Kézilabda: legyűrte a Pick a Csurgót az elődöntő első meccsén + FOTÓK

2012. április 22., vasárnap

Remek kezdés után visszaesve, fej-fej melletti küzdelemben, ha nehezen is, de behúzta a bajnoki elődöntő első csatáját a Pick a Csurgó ellen, de nagyon nehéz idegenbeli meccsre számíthatunk következőleg.

Álomszerűen kezdett a Pick Szeged,

Buday Dániel

Rajko Prodanovic

góljaival 5-0-ra húzott el a hazai gárda. Időkérést követően lassan kapaszkodtak fel a vendégek, ám az Európa-bajnoki ezüstérmes szerb légiós lerohanásaival nem tudtak mit kezdeni. Ennek ellenére apránként ledolgozta a hátrányt a csurgó, s 13-13-as félidő után jöhetett a szünet. Fordulás után tartotta a lépést a Pickkel a Csurgó, majd kellemetlen meglepetésre a vezetést is átvették

Katzirz Dávid

góljával a 35. percben. Fej-fej mellett a két csapat, hol

Skaliczki László

, hol

Bakó Botond

csapata vezetett. Az átlövésekkel ezúttal gyengén muzsikált a hazai gárda, ennek is köszönhető, hogy nem sikerült tartósan elszakadni a feljavuló ellenféltől, sőt, nem egyszer a negyedóránként cserélt szegedi kapusok,

Tatai Péter

Mikler Roland

bravúrjaira volt szükség, hogy ne kerüljenek előnybe a vendégek. A végjátékra két gólos fórt szerzett a Pick, melyből

Oláh Gábo

r góljával csak egyet tudott faragni az ellenfél, utolsó percbeli utolsó attakjuk pedig Mikleren halt el, így egy góllal nyert a Pick Szeged a Csurgó ellen, s ezzel az egyik csapat két győzelméig tartó párharcát 1-0-ra vezeti az NB I elődöntőjében. A párharc az április 28-án, 12.45-kor kezdődő mérkőzéssel folytatódik - s talán zárul is - Csurgón.

Férfi kézilabda NB I elődöntő 1. mérkőzés:

Pick Szeged - Csurgói KK 27-26 (13-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy.

Pick Szeged:

TATAI - Vadkerti A. 2, Sulc 1, BUDAY 7, Zubai 1, Ancsin 3, PRODANOVIC 10.

MIKLER (kapus), Bajorhegyi, Czina 1, Lékai, Pribanic 1.

Skaliczki László.

Csurgó:

Paul - Nagy M. 1, Vadkerti G. 3, Katzirz 3, Herbert, Kos, Országh 2.

OLÁH 6, Széles 2, SZÖLLŐSI 4, Simon 1, Borsos, Vancsics 3, Pavlovic 1.

Bakó Botond.

4/3, ill. 5/3.

14 perc, ill. 12 perc.

Az egyik fél két győzelemig tartó párharcának állása: 1-0 a Pick Szeged javára.

