Vízilabda: nem jutott a LEN-kupa döntőjébe a Szentes

2012. március 7., szerda

Nem jutott be a Szentes női vízilabdacsapata a LEN-kupa döntőjébe, miután a három góllal elveszített idegenbeli összecsapás után hazai környezetben is kikapott az olasz Imperia együttesétől a szerdai visszavágón.

A második számú kontinentális sorozat elődöntőjében, a február 29-i, 11-8-as itáliai sikert hozó meccs legjobbjaként

Stieber Mercédesz

, az Imperia világ- és Európa-bajnok magyar légiósa négyszer is eredményes volt honfitársai ellen, már csak ezért is megkülönböztetett figyelem övezte mostani szentesi vendégszereplését – a parton is, de még inkább a vízben. A szoros őrizet közepette viszont a három friss Európa-bajnokkal felálló olasz együttes más tagjai éltek a lehetőségeikkel, és előbb

Keszthelyi Rita

meccsnyitó gólját követően egyenlítettek, majd 2-2 után a vezetést is átvették a vendégek, igaz, nem sokáig (3-3). A második játékrész elején viszont 4-3-ra már megint a szentesieknél volt az előny, hogy aztán a gólzáporosra sikeredett első félidő lezárásaként a vb- és Eb-aranyérmes védő,

Takács Orsolya

találata nyomán 6-5-ös állásnál tartsanak nagyszünetet a csapatok. A folytatásban már Stieber is megvillant, ráadásul kétszer egymás után: először akciógóllal egalizált, utána pedig emberelőnyből alakította 6-7-re az eredményt.

Kövér-Kiss Réka

volt az a házigazdák részéről, aki büntetőből javított a helyzeten, majd a már negyedszer eredményes

Miskolczi Ibolya Kitti

jóvoltából "hazakerült" az előny (8-7). Ez az állapot azonban nem sokáig tartott (8-8). A befejező negyedben az "öttalálatos" Miskolczi módosította 9-8-ra az állást, innen azonban 10-9 lett – oda. Öt perc volt hátra, amikor

Gémes Anett

még egyenlített, ám ötméteresből - 11-10-re - megint a taljánokhoz került át a vezetés, és innen már nem volt visszaút: egy góllal Szentesen is nyertek és kettős diadallal a LEN-kupa döntőjébe jutottak az olaszok.

Vízilabda női LEN-kupa, elődöntő, visszavágó:

Hungerit-UniBauÉpszer-Szentesi VK - Mediterrania Imperia 10-11 (3-3, 3-2, 2-3, 2-3)