Az elmúlt napokban több olyan bűncselekmény történt Szegeden, ahol a bizonyos fokú hanyagság, saját értékekre történő nem kellő odafigyelés, valamint a hiszékenység játszotta a főszerepet – tudtuk meg Tuczakov Szilvána rendőrségi szóvivőtől.
Több, közterületen padra letett és ottfelejtett táskának is nyoma veszett a városban. Egy férfi a troli végállomásán tette maga mellé az övtáskáját, ám amikor a padról felkelt, elfeledkezett róla, hogy azt övéről lecsatolta. Így amikor később a hiányt észrevéve visszatért, csak a hűlt helyét találta. Kára 10 ezer forint.
Hasonlóképpen járt az a nő is, aki Újszegeden a buszmegállóban lévő padon felejtve táskáját szállt fel a buszra. A megállóba visszatérve már ő sem találta a retiküljét. A figyelmetlenség nem kevésbe került neki sem, hiszen táskája a személyes okmányok mellett 25 ezer forintot is rejtett.
Garázs előtt lerakott nylontáska is hamar új gazdára tett szert. Elég volt pusztán annyi, hogy a 2 mobiltelefont, továbbá személyes okmányokat, bankkártyát és több mint 30 ezer forintot tartalmazó szatyor tulajdonosa csak egy rövid időre hagyja azt magára, amíg a garázsban tett-vett.
Villanyóra-leolvasónak adta ki magát az az ismeretlen férfi, aki társával együtt becsengetett hétfőn a délelőtti órákban egy szegedi háznál. Az ajtót nyitó idős emberrel – miután leolvasta az óra-állást – még egy papírt is aláíratott, majd közölte, hogy jár az idős férfinek 21 ezer forint, de apró nem volt náluk. Amíg a ház lakója a visszajárót kereste, elemelték megtakarított pénzét.
Csalás áldozata lett egy szegedi férfi vasárnap az esti órákban. Mobiltelefonján hívta őt fel valaki, aki hivatalos hangon közölte vele, hogy a telefontársaság képviseletében keresi őt, és nyert 2 millió forintot. Ezt persze csak akkor veheti át, ha vesz 30 ezer forint értékben feltöltőkártyát, és a rajta szereplő kód-számsort bediktálja. A gyanútlan sértett így is tett. Ám csak később jött rá, hogy tulajdonképpen átverték őt.
A fenti példák alapján kérünk mindenkit, legyenek elővigyázatosabbak, hogy az ilyen és ehhez hasonló bűncselekményeket elkerüljék. Értéktárgyaikra jobban ügyeljenek, ne hagyják azokat magukra. Ha idegen – még ha valamilyen cég munkatársának is adja ki magát – pénzt hozott, az már eleve gyanús, hiszen azt csak legfeljebb a postás szokott hozni. És ne dőljenek be olyan kecsegtető nyereménynek sem, melynek átvétele valamilyen anyagi kötelezettséget feltételez.