Kosárlabda: fél lábbal az A csoportban az ABCOM-Szeged + FOTÓK

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Nem túl magas színvonalú mérkőzésen tartotta az élvonalbeli tempót az ABCOM-Szeged a BEAC elleni osztályozó első meccsén, s rutinjának, valamint koncentráltabb játékának köszönhetően nagyarányú győzelmet aratott.

Kezdés után hozta a saját játékát Mészárosné Kovács Andrea együttese a BEAC elleni osztályozón, és már a 6. percben 16-9-re léptek meg ellenfelüktől Lengyel Dalmáék, majd rövid időre 8 pont is volt a különbség (20-12). Balogh Judit időkérése után azonban feljavultak a vendégek, és sikerült a negyed végére felkapaszkodniuk (25-20). A folytatásban aztán felpörgette a meccset a BEAC, és az NB I-es tempót diktáló fővárosiak stílusa rengeteg hibára késztette a hazaiakat, így nem túl magas színvonalú kosárlabdát és rengeteg pontatlan megoldást láthatott a kilátogató publikum. A negyed megdöbbentően pontszegényre sikeredett, a nagyszünetig a különbség pedig nem változott (33-28).

Fordulás után maradt a kapkodás, nem tudott elszakadni ellenfelétől az ABCOM, akik továbbra is sok hiba mellett sok hibára késztették a hazaiakat. A nagy iram miatt félő volt, hogy a B csoportos tempóhoz szokott szegedi lányok esetleg elfáradnak a végére, ám ennek nyoma sem volt, koncentráltabbá vált a csapat játéka, s az ismét végig hat embert forgató Mészárosné örülhetett a végén korábbi soproni bajnok csapattársával szemben, mivel a hajrában már húszpontos előnyre is szert tett csapata, s egy szerencsés tripla miatt csökkent ez csak 17-re (72-55). Ez a különbség elég markáns ahhoz, hogy az ABCOM-Szeged reményekkel telve várja a szombati második meccset a fővárosban, s annak tekintetében is biztató, hogy az esetleges harmadik találkozónak Szeged adhasson otthont.

Női kosárlabda NB I/A osztályozó 1. mérkőzés:

ABCOM-Szeged KE – ELTE-BEAC Újbuda 72-55 (25-20, 8-8, 17-17, 22-10)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Gál J., Fodor A., Rácz.
ABCOM-Szeged: LENGYEL 11/3, PUNGOR 12, KOVÁTS A. 29/9, Tóth C. 6, RAJNAI 12. Csere: Fürész 2. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
BEAC: Guti 4/3, Horváth Sz. 4, Katona 11/3, Szász 14/3, Zsámár 4. Csere: Kováts N. 10, Cseh-Szombathy 2, Horváth E., Havasi 6. Vezetőedző: Balogh Judit.
Kipontozódott: Horváth Sz. (37′).
Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1-0 az ABCOM-Szeged javára.

Mészárosné Kovács Andrea: “Gratulálok a csapatomnak! Nagyon büszke vagyok arra, hogy hazai pályán meg tudtuk szerezni azt az előnyt, ami arra mindenképp elég lehet, hogy az esetleges harmadik meccs hazai pályán legyen. Egyelőre 1-0 ide, nagyon fontos a következő meccs, jó lenne kettőből venni az akadályt, de ennél jóval nehezebb meccsre számítok idegenben.”

no images were found

VÉGE: 72-55 (25-20, 8-8, 17-17, 22-10)

40′ Fürész távolija óriási tapsvihart arat. Közben kiderül, csak kettes, de akkor is szép volt, és kellett is, 68-52, időkérés, 55,1 vissza. Kimarad a vendég ziccer, Havasi. Rajnaié nem, 70-52! Meglesz-e a húsz? Időkérés, 23,9 vissza. Megvan! Pungor labdát szerez, 72-52. Az utolsó pillanatban egy Guti-tripla rontja az örömünk, így 72-55 a vége.

39′ Pungor kettese süllyed, és még fault is, a büntető viszont rossz, de megvan a lepattanó, Lengyel triplája jön, de lejön. Visszaszerezzük, ám Rajnai faultol a sporik szerint… 66-52.

