Több mint 200 magyar érem a szegedi kick-box világkupán + FOTÓK

2011. május 23., hétfő
62 arany-, 63 ezüst- és 88 bronzérmet nyertek a magyarok a hétvégén, Szegeden megrendezett XVII. Kick-box Világkupán; a háromnapos megmérettetésen 26 ország mintegy 1000 versenyzője mérte össze tudását.Zrínyi Miklós szövetségi kapitány, aki a light-contact szakágat felügyelte vasárnap az MTI-nek az eredményekről úgy nyilatkozott, hogy hozta a papírformát a szombathelyi Európa és világbajnok Dancsó Zoltán, kimagaslóan szerepelt egy új versenyző, a tököli Takács Péter, valamint a szegedi Pesti Benedek és Kovács Ádám. Ők mindannyian két kategóriában is aranyat nyertek. Király István, a semi-contact keretedzője szerint a világbajnokok Szegeden is jól teljesítettek. Így Veres Richárd, Mórádi Zsolt, Gömbös László, Jaroskievicz "Törpe" Krisztián, Imre Tamás, Kádas Adrienn, Nagy Henrietta és Veres Mercédesz, akik a csepeli Király Team versenyzői az elvárt eredményt hozták. A vidéki résztvevők közül nagyon szépen teljesített a békéscsabai Szentpéteri Bence, illetve a szegedi Kovács Ádám. Rehák György, a ringes szakág vezetője a K1 mérkőzések színvonalát emelte ki, mint mondta a világ élmezőnye volt itt. Az orosz utódállamok nagyon erős csapatokkal képviseltették magukat. Így nagyon figyelemre méltó a győri Horváth Gyula teljesítménye, aki KO-val vert egy fehérorosz és egy azeri versenyzőt. Szintén fehéroroszt győzött le a döntőben Habash Antoane és a K1 szabályrendszerben a fiatal Éltető Daniella is diadalmaskodott. A full-contact mezőnyben Benedek Zsolt nyert aranyat. Német Ferenc, a szervező Tigers Kick-box és Szabadidő SE elnöke elmondta: a magyar csapatok nagyon jól szerepeltek, a 404 magyar nevezés mellett sok érmet elhoztak. A felkészülés tovább folytatódik az őszi világbajnokságra, amint fogalmazott, a verseny hasznos volt a felkészülés szempontjából, sikerült felmérni a különböző csapatok erejét. Hozzátette: a jövőben érdemes lesz figyelni azokra az országokra is, amelyek versenyzői most mutatkoztak be először, hiszen például Mauritius és a Seychelle-szigetek mindössze két-két kick-boxossal érkeztek, de amiben versenyzőik elindultak megnyerték. Az országonkénti statisztikákat vizsgálva: Magyarország 404 fővel nevezett a megmérettetésre, versenyzőink összesen 213 érmet (62 arany, 63 ezüst, 88 bronz) szereztek. A nagyszámú versenyzőt nevező országok közül még ki kell emelni Belorussziát 54 nevezője által szerzett 51 érmével (17 arany, 22 ezüst, 12 bronz), illetve Lengyelországot 58 versenyzőjük által begyűjtött 49 érmük (14 arany, 13 ezüst, 22 bronz) okán. A legeredményesebb magyar klub a Király Team volt, mely 65 főt delegált és 29 éremmel (13 arany, 7 ezüst, 9 bronz) tért haza. A Csongrád megyei egyesületek eredményeiből szemezgetve: a hazai Tigers SE 25 indulója 15 éremmel (6 arany, 4 ezüst, 5 bronz) gazdagodott, a Makó Budó Klub 15 delegáltja 7 medált (1 arany, 4 ezüst, 2 bronz) gyűjtött, a hódmezővásárhelyi tékvandósok 4 indulója 1 aranyat és 1 ezüstöt vihetett haza, míg a Szeged Box Club egyetlen versenyzője nem állhatott fel a dobogóra.