Labdarúgás: Fortuna is segített a HFC-nek a rajton

2012. március 11., vasárnap

Az NB III Alföld csoport vasárnapi játéknapján a Hódmezővásárhelyi FC az Üllő SE gárdáját fogadta. A vásárhelyiek az első félidei gyenge teljesítményük után a második játékrészben már többet próbálkoztak, de győzelmükben ezúttal a szerencse is döntő szerepet játszott.

Négy közelmúltban elhunyt egykori vásárhelyi labdarúgó -

Bunda Béla, Hegyi Tibor, Káplár István

Kérdő Sándor

- emlékére egy perces gyász szünettel kezdődött a találkozó.

Aradi

játékvezető sípjelére a vendégek kezdték a játékot. Ebből adódóan tehát a hazai "csk"-nak kedvezhetett a térfélválasztásnál a szerencse,

Kovács Krisztián

azonban a szokottnak ellentmondva a széllel szembeni térfelet választotta, ami - amint később kiderült - szerencsés választás volt. Az első percek tapogatózó játéka után meglepetésre megszerezte a vezetést a vendégcsapat. A leshatárról induló

Poncokot

ugratták ki a jobb oldalon, a szélső befelé húzott és tíz méterről a rövid felső sarokba bombázott, 0-1. Az első veszélyes hazai támadásra a 19. percig kellett várni,

Szűcs

kapus. Elképzelés nélkül, rengeteg hibával játszottak ebben az időszakban a vásárhelyiek, így szinte el sem jutottak a vendégek kapujáig. Az egyetlen kivételt a 37. perc jelentette, amikor Varga M. beadását Domonkos nem tudta átfejelni a kimozduló Szűcs fölött. Szünet után tovább erősödött, sőt olykor viharossá fokozódott a szél, amely ezúttal már a hazaiakat támogatta. A szél mellett szerencsére a játék is megélénkült. A 48. percben Varga M. beadását

Hollauer

lőtte kapura, de Kovács Krisztián a helyén volt. Három perc múlva ritkán látható góllal egyenlített a HFC.

Marton Bence

vezette fel a labdát, majd átlépve a felező vonalat, a jobb oldalon kiugrásra kész Domonkost szerette volna indítani, de a felpattanó játékszert szerencséjére rosszul találta el, és az a szél hathatós segítségével a kapujából kint álló Szűcs kapus felett a hálóban kötött ki, 1-1. Teljesen beszorult saját térfelére az Üllő, de a ritka kontratámadásaik mindig veszélyt jelentettek. A 72. percben Varga M. lövését védte Szűcs, majd Boros beadása után

Varga Istvánról

került a kapu mellé a labda. Három perc múlva

Sipos

25 méteres szabadrúgása hajszállal ment el a jobb felső sarok mellett, majd az ellentámadásnál a hazai hálóőrnek kellett bravúrt bemutatnia. A 80. percben Varga István a bal oldalról indulva egészen az ötös sarkáig cselezte be magát, de a szöget jól záró Szűcs kapus mellett már nem tudta ellőni a labdát. A 81. percben a vendégek másik cserejátékosa,

Roik

20 méteres szabadrúgásánál kellett Kovács kapus bravúrja. A 84. percben azután kétszeresen is a vásárhelyiek mellé állt Fortuna, hiszen Roik lövése a jobb kapufáról pattant a mezőnybe, majd az előre vágott labda hosszúra sikeredett, de Domonkos becsülettel rárajtolt. Szűcs kapus a 16-oson kívül lábbal próbált felszabadítani, de pontosan Domonkost találta el, a labda pedig a kapu felé csorgott, és talán a szél is segített abban, hogy a kétségbeesetten visszafutó védő már nem érte utol a gólvonal előtt, 2-1. A hátralévő időben a vendégek megpróbáltak erősíteni, de komoly helyzetet már nem tudtak kialakítani, hiszen a labda többnyire a hazai játékosok lábán vándorolt. Győzelmével a HFC három helyet előrelépve már a nyolcadik a tabellán.