Női futball: nagy falat volt a Femina a SZAK-nak + FOTÓK

2012. március 26., hétfő

A Győri Dózsa elleni hazai győzelem után jó folytatásban reménykedett a Szegedi AK NB I-es női futballcsapata, de sajnos a Femina nagyobb falatnak bizonyult a kelleténél.

Pedig a meccs nem úgy indult, hogy a hazai csapat a szegediek fölé kerekedne, hiszen egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. A Femina ugyan némileg kezdeményezőbbnek tűnt, de a játék elsősorban a középpályán folyt, és egyik csapat sem jelentett különösebben veszélyt a másik kapujára. A 28. percben aztán váratlanul megszerezte a vezetést a Femina.

Ács Noémi

tekert be egy szögletet a bal oldalról, és a labda az elmélázó védelem és kapus mögött érintés nélkül hullott a hálóba (1-0). A gól azonban nem törte meg a SZAK játékosait, ugyanazzal az elánnal küzdöttek tovább, és ekkor még egyáltalán nem tűnt kilátástalannak a fordítás sem. Ezek után egygólos hazai vezetéssel vonultak a csapatok szünetre.

Horváth Hanna

kényszerű cseréje azonban sajnos nem tett jót a vendégeknek, mert a középpályán egyre kevésbé tudták megtartani a labdát. Ennek eredményeként a 49. percben

Hegyi Szilvia

érkezett jól egy mezőnyből beküldött beadásra, és a kimozduló kapus mellett a hálóba fejelt (2-0). Innentől fogva futószalagon érkeztek a Femina támadásai, amelyek ugyan nem voltak túlzottan veszélyesek, de mégis aklkalmasnak bizonyultak a vendégvédelem megzavarására. Az 56. percben ritkán látható gólnak örülhettek a fővárosiak. Egy a középpályáról hazaadott labda megzavarta a szegedi kapust, aki nem merte megfogni azt, ehelyett érthetetlenül felpörgette a labdát a feje fölé, majd megpróbálta elfejelni, de a játékszer - ahelyett, hogy elhagyta volna a kapu előterét - a feje fölött maradt.

Széles Viktória

berobbant a tizenhatoson belülre, megszerezte a labdát, és a hálóba pofozta a hazaiak harmadik találatát (3-0).

Ezek után a SZAK újabb erőket mozgósított, de továbbra sem sikerült igazi gólszerzési esélyt teremtenie Cserenkó Szabolcs együttesének a Femina kapuja előtt, csupán egy szabadrúgásból tudták azt veszélyeztetni. A hazaiak a 65. percben egy kontrából újra növelni tudták előnyüket, miután Hegyi Szilvia 22 méterről lövésre szánta el magát, és védhetetlen bombájával "felavatta" a cserekapust is. Ezután Németh Zsanett védett bravúrral egy hazai lövést, majd ezt követően említésre érdemes helyzet már egyik csapat előtt sem adódott. Összességében a szegediek a mezőnyben nem játszottak alárendelt szerepet, de a szokatlan kapusbakik és a védelem bizonytalankodásai eldöntötték a meccset. Pádár Anita téli távozásával sem gyengült jelentősen a hazai csapat, mert csapatjátékával ellensúlyozni tudta korábbi sztárjának hiányzó játékát. Emellett ismét érvényesült a régi igazság: az a csapat, amely 90 perc alatt egyetlen említésre méltó helyzetet sem képes kidolgozni, és nem lő kapura, az nem tud meccset nyerni... Következő mérkőzését a Szegedi AK csapata március 30-án, pénteken 15 órakor vívja a 8. helyezett FTC-vel az Etelka sori pályán.

Női labdarúgó NB I 16. forduló:

1. FC Femina-Hellotel - Szegedi AK 4-0 (1-0) Budapest, Budai II. László Stadion, 100 néző. Vezette: Vida, Grünvald, Varga L. Femina: Lengyel D. - Lengyel A., Szeitl, Gleich, Sándor, Nagy-Peti (Bukor 85'), Kanta (Juhász 63'), Ács, Hegyi, Széles, Csapó (Szundi 83'). Vezetőedző: Bencsik László. SZAK: Gula (Németh Zsa. 57') - Miklós, Kardos, Németh Zsó., Lévai (Galicz 69'), Szalai, Horváth H. (Boros 46'), Szil, Zimányi Kovács, Baksa, Lipták (Dóczi 61'). Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Gólszerzők: Ács 28', Hegyi (49', 65'), Széles (56'). Cserenkó Szabolcs: "A támadójátékunk sajnos gyenge volt, ezt kapura lövési statisztikánk is hűen tükrözi. Keményen kell dolgoznunk a következő meccsig! Gratulálok a Feminának!"

Foci 24 Győri Dózsa SE - Nyíregyháza Spartacus FC 1-5 (1-3) Páter Fit-Well-Nagypáli - UTE 1-1 (0-1) FTC - MTK Hungária FC 2-3 (0-2) Astra-Bíró-Kert FC - Viktória-Trend Optika FC 0-1 (0-1)