Vízilabda: lemaradt a Világliga szuperdöntőjéről a női válogatott

2011. május 22., vasárnap

A görögöktől és a spanyoloktól elszenvedett vereség után harmadik athéni meccsét, a brit csapat ellenit megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a Világliga A jelű európai selejtezőcsoportjában.

Merész András

együttese ezzel négyesében a harmadik lett, s nem került be a Világliga Szuperdöntőjébe. A szövetségi kapitány a vasárnap kora reggeli mérkőzést követően az MTI-nek elmondta, hogy magabiztos győzelmet aratott alakulófélben levő együttese, amely fokozatosan húzott el vasárnapi riválisától. "Azt azért hozzátenném, hogy ez a brit csapat, amelynek szövetségi kapitánya honfitársunk,

Fekete Szilveszter

, a négyesben a spanyoloktól három, a görögöktől pedig csak két góllal kapott ki, sőt utóbbiakat a múlt heti, barcelonai első selejtezőben le is győzte. Úgyhogy komoly csapat lett a szigetországiakéból, akik a magyar bajnokságban edződtek, erősödtek. Ami minket illet, dolgozunk tovább. Igaz, hogy a Világliga Szuperfináléjába nem jutottunk be, mert oda csak az első kettő ment tovább a csoportból, azért nem maradunk további komoly meccsek nélkül: egy hét múlva Kirisiben, egy igen erős oroszországi nemzetközi tornán gyakorolhatunk, készülhetünk a további feladatokra." Az előző napokban elszenvedett két vereség ellenére Merész András dicsérte csapata védekezését és egységét, amellyel méltó ellenfelei tudtak lenni a görögöknek és a spanyoloknak. A Világliga-selejtezőkre utazó keretben a Taylor&Nash Universitas Szeged három vízilabdázója,

Drávucz Rita, Tóth Ildikó

Dalmády Petra

is helyet kapott.

Női vízilabda Világliga A selejtezőcsoport:

Görögország-Magyarország 8-7 Spanyolország-Magyarország 14-11 Magyarország – Nagy-Britannia 15-7