Kosárlabda: elköszönt a felsőháztól a Kosársuli

Nem sikerült a bravúr a Baja elleni találkozón az EnterNet Vásárhelyi Kosársulinak. A kék-sárgáknak semmi nem sikerült a rangadón, így már bizonyossá vált, hogy idén nem jutnak a legjobb négy közé.

Idegesen, sokat hibázva kezdte a rangadót mindkét csapat. A bajaiak eröltették a triplákat, de nem tudtak betalálni. Jellemző, hogy a hazaiak 12 távoli kísérletéből mindössze egy ért célba. Sajnos a Kosársuli is hozta az utóbbi időben “szokásos” játékát, eladott labdák és kimaradt dobások jellemezték a vásárhelyiek játékát. A kezdeti kapkodásból azonban a vendégcsapat jött ki jobban, Utasi és Vas Péter kosaraival négy pontos előnnyel zárták az első játékrészt. A második negyed eleje tragikusra sikeredett a Kosársuli számára, hiszen három perc alatt sikerültegy 15-5-ös részeredményt összehozni. Szerencsére Szilágyi és Kukla pontjaival sikerült felzárkózni (35-32), de már ekkor is látszott, hogy az Ágfalvi-Mándity centerpáros klasszisokkal jobb és eredményesebb a vásárhelyi centereknél.

Szünet után gyorsan eldőlt a találkozó sorsa, a rendkívül ponterős bajai centerek sorra betaláltak, míg a vendégcsapat támadásban csak szenvedett (45-34). Elek András időkérése után javult a helyzet, Czibere és Vejinovics ebben az időszakban foghatatlan volt, de a fáradó Kukla és Babut mellett Mándity továbbra is nagyon élt (54-47). A záró negyedben Szilágyi jól mozgatta a vásárhelyi alakulatot és az addig igen halovány teljesítményt nyújtó Vas is be-be talált (68-59), de a friss bajai cserejátékosok eldöntötték a mérkőzést.

A Kosársuli a hétvégén (szombaton 16 órakor) már tét nélküli találkozón a listavezető Eger vendége lesz.

Kosárlabda NB I/B keleti csoport 19. forduló:

Bajai Bácska FKE – EnterNet Vásárhelyi Kosársuli 74-61 (9-13, 26-19, 19-15, 20-14)
Baja, 300 néző. Vezette: Domonkos, Sági, Reisz.
Baja: Nagy D. 10, Délity 5, Hosszú G. 13, Ágfalvi 10, Mándity 23. Csere: Varga I. 7/3, Fehér 4, Szabó Á. 2, Pintér. Edző: Hosszú István.
Kosársuli: Szilágyi 9, Utasi 8, Mócsai 2, Vas P. 11/3, Kukla 10. Csere: Vejinovics 10/3, Babut, Grezsa, Czibere 11/9, Schéda, Kis G. Edző: Elek András.

Elek András: “Jól küzdöttek és remekül védekeztek a fiúk, de 22 eladott labdával nem lehet mérkőzést nyerni. Ez nem játéktudás, hanem koncentráció és felelősség kérdése.”