Kosárlabda: bedeszkázták a gyűrűt Salgótarjánban

2011. december 4., vasárnap

Nem sikerült a bravúr a kosárlabda NB I/B-s bajnokság hétvégi fordulójában az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli számára, hiszen Elek András tanítványai 16 pontos vereséget szenvedtek a csoport egyik legjobb csapata, a Salgótarjáni KSE othhonában. A vásárhelyieknek ezúttal szinte semmi nem jött össze, mintha bedeszkázták volna a gyűrűt a tarjáni csarnokban.

A tavaly még "A" csoportos hazaiak ellen jól kezdtek a vásárhelyi kék-sárgák, hiszen öt percnyi játék után még 8-11-et mutatott az eredményjelző. Sajnos a folytatásban szinte minden vendég dobás kipördült a gyűrűből és 25-13-ra elhúztak Likárék. A negyed zárótalálata

Utasi

triplája volt, ami legalább visszahozta a felzárkózás reményét a Kosársuli számára. A második negyed elején

Czibere

Vas Péter

is betalált (35-29), de ezt követően újra csak rossz vásárhelyi dobások következtek. A rutinos hazaiak se remekeltek, lassan, körülményesen kosaraztak, de hibátlanul büntetőztek és ez is elég volt arra, hogy előnyük folyamatosan növekedjen (43-30). A harmadik negyed volt a mélypont a vásárhelyiek játékában. Hiába védekeztek jól, hiába vezettek lendületes, jó támadásokat, a legtisztább dobóhelyzetek is kimaradtak. A Salgótarján lassan, de biztosan elhúzott, hiszen 19-8-ra nyerte ezt a játékrészt. A zárónegyedben nagyot küzdöttek Mócsaiék, remekül védekeztek, jól szedték a lepattanókat és a

Kis Gergő

, Czibere duó is ponterős volt végre. Mindez azonban már csak az eredmény kozmetikázásához volt elegendő, a tarjániak közepes játékkal is simán nyertek.

Kosárlabda NB I/B Keleti csoport 10. forduló:

Salgótarjáni KSE - EnterNet Vásárhelyi KS 74-58 (25-16, 18-14, 19-8, 12-20)

Salgótarján, 200 néző. Vezette: Balogh L. és Kapusi G.

Salgótarján:

Surmann P. 18/3, Kocsis T. 12/6, Likár 10, Hartvich 6, Godena 9.

Sebők 6, Surmann G. 7/3, Kiss K. 4, Volzavár 2, Szabó Z., Stork.

Dániel Tamás.

Kosársuli:

Szilágyi 2, Utasi 6/3, Vas 13/6, Mócsai 6, Kukla 9.

Babut 1, Czibere 13/3, Vejinovics 2, Schéda, Kis G. 6.

Elek András. Elek András:

"Hiába küzdöttünk és hajtottunk az egész meccsen, hiába volt jó a védekezésünk, hiába szereztünk húsz labdát, 28%-os csapat dobóteljesítménnyel nem lehet nyerni. Arra még a hosszú utazás sem lehet magyarázat, hogy 74 dobásunkból csak 21 ment be."

A bajnokság állása:

1.Salgótarjáni KSE 8 7 1 0,94 2. MTK Törökbálint 7 6 1 0,93 3. EKF-Eger-HÉSZ SE 8 6 2 0,88 4. Bajai Bácska FKE 8 5 3 0,81 5. Kecskeméti Főiskola 7 4 3 0,79 6. EnterNet Vásárhelyi KS 9 4 5 0,72 7. Tiszaújvárosi Tisza-TV 9 4 5 0,72 8. Nagykőrösi Solymok 8 3 5 0,69 9. Debreceni EAC 6 2 4 0,67 10. Óbudai Kaszások 8 2 6 0,63 11. Szerencs VSE 8 0 8 0,50 Az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli idei utolsó bajnoki mérkőzését december 17-én, szombaton 18 órakor az MTK Törökbálint otthonában játsza.