Közélet

A többség háttéralkut sejt az MSZP és a DK között

A többség háttéralkut sejt az MSZP és a DK között

2011. november 15., kedd
A többség háttéralkut sejt az MSZP és a DK között

A Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatásában a válaszadók többsége úgy vélte, nincs szó igazi szakításról a Magyar Szocialista Párt és a Demokratikus Koalíció között, "a két utódpárt viszonyában inkább háttéralku sejthető" - olvasható az intézet felmérésében, amelyet kedden juttatott el az MTI-hez.

Mint írták, a Jobbik és a DK szimpatizánsainak 74-74 százaléka, a MSZP és a Lehet Más a Politika táborának pedig 66, illetve 54 százaléka vélt felfedezni titkos megállapodást a háttérben. A Nézőpont Intézet szerint az elválás egyértelmű vesztese az MSZP, mivel a párt támogatottsága az intézet októberi felmérése szerint még 17 százalék volt, november 7. és 10. között, a pártszakadás után készített közvélemény-kutatásában már csak 10 százalék. A megmaradt szocialista tábor 59 százaléka saját bevallása szerint a következő választáson

Gyurcsány Ferenc

pártjára szavazhat - írta az intézet, kiemelve: "a morzsolódó baloldali táborból Gyurcsány Ferenc már az első napokban két százalékot szakítani tudott". Megjegyezték: a volt miniszterelnök hívei egyelőre bizonytalanok. Ezt jelezheti az is, hogy az aktív szavazók körében az MSZP támogatottsága 24-ről 13 százalékra csökkent, miközben a Demokratikus Koalíció mindössze három százalékot vonzott magához. A felmérés szerint jelenleg a válaszadók csaknem kétharmada (62 százalék) elképzelhetetlennek tartja, hogy a következő választáson baloldali pártra szavazzon. Ezzel együtt az MSZP szimpatizánsainak 88 százaléka, a DK támogatóinak pedig 92 százaléka azt felelte, biztosan kitart a következő választásig pártja mellett. A Nézőpont Intézet közvélemény-kutatása november 7. és 10. között, országos reprezentatív mintán, ezer ember telefonos megkérdezésével készült a Magyar Nemzet megrendelésére.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.