Labdarúgás: megverte az Alsóvárost a Baktó-Petőfitelep

Kiss Ferenc együttesének egészen a hajráig volt esélye legalább egy pontra, a végén azonban újabb vereséget szenvedtek, zsinórban a harmadikat.

A SZVSE-pályán vasárnap kora délután rendezett helyi rangadó első félideje kiegyenlített játékot hozott, valamivel gólveszélyesebb támadójátékkal a vendégek rukkoltak elő. Szünet után némi mezőnyfölényre tett szert a fiatalabb és edzettebb Baktó, majd a hajráig úgy tűnt, két minimális különbségű vereség után pontot szerez az Alsóváros, azonban a hazaiak gólerős játékosa, Pálinkó A. tett arról, mégse legyen így: két jól eltalált, távoli lövéssel vette be be Bicskei L. hálóját.

Szombaton 13 órakor a Szabadság térre a Szőreg RSE II. csapata látogat el, fontos lenne a hazai győzelem, már csak az utána következő évzáró hangulata érdekében is.

A megyei III. osztály Homokháti csoport 14. fordulójában:

Baktó-Petőfitelep SC – Vizíközmű-Alsóváros SE 4-2 (1-1). SZVSE-stadion, vezette: Cser (Bujdosó).
Baktó: Skrionya – Vajda, Kiss Sz., Czomba (Kis Zs. 88′), Kratochwill, Bank, Kozák (Lengyel, 67′), Szalma-Baksi, Paszternák, Pálinkó (Batki 88′), Tranger (Szatmári 79′). Játékos-edző: Pálinkó Attila.
Alsóváros: Bicskei – Csúcs, Kéri, Kis Z., Török – Daróczi, Csordás, Farkas M., Martonosi T. (Pipicz 70′) – Polyák (Hüvös L. 55′), Káity. Edző: Kiss Ferenc.
Gólszerző: Szalma-Baksi (31′), Paszternák (55′ – tizenegyesből), Pálinkó 2 (85′, 87′), illetve Martonosi T. (35′ – tizenegyesből), Farkas M. (76′)
Sárga lap: Pálinkó (8′), Kiss Sz. (34′), illetve Kéri (25′), Csordás (89′)

A gólok története:

31. perc: Pálinkó balról emeli középre a labdát, és a középen érkező Szalma-Baksi 10 méterről egyből a jobb felső sarokba lő; 1-0
35. perc: A kapura törő Káityot hátulról felvágják a büntetőterületen belül, a megítélt 11-est Martonosi T. a jobb alsó sarokba küldi; 1-1
55. perc: Paszternák büntetőből a jobb alsó sarokba lő; 2-1
76. perc: Káity indításával Farkas M. középen kilép, a védőket lefutva a kiinduló kapus mellett lő a hálóba; 2-2
85. perc: Pálinkó balról, 16 méterről a jobb felső sarokba lő; 3-2
87. perc: Ismételten Pálinkó eredményes: 20 méterről, ezúttal középről küldi a labdát az alsóvárosi kapu jobb oldalába; 4-2

Egy újabb győzelem olimpiai selejtezőt érhet a magyaroknak

Amennyiben a várakozásokon felül szereplő magyar férfikézilabda-válogatott még egy mérkőzést nyer az Európa-bajnokság középdöntőjében, jó esélye van kijutni az áprilisi olimpiai selejtezőtornára.

Tovább íródik a “malmői csoda”: Szlovénia ellen is nyert a válogatott

Az első félidő végén három góllal vezetett Szlovénia, de a második játékrészben ismét csodát tett a magyar csapat.