Storcz Botond: "Magyarország a legjobb egész Európában!"

2011. június 19., vasárnap

Csodás Eb-mérleg: hat arany-, három ezüst- és két bronzéremmel zárta a magyar kajak-kenu válogatott a belgrádi Európa-bajnokságot, ezzel csapatunk toronymagasan az éremtáblázat élén végzett - közli a Magyar Kajak-kenu Szövetség hírlevele.

A legeredményesebb versenyző három arannyal

Kovács Katalin

lett, aki a szerb fővárosban 25. Európa-bajnoki győzelmét ünnepelhette. Az olimpiai számokban öt érmet gyűjtött a magyar csapat. Az 5000 méteres futamokkal vasárnap késő délután véget ért a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság. A leghosszabb távon

Csipes Tamara

a negyedik, a kenus Varga Dávid az ötödik, míg

Paumann Dániel Máté

a hatodik helyet szerezte meg.

Storcz Botond

szövetségi kapitány a lelátón ülve kísérte figyelemmel a hosszú táv eseményeit, s ezalatt arra is jutott ideje, hogy néhány mondatban értékelje a magyar delegáció produkcióját. „Izgalmas hétvége áll mögöttünk, amely után kijelenthetjük: Magyarország ismét a legjobb nemzet Európában” – mondta Storcz Botond szövetségi kapitány. „Tizenegy éremmel zártunk az éremtáblázat élén, megelőzve a fehérorosz és a német válogatottat, és öt olimpiai számban állhattunk a dobogón, ami igazán jó teljesítménynek mondható. A női csapat, élén Kovács Katalinnal és

Kozák Danutával

ismét kimagasló teljesítményt nyújtott, de a másik két szakágban is sikerült érmeket szereznünk. Természetesen akadtak keserű és nagyon kellemes pillanataink is, a C-1 1000 méteren induló

Vajda Attila

számára ezúttal nem jött ki a lépés, a válogatók és az Eb lezárultával egy feladata van: ezer egyesben minél jobban felkészülni a szegedi világbajnokságra. A hétvége kellemes meglepetését számomra

Molnár Péter

szolgáltatta, aki K-1 200 méteren szerzett ezüstérmet. A férfi kajak szakágnak sikerült elmozdulnia ezen az Európa-bajnokságon, Péter ezüstérme mellett ugyanis a

Dombi Rudolf, Kökény Roland

páros ezer méteren nyert bronzérme, és a négyes negyedik helye is igen biztató. Kenuban két érem jutott a csapatnak, a