Kosárlabda: Kosársuli-búcsú a Hepp-kupától

2011. november 20., vasárnap

Nem volt egy súlycsoportban hétvégi ellenfelével az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli, így a tavaly még A csoportos Salgótarján jutott tovább a Hepp-kupában. Vaséknak semmi sem sikerült, ráadásul a vendégek nagyon jó napot fogtak ki.

Kukla

kosarával indult a találkozó, majd két Utasi-gól következett. Négy perc után 10-6 volt az állás.

Hartvich

büntetőivel viszont fordult a kocka, majd

Kocsis

dobott egy triplát (8. perc: 12-14). Egyértelműen érződött a Salgótarján fölénye a palánk alatt, Kukla és

Bartucz

sem bírt

Godenával

. 18-20-al indult a második negyed.

Likár

és Hartvich is betalált a palánk alól, egyre jobban elléptek a vendégek. Hét pontos hátránynál kért időt

Elek András

, de ez sem segített, tovább nőtt a pirosak előnye (16. perc: 25-36, 18. perc: 27-45). A félidő végére azonban

Vas

és Utasi 13 pontnyira faragta a hátrányt. Hartvich trojkájával folytatódott az összecsapás. Erre

Czibere

válaszolt rögtön. A tarjániak magabiztosan tüzeltek a triplavonal mögül,

Sebők

és Hartvich is pontosan célzott (23. perc: 37-57), így eldőlni látszott a győzelem sorsa. Kukla és Vas tartotta a hazaiakban a lelket, de így is 51-69 állt az eredményjelzőn a záró játékrész előtt. A záró negyedben az U-20-as bajnokságban pallérozódó vásárhelyi

Czuprák Ádám

is a pályára lépett, rögtön dobott is négy pontot, valamelyest faragott lemaradásából a Kosársuli (34. perc: 61-77). A végéig azonban már nem sok minden változott, így vereségével az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli elbúcsúzott a Hepp-kupa küzdelmeitől. A fiúk azonban nem pihenhetnek sokáig, szerdán ugyanis a listavezető Eger látogat a Hódtói Sportcsarnokban, amelynek soraiban

Kováts Róbert

a vásárhelyiek korábbi kedvence is ott van. A bajnoki 18 órakor kezdődik majd a Hódtói Sportcsarnokban.

Férfi kosárlabda Hepp-kupa:

EnterNet Vásárhelyi Kosársuli – Salgótarjáni KSE 72-93 (18-20, 14-25, 19-24, 21-24)

Hódmezővásárhely Hódtói Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Balogh, Varga.