38′ Szász távolija marad ki. Aztán támadóhiba a mieink ellen, még félpályáig sem jutnak el. Havasi Virág tripláján meglepődtünk volna ha bemegy… Lengyel büntetői, 64-52! Ziccerek maradnak ki itt is, ott is.

37′ Kováts Nóra válaszol egy közelivel, 62-52. Pungor trojkája nem jó, de megmentik a szegedi lányok a lasztit. Jó védekezés. Újabb időkérés.

36′ Kováts Anna lapos duplája rossz. Marad itt a labda. Kováts Anna üresen a vonalon túl, ott a 4. hármasa! 62-50!

35′ Fürész Emő szerez labdát. Lengyel Dalma tempója marad ki a sarokból. Guti rosszul teszi fel.

34′ Pungor ront egy tempót. Havasi Virág lepattan Rajnairól. Lengyel Dalma triplája nagyon kellett, 59-50.

33′ Katona épp eltalálja agyűrűt, triplának így is rossz. Újabb tájmaut. Fürész és Rajnai, 56-50.

32′ Nem dobnak jól, a vendégek, de a tempójuk a hazaiakat is sok hibára, kapkodásra kényszeríti. Kováts Anna ikszedik büntetői, talán egyet ha rontott eddig, most sem hibázik, 54-48.

31′ A játékvezetői ténykedés vált ki heves indulatokat a lelátón. Szász kosara, 50-48. Kováts Anna újra, 52-48!

III. negyed: 50-45 (25-20, 8-8, 17-17)

30′ Tóth saját lepattanóját szerzi vissza. Kováts Nóra harcol, tapos, nincs síp, saját lepattanóját bedobja végül, 50-45. Tóth bedobása bakiparádéba illő, kiejti a kezéből. Megússzuk.

29′ Zsámár iskolapéldája lehetne annak, hogyan nem szabad ziccert dobni töküresen… Tóth Cili két büntetője, 50-43. Fürész Emő triplája hihetetlen honnan pörög ki.

28′ Zsámár szépen kezeli a labdát, csak kosarat nem tud dobni… Pungor saját lepattanóját teszi vissza, marad a labda a hazaiaknál, de lemegy a támadóidő.

27′ Szász Emese, majd Kováts Anna ismét, 48-41. Ha már párok, Ancsin Gábor tapsol a lelátón. Időkérés. A Szedeák kosarasai is itt vannak a kapu mögötti szektorban.

26′ Horváth Szilvia faragja háromra a hátrányt, 42-39. Kováts ismét büntetőzik, 44-39! kovátsot faultolják ismét, büntetők Annától, 46-39. Közben felbukkan az UTC futsalosa, Hegyesi Zsolt is felbukkan a nézők között. Barátnője, Kecskés Fanny tavaly a szegedi csapatot erősítette, most is szurkol a társaknak.

25′ Katona kettese, 41-37. Fürész hibázik, Pungoré a lepattanó. Kováts Anna büntetőzik, egy benn, 42-37.

24′ Kováts Anna laza csukló, biztos kéz, tripla, 41-35!

23′ Szász Emese kettő plusz egye, oda a tízpontos fór, 38-35. Horváth ront.

22′ Pungor Krisztát az idő és a védő is szorítja, le is megy az idő. Havasi Virág a BEAC játékosa, 38-32.

21′ Hazai roham, Kováts Anna kettő plusz egye, 36-28! Katona ziccere egyszerűen rossz. Kováts Anna, 38-28! Zsámár tempója, 38-30.

Nagyszünet: 33-28 (25-20, 8-8)

20′ Horváth Szilvia közelről, 31-28. Rajnai is megint az utolsó másodpercben, 33-28.

19′ Fürész eladja, Horváth Enikő megszerzi, aztán látványosan kapja vissza a passzt, majd ront. Sok-sok hiba mindkét oldalon.

18′ Pungor is ront egy kettest. lengyel majdnem labdát szerez, hason fekve is küzd, aztán lemegy a támadóidő a vendégeknél.

