Vízilabda: Félgőzzel is sima győzelem + FOTÓK

2012. február 18., szombat

Nem túl magas színvonalú mérkőzéssel hangolt az A-Híd Szeged Beton férfi vízilabdacsapata a vasárnapi egri rangadóra, miután négygólos győzelmet aratott a Fradi ellen.

Hegedűs Gábor

góljával, ezután hosszú birkózás kezdődött a medencében, végül az első kisszünet előtt

Aaron Younger

növelte az előnyt. A folytatásban

Baksa László

tovább remekelt a kapuban, képtelen volt gólt szerezni a zöld sapkás vendég alakulat.

Molnár Tamás

ezzel szemben kétszer is eredményes volt, s 4-0-nál már felrémlett az őszi idegenbeli mérkőzés, amikor a Fradi csak a 26. percben tudott először betalálni 11-0-ás szegedi vetésnél. Ezt erősítette

Joseph Kayes

Juhász Zsolt

két újabb találata is (6-0). A Fradin ülő átkot végül

Kincses Attila

törte meg a 15. percben megúszás után, majd a nagyszünet előtti utolsó pillanatban

Paján Viktor

faragta a hátrányt (6-2).

A harmadik játékrészben Molnár Dávid váltotta a kapuban Baksát, s be is mutatott pár bravúrt, a játékrészben nem is kapott gólt az ifjú kapustehetség. Ezzel szemben Aljosa Kunac is gólt szerzett, Molnár Tamás pedig triplázott, visszaállítva a hatgólos különbséget. A záró felvonásban kiengedett az egyébként erősen félgőzzel játszó Beton az erőlködő vendégekkel szemben Kiss Csaba és Kayes góljaira Kincses és Székely Bulcsú válaszolt egy-egy megúszás végén, a hajrában pedig Deutsch Máté és Mocsári Máté lőtt még egyet-egyet, beállítva a nem túl acélos 10-6-os végeredményt. A nem túl nagy iramú találkozó színvonalát jellemzi, hogy a hazai gárda 8 emberelőnyéből egyet sem tudott értékesíteni, a vendégek is csak kettőt. A szombat estinél sokkal többre lesz szükség a vasárnap este 18 órakor kezdődő egri találkozón a Szeged Beton részéről ahhoz, hogy megtartsa magabiztos előnyét a tabella élén. Ehhez - Varga Péterék szerencséjére - a Honvéd is hozzájárult már azzal, hogy 10-9-re verte a Gerendás-alakulatot.

A-Híd Szeged Beton VE - FTC-Fisher Klíma 10-6 (2-0, 4-2, 2-0, -) Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Székely, Fekete. Szeged Beton: BAKSA - JUHÁSZ ZS. 1, Younger 1, Kunac 1, MOLNÁR T. 3, Török, Hegedűs 1. Csere: Molnár D. (kapus), Somogyi, Bálint, KAYES 2, Kiss Cs. 1, Varga P., Vincze M. Vezetőedző: Vincze Balázs. FTC: Laboncz - Illés, Sántavy, Czigány, Korényi, Ernyey, KINCSES 2. Csere: KOSZTROV (kapus), SZÉKELY 1, Varga Zs., Szöllősi, Deutsch, Paján 1, Mocsári 1. Vezetőedző: Ambrus Tamás. Gól - emberelőnyből: 8/-. ill. 7/2. Ötméteresből: - Sárga lap: Vincze Balázs (22'), ill. Ambrus Tamás (18'). Vincze Balázs: "Nem vagyok elégedett a mai teljesítményünkkel, mivel az elkövetkező három meccsünk egyik építőköve kellett volna legyen ez a találkozó. Nem adtuk ki magunkból a bennünk lévő teljesítményt."

PVSK-Füszért - Debrecen 5-12 (0-2, 1-2, 4-5, 0-3) Groupama Honvéd - ZF-Eger 10-9 (3-2, 1-2, 4-1, 2-4) Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - Orvosegyetem Sport Club 19-3 (4-1, 5-1, 7-0, 3-1) BVSC-Zugló - KALO MÉH-CS&K-Szentesi VK 8-10 (2-1, 3-4, 0-2, 3-3) Kaposvári Vízilabda Klub - TEVA-Vasas-UNIQA 7-13 (0-2, 2-4, 2-5, 3-2)

