Gazdaságvédelmi akcióterv

Kézilabda: a kupában vigasztalódna a Pick

A visszavágáson túl a legjobb négy közé jutás a legfőbb cél a Pick Szeged kézilabdacsapatának a szerda esti Csurgó elleni magyarkupa-meccsen.

Február elsején félidei vezetés után, szoros mérkőzésen szenvedett 24-22-es vereséget az akkor az Európa-bajnokságról visszatért játékosait is soraiban tudó Pick Csurgón. Azóta nagy sorozatot tud maga mögött Skaliczki László együttese, több bajnoki rangadón és a Bajnokok Ligája sorozaton is túl vannak Buday Dánielék. Szerda este a magyarkupa negyeddöntőjére már jobb körülmények között készülhet a csapat, hiszen visszatértek a korábbi sérültek is, Lékai Máté és Törő Szabolcs is felépült, előbbi már a hétvégi, veszprémi bajnokin is szerepet vállalt, sőt, négy gólt is szerzett. Sajnos a második félidei jó játék nem volt elég a bravúrhoz, otthon tudta tartani a két bajnoki pontot Mocsai Lajos csapata (33-28), ezzel eldőlt, hogy ők nyerik az alapszakaszt. Ennek folytán a kupára is jobban koncentrálhat a Pick, így a szerdai hazai derbin kötelező feladat a kétgólos hátrány ledolgozása és a legjobb négy közé kerülés kivívása.

Online

A Pick Szeged – Csurgói KK férfi kézilabda magyarkupa-negyeddöntő visszavágóját a SZEGEDma.hu folyamatosan frissülő élő, szöveges tudósítás formájában közvetíti szerdán 18 órától. Szurkoljon velünk a hazai csapat továbbjutásáért!

E cél elérésében a szurkolókra is gondolt a csapat, és jótékonysági akcióval egybekötve a törzsdrukkereken felül minél több nézőt igyekszik kicsalogatni a találkozóra. A belépőjegy jelképes összegű, mindössze 100 forint lesz, továbbá a bejáratnál elhelyezett urnába pénzadományt lehet elhelyezni, mellyel a klub az árván maradt bordányi Németh testvéreket fogja támogatni, akik korábban betegség következtében édesapjukat, egy hónappal ezelőtt szénmonoxid-mérgezés miatt pedig édesanyjukat veszítették el.

A két gárdának egyébként a szezonban ez lesz a negyedik összecsapása, a bajnokságban itthon ősszel 36-26-os Pick-siker született, ezt követte a tavaszi csurgói kupavereség, majd az idegenbeli bajnoki 29-29-es döntetlenje.

A jótékonysággal egybekötött magyarkupa-mérkőzésre szerdán 18 órától kerül sor az újszegedi sportcsarnokban.