17′ Kováts Anna ökleli fel Horváth Szilviát, hogy-hogy nem, támadófault. Pungor lepattanózik. Kováts Anna hármasa marad ki.

16′ Szász Emese ziccerével megvan a 7-8. pont a negyedben, 29-24. Pungor büntetőzik, 31-24, Cseh-Szombathy kettese, 31-26.

15′ Pungor tempózik, 29-22. És tájmaut. Sorra kihagyja Horváth és Kováts Nóra is a BEAC-lehetőségeket.

14′ Kováts Nóra hagy ki egy ziccert, a húgáé a lepattanó. Nem sok pont, csökkenő színvonal, nagy rohanás.

13′ Tóth Cili tempója rövid. Jön vissza Rajnai. Lengyel Dalma tartja a fiatalok iramát, egy látványos ziccer, 27-20. Kováts Nóra, 27-22.

12′ Katona látványosan tartja benn a labdáét, hiába. Kováts-Kováts testvérharc, Anna nyer.

11′ Egy-egy hiba mindkét oldalon. Szász szörnyű hármasa épp csak éri a gyűrűt.

I. negyed: 25-20 (25-20)

10′ Katona meglepő mozdulattal teszi fel a labdát, aztán csodálkozik amikor lecsorog… Fürész ront a palánk alatt, Cseh-Szombathy nem az indulás után. Kováts Anna triplája a csattanós válasz az utolsó másodpercben! 25-20!

9′ Zsámár tempója, Lengyel válasza, 2-2 pont, 22-16! Katona kihagyja a ziccert, Kováts Nóra javít, 22-18.

8′ Lengyel Dalma viszont nem, 18-12! Rajnait Fürész váltja. Pungor Kriszta büntetői, 20-12! Kováts Nóra a palánk alól, 20-14. Tóth Cili hármasa nem jó.

7′ Kováts Nóra – a szegedi Kováts Anna nővére – és Cseh-Szombathy a pályán. Szász a dudaszóval hint egy triplát, 16-12. Tóth eladja a labdát, Katona kihagyja a ziccert.

6′ Időkérés. El is kél a vendégeknek, elég bizonytalanok a támadásaik. Ránézésre – bár korai még ilyet mondani – sima ügynek tűnik a meccs szegedi szempontból, no de messze még a vége… Rossz hazai támadás után hasonló vendég attak. Kováts Anna nagy szlalomja után két pont a jutalom, 16-9.

5′ Lengyel kidobja. Látványosan passzolgat a BEAC, Katona eladja. Aztán visszaszerzik ismét, most bedobja. Lengyel ziccere, 14-9.

4′ Tóth Cili tempózik, 10-7! Rajnai ismét ziccerben, ismét két pont, 12-7. Labdaszerzés.

3′ Kováts Anna tempója, 6-4! Guti büntetőzik, 6-5, csak egy benn. Kováts passzából Rajnai ziccerben nem hibáz, 8-5. Katona farag, 8-7.

2′ Zsámár a sarokból, de csak kettes, 2-4. Tóth Cili megy be a palánk alá, ziccer, 4-4. Katona hármasa rossz. Szász Emese triplája még rosszabb…

1′ Rajnai közelijével 2-0! Zsámár egyenlít. Kováts Anna kilép.

17.50: Mint Domokos Mihály, a klub elnöke elmondta, a szegedi csapatban mindenki egészséges, így legerősebb keretével veheti fel a harcot az ABCOM.

17.45: Javában megy a melegítés, miközben Balogh Judit és Mészárosné Kovács Andrea jókedvűen beszélgetnek a zsűriasztalnál. 1993-ban mindketten tagjai voltak a Soproni VSE-GYSEV első bajnoki címét elnyerő gárdájának. Egykoron csapattársakként küzdöttek, ma ellenfelekként a kispadról irányítják sajátjaikat.

17.35: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Rövidesen kezdődik az ABCOM-Szeged összecsapása a BEAC-cal, a tét nem kevesebb, mint az A csoportos tagság!