Kosárlabda: Ukrajna is kipipálva a női pótselejtezőn (FRISSÍTVE)

2011. június 5., vasárnap

A magyar női kosárlabda-válogatott 68-56-os győzelmet aratott vasárnap Ukrajna felett a Sopronban zajló Európa-bajnoki pótselejtezőtorna harmadik játéknapján, ezzel három forduló után is százszázalékos.

A nyitónapon a hollandokat 68-39-re legázoló, majd szombaton a finneket 65-51-re verő magyarok 0-1-es hátrányból 5-1-re fordítottak, ám - miközben a kemény védekezések révén egy darabig alig született kosár - az ukrán csapat 9-9-nél utolérte őket. A második negyedet aztán főként

Fűrész Diána

és a kapitány

Fegyverneky Zsófia

találatainak köszönhetően egy 9-0-s rohammal kezdte

Székely Norbert

együttese, amely nemsokára már 13 pontos előnyben volt (30-17). Az ellenfél a Szegeden légióskodó

Olena Zserzserunova

révén közelebb került, ráadásul

Inna Kocsubej

0,2 mp-cel a dudaszó előtt triplát dobott, így a félidőben 35-29 volt az állás. Térfélcsere után a rendkívül keményen védekező vendégek öt pontra felzárkóztak, ám ekkor jött egy 6-0-s hazai roham, és máris 48-36 állt az eredményjelzőn, Fegyverneky pedig már 16 pontnál tartott. Az 57-42-ről induló zárószakaszban a magyarok három percen át nem szereztek kosarat, az Euroliga-címvédő Salamancához szerződött

Vajda Anna

formán kívül volt, ráadásul Horti kipontozódott. Az ukránok ennek ellenére nem tudtak hét pontnál beljebb kerülni, így a házigazdák a vártnál szorosabb hajrában ugyan, de megőrizték veretlenségüket. A magyar válogatottban ezúttal nem kapott szerepet a Mediteam Szeged csapatkapitánya,

Laklóth Anna

, viszont az ellenfélnél

Zserzserunova

mellet pályára lépett a tavasszal szintén a szegedi együttest erősítő

Marina Szazonenko

is - ők ketten az ukrán nemzeti csapat legjobbjai voltak a meccsen. A nemzeti csapat a hétfői szünnap után kedden 18 órától Bulgária együttesével találkozik. Ha az utolsó meccset is megnyeri, a másik - Tarantóban küzdő - ötös győztesével küzd meg oda-visszavágó rendszerben az egyetlen kiadó Eb-helyért.

Női kosárlabda Eb-pótselejtező, A csoport, 3. forduló:

Magyarország – Ukrajna 68–56 (16–13, 19–16, 22–13, 11–14)

Sopron, 1300 néző. Vezette: Dolinek (cseh), Obradovic (bosnyák), Vojcsinovics (montenegrói)

Magyarország:

FEGYVERNEKY 19/3, HONTI 14, Vajda, Krivacsevics 3, HORTI 12.

Raksányi 4, FŰRÉSZ 9/3, SZÉCSI 7, Vida.

Szövetségi kapitány:

Székely Norbert.

Ukrajna:

Kocsubej 8/6, SZAZONENKO 12/6, Pokojova 3/3, ZSERZSERUNOVA 16, Aljoskina 2.

Maznyicsenko, Szamburska 3, Dubrovina, Homencsuk 6, Jagupova 4, Rymarenko 2.

Irina Csipakina.

Horti (37') Székely Norbert szövetségi kapitány:

"Sikerült 60 pont alatt tartani az ukránokat, szépen védekeztünk, sok hibára kényszerítettük az ellenfelet. Fáradtak vagyunk, de jó csapatot alkotunk, és ma nagy teljesítményt tettünk le az asztalra. Holnap regenerálódunk, aztán jöhetnek a bolgárok!"