Női futsal: nem tudtak felpörögni a Boszorkányok

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az NB I-beli szünetet kihasználva a hétvégén pótolta a két héttel ezelőtt a vendégek kérésére elhalasztott bajnoki mérkőzését a Szegedi AK-Boszorkányok női futsalcsapata. Szél István tanítványai a meccs háromnegyedében partiban voltak a Félegyházával, végül mégis a Mókusok nyerték az alsóházi rangadót.

A két gárda tabellán elfoglalt helyezése alapján egyértelműen alsóházi rangadóra készülhettek a felek, hiszen előzetesen a Mókusok a 8. a Boszorkányok pedig a 9. helyen álltak. Rangadó szellemében is zajlott a meccs eleje, kibontakozott a két nagy taktikai csatája. A SZAK-lányok igyekeztek hazai pályán nyomás alatt tartani a vendégeket, és türelmesen futsalozni, ennek a félidő derekán lett meg az eredménye, Zimányi Kovács Anikó találatával vezetéshez is jutottak (1-0). Nem tartott sokáig azonban az öröm, mivel Suhajda Eszter találatával két percen belül egyenlített az ellenfél, s ezzel az eredménnyel is mentek pihenőre a felek (1-1).

Fordulás után ugyanúgy folytatta a SZAK, ahogy abbahagyta, s a rohamok góllá értek, a kiválóan játszó Zimányi Kovács duplázott (2-1). Aztán a 30. perctől jött egy rövidzárlat a hazaiaknál, s a vendégek részéről a szintén fantasztikus teljesítményt nyújtó Krisztián Krisztina csapott le villámként öt perc alatt háromszor, majd Bezsenyi Anita is bevette a hazai kaput (2-5). Nem tudott eléggé felpörögni a hazai csapat, míg a vendégek láthatóan nagyon akarták a győzelmet. Az adok-kapokszerű végjátékban Zimányi Kovács gólja ugyan még visszahozta a hazai reményeket a pontmentésre, ám pillanatok múltán Krisztián bevágta negyedik gólját is (3-6). A hazaiak legjobbja a 38. percben ismét eredményes volt, azonban későn jött a feltámadás, feljebb kapaszkodnia, egyenlítenie már nem sikerült a Boszorkányoknak, jóllehet több ziccer is adódott előttük, melyek rendre kimaradtak – végül maradt a 6-4-es vendéggyőzelem.

Női futsal NB I 7. forduló:

Szegedi AK Boszorkányok – Kiskunfélegyházi Fornetti-Altro Mókusok 4-6 (1-1)
Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Kovács P., Serfőző, Török.
SZAK-Boszorkányok: Horváth M. – Pirót, Hódi, Zimányi Kovács, Baksa. Csere: Szalai, Harcel, Sipos, Németh Zsa. (kapus). Vezetőedző: Szél István.
Kiskunfélegyháza: Sándor – Bezsenyi, Bagdi, Zsadányi, Rátkai. Csere: Hajagos-Tóth, Krisztián, Kiss K., Suhajda, Kovács K. (kapus). Vezetőedző: Osztopáni Mihály.
Gólszerzők: Zimányi Kovács (12′, 27′, 37′, 38′), ill. Suhajda (14′), Krisztián (30′, 33′, 35′, 37′), Bezsenyi (36′).

Szél István: “Igyekeztünk hazai pályán nyomás alatt tartani az ellenfelet, s meg is szereztük a vezetést, ám a második félidőben meglátszott, hogy nem tudtunk eléggé felpörögni. A félegyháziak sokkal jobban mentek, jobban akarták a győzelmet, amit aztán sikerült is megszerezniük.”