VÉGE! 10-6 (2-0, 4-2, 2-0, 2-4)
32' Zúg a Szép volt, fiúk! Valljuk meg, nem volt túl magas színvonalú ez a mai meccs. Mocsári lő a végén gólt, 10-6. Vincze mester időt kér. Marad a 10-6.
31' Elszórjuk a labdát lövés nélkül. Kiss Csabát állítják ki visszaúszáskor, Deutsch megúszik, 10-5. A vendég kapu előtt birkózunk, semmi.
30' Hege pattint kapufát. 8. fórunk marad ki. Kontra után ismét támadunk.
29' Kimaradt Fradi-támadás után Sántavyt szórják ki, időt kér Vincze Balázs.
28' Székely Bulcsú megúszásból, négy Fradi-gólból három így született. Kiss Csaba varrja be a tizediket! 10-4!
27' Kayes sodorja be a 9.-et! Jól véd Kosztrov, mi is elkövetünk mindent, a hetedik fór marad ki.
26' Kontra nálunk, próbálkozik a Fradi, Kincses lő gólt, 8-3. Molnár Dávid 10 percig nem kapott gólt.
25' A Fradi hozza el, aztán nincs gól, nincs helyzet sem.
III. negyed: 8-2 (2-0, 4-2, 2-0)
24' Kiss Csaba a két vas találkozására csavar a rosszkézoldalról. Neki nem rossz az az oldal. Aztán lő, siklik a vízen a laszti, fölé.
23' Molnár Papesz megúszik, be is vágja ezt is, 8-2. illés a vasat találja el.
22' Meddő Fradi-támadás. Kontra.
21' Időt kér a Fradi, amikor Hegét kiszórják. Kostrovtól indul a támadás aztán. Oldalhálóba vágják, fór sem volt már.
20' Molnár Dávidé a labda. A csapatok ismét fel-le úsznak, az sporik is fel-le járnak. kapkodnánk a fejünket, de az iram nem akkora, hogy kelljen...
19' Kunac gyenge lövése is utat talál a kapuba, 7-2! Török megy ki. Illés rossz lövése. Molnár Tamásé is az.
18' Két újabb kimaradt akció után Kincses megint megúszik, Molnár Dávid véd bravúrral!
17' A Fradi hozza el a labdát. Próbálnak támadni. Nem sikerül. Nekünk se.
Nagyszünet: 6-2 (2-0, 4-2)
16' Pajánt hiába állítják ki, csakl arra jó, hogy a Beton tovább rontsa az emberelőny-kihasználás statisztikáját. Paján az utolsó pillanatban lő gólt, nem adják meg? De megadják végül. 6-2!
15' Időt kér a Fradi, nincs eredménye. Hibázunk, Kincses megúszik, be is lövi, ezúttal negyedóra után szerez gólt a Szeged ellen a Fradi.
14' Ambrus Tamás ötöst reklamál, Baksa véd aztán, a támadásuk végén. Török mellé bombáz.
13' Jól védekezünk, ez a harmatos Fradi továbbra sem tud mit kezdeni a védelmünkkel. Paján kiáll, Vincze Márk is a vízben.
12' Baksa nagy védése, Juhász passz helyett lő, 6-0!
11' Kibekkeljük a Fradi-akciót. Kayes lövi az 5. szegedi gólt!
11' Younger kap egyet az arcába, de tovább ad Papesznak, aki beveri a 4.-et! Tízig meg sem állunk?
10' Molnár Tamás is bevág egy gólt, 3-0. Varga Péter áll ki, Székely lő, Baksa véd.
9' Elhozza ismét Török, de az első lehetőségek kimaradnak.
I. negyed: 2-0 (2-0)
8' Kiss Csaba labdáját Kayes pattintja - fölé.
7' Fel-alá úszkálnak a srácok, nem sok minden történik néhány nagyobb birkózáson kívül. Az ultratábor magát szórakoztatja.
6' Kontra, jönnek a zöld-fehérek. Nem tudnak mit kezdeni a nyílt szegedi védekezéssel, a center elől megszerezzük.
5' Baksáé a bejátszás. Támad as Beton, Juhász szélről Kunacnak, ő lövés helyett tovább Youngernek aki centerből bepöccinti, 2-0! Baksa ismét szemfüles.
4' Lemegy az előny, Török bombáz a blokkba. Younger blokkról fölé.
3' Elpepecseljük, Younger ott volt, de nem játszottuk meg. Korényi második hibája.
2' Korényi kiáll. Kunac suhint, Laborcz véd. Hibázik elől a Fradi is.
1' Török elhozza, majd Rusorán Péterre és Udvardi Istvánra emlékező gyászszünet következik. Hegedűs góllal köszönti Laborczot, 1-0! Baksa véd csattanósat.
17.57 Dalmády Petra, az Universitas vízilabdázója mutatja be a csapatokat, nővérével Szandrával ők a digititkárok.
17.55 ...és már az újszegedi sportuszodából köszöntjük Kedves Olvasóinkat, izzítanak a csapatok, a Szeged Beton és a Fradi.