe a karmesteri pálcát, nagyszerűen irányított és szép betörésekből a palánk alatt is eredményes volt. Az irányító mellett

Mócsai

Vas Péter

is sorra betalált, így 17-14-re vezetett a Kosársuli. A negyed utolsó percei azonban a hazaiaké voltak, akik főleg centereik eredményes játékával 24-20-ra fordítottak. A második tíz percben javult a vásárhelyiek védekezése, támadásban pedig

Kukla

, Vas és Utasi is szépen termelte a pontokat, így 34-36-nál már ismét a vendégeknél volt az előny. A folytatásban Vejinovics percei következtek, majd Vas triplája után Schéda palánkszaggató zsákolásával és 38-46-os Kosársuli előnnyel zárult az első félidő. A második félidő elején fantasztikusan játszottak a kék-sárgák, akik négy percig nem kaptak kosarat, miközben Vejinovics sorra értékesítette a javára megítélt büntetőket. Tizennyolc pontos (38-56) vásárhelyi előnynél eldőlni látszott a találkozó, de a Honvéd csapatánál nem véletlenül dolgozik az ország egyik legerősebb szakmai stábja - hiszen Mészáros István vezető edző munkáját

Zsoldos András

Ránky Mátyás

segíti - a fővárosiak zónavédekezésre és letámadásra váltottak, így vészesen kezdett fogyni a Kosársuli előnye (52-65). Az utolsó negyedben "street-ball"-ra váltottak a budapesti fiatalok, egy alacsony szerkezetű, nagyon gyors és jól betörő csapat volt a pályán, akiknek lelkesedését a játékvezetők is értékelték. Szerencsére a befújt büntetők egy részét a hazai játékosok kihagyták, a vásárhelyiek viszont okosan játszottak és jól dobták a büntetőket is. A kilenc pontos idegenbeli győzelem nagyon értékes és biztató a pénteki visszavágó előtt.

Kosárlabda férfi NB I/B rájátszás a 9-16. helyezésért:

Budapesti Honvéd SE - EnterNet Vásárhelyi Kosársuli 75-84 (24-20, 14-26, 14-19, 23-19)

Budapest, 50 néző. Vezette: Gaál, Józsa, Bagi.