Kézilabda: Kistelek nyerte a megyei rangadót + FOTÓK

2011. november 7., hétfő
Szombaton ismét megyei rangadóra került sor a női kézilabda NB II Délkeleti csoportjában, ahol a KSZSE együttese Kistelekre látogatott. Kistelek igen jó formában játszott az utóbbi időben, és a tabella második helyén áll. A KSZSE is győzelmi kényszerben játszott. A Szegedi csapatból többen gyenge játékkal rukkoltak elő, így teljesen megérdemelt hazai siker született mind a felnőtt, mind a junior mérkőzésen - utóbbin egy félidőn át jól tartották magukat a szegediek, végül a fáradtság és így a hazaiak is legyűrték őket.

Női kézilabda NB II Délkeleti csoport 7. forduló:

Kisteleki KK - K. Szeged SE-Algyő-Tisza Volán 23-19 (10-5) Kistelek, 120 néző. Vezette: Csorba, Marton. Kistelek: LUNGER – LAJOS 7/2, GYAPJAS 2, ARON 3, JEREMIÁS 4, SÁNDOR F 6, BÁRKÁNYI 1. Csere: VARGA (kapus), Kertész, CSABA, Sándor L. Sándor P. Edző: Onozó István. KSZSE: SZALMA D. - Horváth 3, Szalma N., Tótváradi S., Szabó, Homoki 6, Puhalák 2. Csere: ALMÁSI (kapus), Forgó 6, Pocsai 1, Miklós, Grandjean, Sebestény, Czifra 1. Edző: Bartók Csaba. Hétméteres: 3/2, ill. 3/3. Kiállítás: 2 perc, ill. 4 perc. Onozó István: "A bajnokság első rangadóját vívtuk a Szeged csapatával, a mérkőzést végig nagy taktikai csata jellemezte. Játékosaim nagyszerűen védekeztek, ezt bizonyítja az első félidőben kapott gólok száma is. Támadásainkat nagyon jól kellett szervezni, hiszen a Szeged a védekezés széles skáláját felvonultatta. Ha ezt a formát sikerül a hátralévő mérkőzéseken tartani akkor a félévet zárhatjuk a dobogón is. Gratulálok a lányoknak!" Bartók Csaba: "Gratulálok a Kistelek csapatának a kiküzdött győzelemhez. Van olyan nap amikor semmi nem jön össze, ez most ilyen volt."

Junior mérkőzésen:

Kisteleki KK - K. Szeged SE-Algyő-Tisza Volán 28-20 (11-10)KSZSE: Mészáros - Bernátsky, Horváth 7, Sebestény 1, Tótváradi S. 2, Puhalák 3, Gombos. Csere: Tóth (kapus), Deák 2, Giricz, Speth 1, Német 3. Hétméteres: 6/3, ill. 5/3. Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Bartók Csaba: "Gyengén játszottunk, ott folytattuk ahol a felnőtt meccset abbahagytuk."