Kézilabda: KSZSE-győzelem a TFSE ellen + FOTÓK

2011. november 22., kedd
Értékes győzelmet aratott a KSZSE a női kézilabda NB II Délkeleti csoportjának 9. fordulójában a Testnevelési Főiskola elleni idegenbeli mérkőzésen - Szegeden. A TFSE teremhiánya miatt a mérkőzés lejátszására Szegeden került sor. A második félidő közepén 6 gólos előnyben volt szegedi csapat, ezután egy 10 perces ámokfutást rendeztek a lányok, melynek végén egyenlített a fővárosi csapat. A végjátékban a lehetőségtől megijedő egyetemi gárda is hibázott, míg a KSZSE lányai összekapták magukat, így végül megérdemelt győzelmet arattak a hazai pályán rendezett idegenbeli mérkőzésen. A junior mérkőzés felnőtt szintűre sikeredett, mivel mind két csapat legerősebb összeállításában játszott. Nagy csatában igazságos döntetlen született, úgy, hogy a végig kiegyenlített mérkőzésen az utolsó másodpercben egyenlítettek a szegedi lányok.

Női kézilabda NB II Délkeleti csoport 9. forduló:

Szeged, Etelka sori sportcsarnok, 70 néző. Vezette: Kiss Z., Kuklis. TFSE - K. Szeged SE-Algyő-Tisza Volán 26-29 (11-17)KSZSE: SZALMA D. - HORVÁTH 3, POCSAI 2, TÓTVÁRADI S. 1, Miklós 1, HOMOKI 4, Puhalák 6. Csere: Almási (kapus), Forgó 1, Grandjean 2, CZIFRA 4, TÖRÖK 3, GOMBOS 2, Dubovszky. Vezetőedző: Bartók Csaba. Hétméteres: 3/3, ill. 4/2. Kiállítás: 6 perc, ill. 2 perc. Bartók Csaba: "Fontos 2 pontot szereztünk a masszív fővárosiak ellen, de ennek értéke a szezonból hátralevő mérkőzések megnyerése után realizálódhat. Gratulálok a lányoknak, megérdemelték a győzelmet."

Junior mérkőzés:

TFSE - K. Szeged SE-Algyő-Tisza Volán 30-30 (14-14)KSZSE: ALMÁSI - GOMBOS 4, Horváth 4, TÓRVÁRADI S.1, HOMOKI 9, Forgó 2, PUHALÁK 7. Csere: Mészáros (kapus), Balog, BERNÁTSKY 2, Speth, Kis 1. Vezetőedző: Bartók Csaba. Hétméteres: 6/5, ill. 4/2. Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Bartók Csaba: "Utolsó másodpercben bravúrosan pontot mentettünk. A mérkőzés alatt többször nekünk állt a zászló, de a végén hátrányba kerültünk és így örülhetünk a listavezető ellen a pontosztozkodásnak is."