60' Vancsics a szélről, MIKLER!!!! Kifogta a Csurgó egyenlítő labdáját! Talpon a csarnok! 12 mp! Buday messziről ívelten, lassan száll, az óra lecsorog! Győzött a Pick, ha nehezen is! 59' Időt kér a Pick. Másfél perc vissza. Pallag véd. Támad a Csurgó, őrületes izgalmak a végén! Czina szedi le Katzirz fejét, megússzuk kiállítás nélkül. 58' Birkózik a két csapat. A Csurgó próbál közelebb jönni, a Pick nem hagyja. 57' Rohamoz a Csurgó, hetessel jöhetnek. Oláh bevágja, 27-26! 56' Időkérés. Utána Széles ront. Vadkerti is ront. 56' Egy emberként szurkol a drukkerhad, óriási hangulatban támad a Pick. 55' Prodanovic kőkeményen bevarrja a szélről! 27-25! Talán most elszakadunk! 54' Czina szerez labdát és indul, 26-25! Eksztázisban szurkol a lelátó! Széles kap pont két percet. 53' Fero Sulc egyenlít, 25-25. Hol mi, hol ők rohannak az eredmény után. 52' Szöllősit naggyá tesszük, 24-25 51' Pribanic egyenlít középről! 24-24! 50' Vancsics ejti át Miklert a szélről szállva, 23-23! Szöllősi megy át mindenkin, 23-24... 49' Buday rohan le mindenkit, 23-22! 48' Prodanovic rohan le, ott a 9. gólja! 22-21! Egyenlít ismét a Csurgó. 47' Kemény védekezés, kapusbravúrok mindkét oldalon. 46' Pallag Péter véd a vendégeknél. Elől ismét szegedi hiba. 45' Körte tör át mindenkin, 21-20, újra vezetünk! Szöllősi egyenlít, 21-21. 44' Mikler Roli védése után hibázunk elől. 43' Vancsics tör be, 20-20. Hát nem adják olcsón a bőrüklet a somogyiak. Paul véd. 42' Oláh hetesből, 20-19. Ancsin kapufája. 41' Hosszan támad a Csurgó, Tatai véd. Vadkerti indul, 19-18! Prodanovic is, 20-18! 40' Egységes "Hülye vagy"-gyal tüntet a közönség, miután a sporik Bajorhegyi indulását és ziccerben lerántatását követően mindössze szabaddobást és csak ketrtő percet ítélnek. Majd Zubai és Szöllősi kakaskodását a hazai beállós kizárásával zárják le. Közben Országh és Katzirz kapott kettő percet, 5 a 4 ellen a Pick. 39' Buday most a hatosról, 18-18! 38' Ancsin óriási lövése Paul kezeivel is bemegy, 17-17. Zubai kap két percet. Országh veszi vissza a csurgói előnyt, 17-18. 37' Vadkerti Gábriel tör át a falunkon, be is vágja, estében megsérül. 16-17 és ápolás. Pribanic beállóból nagyon fölé. 36' Mikler bravúros védése után Ancsin szaggatja a hálót egy hatalmas balossal! 16-16! 35' Katzirz kés a vajba tör át a hatosfalon, ott a gól és ott a csurgói vezetés... 15-16. Prodanovic kapufája. 34' Buday szép betörés végén, Oláh Gábor meg tisztára játszva talál be, 15-15. Vadkerti cundere nem jön be. 33' Beocanin lökete blokkolva. Ismét egyenlít a Csurgó, Vadkerti, de nem a miénk, 14-14. 32' Rajko újabb hetese, 14-13! 31' A vendégek kezdik a második félidőt. Katzirz zúgó bombája blokkon hal el. SZÜNET!30' Pavlovic harcol ki hetest, Oláh bevágja most, 13-13. 29' Lékai akad fenn a falon, marad nálunk a támadás joga. Buday lövőcsel után kerüli meg a falat, ott a gól a sarokban, 13-12! Okos trükk volt! 28' Buday csípőből lőne át, mellé. Simon futtából, blokk. Szöllősi is tarthatatlan, ráadásul Vadkerti második kiállítása miatt tüntet a közönség. 12-12. 27' Pribanic beforog, hetest harcol ki, Buday varrja be! Elveszik a vendégektől a labdát. 26' Széles hetese jön... Mikler lábbal véd! 25' Sulc marad lenn, törlés, ápolás. Meg is gyógyult, folytatjuk. Passzívon a kéz, Ancsin bombáz méterekkel fölé... 24' Prodanovic hetese... Paul fogja. Széles a szélről ejt, 11-11... 