Női futsal: nem tudtak felpörögni a Boszorkányok

2011. november 22., kedd

Az NB I-beli szünetet kihasználva a hétvégén pótolta a két héttel ezelőtt a vendégek kérésére elhalasztott bajnoki mérkőzését a Szegedi AK-Boszorkányok női futsalcsapata. Szél István tanítványai a meccs háromnegyedében partiban voltak a Félegyházával, végül mégis a Mókusok nyerték az alsóházi rangadót.

A két gárda tabellán elfoglalt helyezése alapján egyértelműen alsóházi rangadóra készülhettek a felek, hiszen előzetesen a Mókusok a 8. a Boszorkányok pedig a 9. helyen álltak. Rangadó szellemében is zajlott a meccs eleje, kibontakozott a két nagy taktikai csatája. A SZAK-lányok igyekeztek hazai pályán nyomás alatt tartani a vendégeket, és türelmesen futsalozni, ennek a félidő derekán lett meg az eredménye,

Zimányi Kovács Anikó

találatával vezetéshez is jutottak (1-0). Nem tartott sokáig azonban az öröm, mivel

Suhajda Eszter

találatával két percen belül egyenlített az ellenfél, s ezzel az eredménnyel is mentek pihenőre a felek (1-1). Fordulás után ugyanúgy folytatta a SZAK, ahogy abbahagyta, s a rohamok góllá értek, a kiválóan játszó Zimányi Kovács duplázott (2-1). Aztán a 30. perctől jött egy rövidzárlat a hazaiaknál, s a vendégek részéről a szintén fantasztikus teljesítményt nyújtó Krisztián Krisztina csapott le villámként öt perc alatt háromszor, majd

Bezsenyi Anita

is bevette a hazai kaput (2-5). Nem tudott eléggé felpörögni a hazai csapat, míg a vendégek láthatóan nagyon akarták a győzelmet. Az adok-kapokszerű végjátékban Zimányi Kovács gólja ugyan még visszahozta a hazai reményeket a pontmentésre, ám pillanatok múltán Krisztián bevágta negyedik gólját is (3-6). A hazaiak legjobbja a 38. percben ismét eredményes volt, azonban későn jött a feltámadás, feljebb kapaszkodnia, egyenlítenie már nem sikerült a Boszorkányoknak, jóllehet több ziccer is adódott előttük, melyek rendre kimaradtak - végül maradt a 6-4-es vendéggyőzelem.

Női futsal NB I 7. forduló:

Szegedi AK Boszorkányok - Kiskunfélegyházi Fornetti-Altro Mókusok 4-6 (1-1)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Kovács P., Serfőző, Török.

SZAK-Boszorkányok:

Horváth M. - Pirót, Hódi, Zimányi Kovács, Baksa.

Szalai, Harcel, Sipos, Németh Zsa. (kapus). Vezetőedző: Szél István.

Kiskunfélegyháza:

Sándor - Bezsenyi, Bagdi, Zsadányi, Rátkai.

Hajagos-Tóth, Krisztián, Kiss K., Suhajda, Kovács K. (kapus).

Osztopáni Mihály.

Zimányi Kovács (12', 27', 37', 38'), ill. Suhajda (14'), Krisztián (30', 33', 35', 37'), Bezsenyi (36'). Szél István:

"Igyekeztünk hazai pályán nyomás alatt tartani az ellenfelet, s meg is szereztük a vezetést, ám a második félidőben meglátszott, hogy nem tudtunk eléggé felpörögni. A félegyháziak sokkal jobban mentek, jobban akarták a győzelmet, amit aztán sikerült is megszerezniük."

Univerzum-Aramis - Miskolci Szabadidőközpont 2-5 (1-1) Tolna-Mözsi FSE - ELTE SE 3-2 (2-0) MVFC Berettyóújfalu Női I - Galaxis NFE 12-2 (7-0) Ferencváros - Vesta SE 1-9 (1-1)