Nemzeti Konzultáció

Futsal: nyolcat lőtt a Kispest az SZTE EHÖK-nek

Belevágott a futsal NB II Keleti csoportjának küzdelmeibe az SZTE EHÖK SE együttese is. Horváth Levente együttese elsőként a Kispestet fogadta hétfő este a Csonka-szakközépiskola tornatermében.

Rosszul sikerült a szezonnyitány a meghatározó embereiből kettőt – Bullás Imrét és Vastag Szabolcsot – a nyáron az NB I-es UTC-nek átadó egyetemi csapatnak. A számos nagypályás és NB I-es futsalrutinnal bíró labdarúgót felvonultató Kispest kezdettől fogva uralta a mérkőzést. A vendégek egy gyors góllal vezetést is szereztek az Újpestről érkező Totika Béla révén, amit szünet előtt Fritz Balázs és Poncok Csaba egy-egy újabb találattal növelni tudott. Fordulás után sem találta ellenszerét az ellenfél játékának az SZTE EHÖK, a vendégek sorra lőtték a gólokat, Gál József, majd újra Fritz volt eredményes. A legrutinosabb NB I-es futsalcsapatokat megjárt Szűcs Richárd két gólja közé Laudisz Péter szépítő találata ékelődött hat perccel a vége előtt, végül Fritz harmadik góljával zárta a kispesti fiesztát.

A jövő hétfői 2. fordulóban sem lesz könnyű dolga Horváth Levente egységének, hiszen a Rubeola második csapatához mennek látogatóba.

Férfi futsal NB II Keleti csoport, 1. forduló:

SZTE EHÖK SE – Kispest FF 1-8 (0-3)
Szeged, Csonka-szakközépiskola, 100 néző. Vezette: Kovács P., Szalai, Borbás.
SZTE EHÖK SE: Gombos – Laudisz, Major, kalános, Balog. Csere: Polczer, Herczeg, Ferenczi, Zsigó, Türk, Lukács, Kulisits (kapus). Vezetőedző: Horváth Levente.
Kispest: Becsei – Gál, Szűcs, Poncok, Totika. Csere: Bunya, Fritz, Majoros, Kénoszt, Kovács L. (kapus).
Gólszerzők: Balog (34′), ill. Totika (3′), Fritz (16′, 27′, 38′), Poncok (19′), Gál (25′), Szűcs (32′, 38′).
Sárga lap: Laudisz (34′).