23' Melegszik a pite, 5-0 és 8-3 után most 10-9, időt is kér Skaliczki mester. Ancsin végre betalál, de Szöllősi azonnal válaszol, 11-10. 22' Zubai és Borsos páros kiállítása. Ismét rontunk... Szöllősi beállóból, 10-9, és még Vadkerti Attilát is kiküldik két percre... 21' Lékai is a pályán, miközben rontunk elől. Mikler-bravúr azonnal! 20' Rajko szélről most a felsőlécet forgácsolja, Simon Bence pedig kezdi izgalmassá tenni a meccset, 10-8. Mikler Roli jön a hazai kapuba. 19' Szöllősi nem ront, 9-6. Zubai javít, 10-6! Széles László szűken, 10-7. 18' Buday labdát szerez, Zubai indul... és beragad a kezébe alabda, az alsó lövést védi Paul. 17' Vadkerti Gábriel elementáris erejű lökete megy be, hiába ér bele Tatai, 9-5. 16' Prodanovicra megy ismét a figura, Rajko száll be szélről, ejt, 9-4! Ez volt a 6. gólja! 15' Tatai fogja Oláh hetesét! Brávó, Peti! 14' Katzirz, a mesterlövész csípőből tüzel, 8-4. Sulc szélről talál be, de belépett. 13' Oláh Gábor átlövése áll meg a kapuban, 7-3. Rajko tarthatatlan, 8-3! 12' Ancsin bal keze villan, Paulé jobbja is, marad nálunk. Sulcét viszont ember nem védheti! 7-2! 11' Bajorhegyi ül le két percre, Országh használja ki az emberelőnyt, 6-2. Igor Kos a második két percet kapja már. 10' Sulc passza után Ancsin karja lendül óriásít, véd Paul. 9' Rendre fennakadnak a csurgói rohamok a szegedi hatosfalon, passzív már, Katzirz szabaddobása blokkon hal el. 8' Zubai ront a kapura, Kos kap kettőpercet a lökésért, Rajko bevágja, 6-1! 7' Zubai sárgája, miközben a hazai drukkerhad azt skandálja, "Kupagyőztes!" Nagy Mátéé az első csurgói gól, 5-1! 6' Bajorhegyi sárgája. Elveszti a labdát a Csurgó. Prodanovic átslisszol a védelmen, 5-0! Időt kér Bakó Botond. 5' Tatai véd, Rajko lerohan, 3-0! Vadkerti Gábriel töri el a labdát, aztán Buday nem, 4-0! Micsoda kezdés! 4' Ancsint Nagy Máté gyötri, sárga. Passzív, elveszik a bírók a labdát a Picktől. Fergeteges dobpárbajt vív a két ultratábor. 3' Már nálunk a labda, Rajko rohanna le, de feláll a fal. 2' Prodanovicra játsszuk ki szélen, 2-0! Támad a Csurgó. 1' A mieink kezdik a derbit, Buday azonnal betör, 1-0! Katzirz is, fölé. 17.00: Bevonulnak a csapatok a pályára a bemutatáshoz. Bejöttek a csurgói ultrák, rá is kezdenek a csapatuk éltetésére. Nagyjából 1000-1200 néző a lelátón. Hamarosan kezdünk... Előtte még a 2011-es év legjobbjának választott Fero Sulc kapja meg a díjjal járó kupát. 16.45: Áramlik a csarnokba a szurkolóhad, vannak már benn 5-600-an, de egyre csak telnek a szektorok. Van egy maroknyi csurgói ultratábor is, érkeztünkkor, bő félórája, a csarnok parkolójában hangoltak. 16.35: A Pick a 2., a Csurgó a 3. helyen végzett az alapszakaszban, míg a Veszprém az élen, a negyedik pedig a Balatonfüred lett. Utóbbi páros már lejátszotta az első elődöntőcsatát Veszprémben, és némi meglepetésre, félidei 17-16-os vezetés után csak két góllal, 30-28-ra maradt alul a Balaton-parti gárda a toronymagas esélyes bajnoki címvédőtől. 16.30: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból! Félóra múlva kezdődik a férfi kézilabda NB I elődöntőjének első meccse a Pick és a Csurgó csapatai között. A felek már a parketten, zajlik javában a melegítés. Beharangozó írásunk itt olvasható!