Labdarúgás: Bernáth-mesterhármassal KITE-diadal a városi rangadón + VIDEÓK, FOTÓK

2011. május 14., szombat
Az őszi diadal után ismét legyőzte a KITE-Szeged a Tisza Volánt a labdarúgó NB III Alföld csoportjának 26. fordulójában. A múlt héten öt gólt szerző Bernáth Péter ezúttal mesterhármast lőtt. Másodszor is legyőzte a KITE-Szeged a Tisza Volán SC Szegedet, azaz ősz után ismét Major László legényei nyerték a szegedi rangadót. Azt a derbit, melyet kiváló futballidőben szép számú néző előtt rendeztek meg a Felső Tisza parton. A küzdelmes, ám sportszerű összecsapáson megérdemelt "vendégdiadal" született, ami azt jelenti, hogy a KITE versenyben maradt a dobogós helyekért az NB III Alföld csoportban. Mindkét gárda ugyanazt a felállást választotta, 4-2-3-1-es hadrendben kezdett. Míg a Volánban Branko Bozovic, a KITE-ben Bernáth Péter szerepelt előretolt ékként, támogatást a Kéri Tamás, Beretka Péter, Végh Ariel, illetve a Varga István, Brinszky Adrián, Gahwagi Nebil hármasoktól várhattak. Rögtön a 3. percben egy sorsdöntő jelenetnek lehettünk tanúi: Zseljko Belecan kapus a tizenhatoson kívül ütközött a kilépő Kérivel. A játékvezető sárga lapot adott a portásnak, s szabadrúgást ítélt. A nézőtérről nehéz volt megítélni, vajon labdát vagy lábat ért a hálóőr, de ha felvágta a csatárt, akkor azért bizony nem sárga, hanem piros járt volna - ez pedig igencsak befolyásolhatta volna a meccs további alakulását... Az első félóra egyébként tapogatózó játékkal telt, talán túlzottan is tisztelték egymást a felek, vagy tartottak a másiktól, de a kapuk nemigen forogtak veszélyben. Aztán mindkét oldalon adódott egy-két nagy lehetőség, de amíg Bozovic mindegyik ziccerét elhibázta, Bernáth Péter a harmadikat értékesítette, így a KITE szerzett vezetést. Sőt, emellé hamarosan emberelőny is társult, hiszen a csapakapitány Mórocz Zsolt második sárgával mehetett zuhanyozni. Az eset előzménye, hogy Szabó Attila felelőtlenül elszórta a labdát, így Bernáth kapura húzhatott, a rutinos Mórocz kénytelen volt faultolni. 1-0-s "vendégvezetéssel" zárult az első játékrész, ahol a Volán főként Végh Ariel és Szilágyi Norbert pontrúgásai révén tudott veszélyes lenni. A Major-alakulat - sokadik alkalommal - Brinszky Adriánban talált vezérre. A tapasztalt játékmester ha az ellenfél térfelén hozzájutott a "bogyóhoz", s nem zavarták, rendre forintos labdákat osztogatott a társaknak (a gólt is az ő indítása előzte meg). Fordulást követően erőlködött, igyekezett a tíz emberrel futballozó Volán, de ahogy teltek-múltak a percek, úgy vált egyértelművé a KITE fölénye. Brinszky és a mindig megjátszható, a játékszert remekül megtartó, fedező, folyamatosan ügyesen helyzetbe kerülő Bernáth mellé ekkor már a villámgyors Gahwagi Nebil is felnőtt, hármuknak sikerült szétzilálni a városi rivális - menet közben többször is átszervezett - hátsó alakzatát. A múlt héten öt gólt jegyző Bernáth előtt sorra adódtak a lehetőségek, s bár többet is elrontott, kettőt mesterien vágott Dongó Dénes hálójába, s mesterhármasa ezen az estén három pontot (de egy ilyen rangadó esetében mondhatjuk: még annál is többet) jelentett a KITE-Szegednek. A Tisza Volán SC Szeged lelkesen harcolt ugyan, de erejéből ezen az estén még a becsületgólra sem futotta. Buchholcz Gábor vezetőedző a meccset a fiatalság és a rutin csatájaként harangozta be: nos, a tapasztalat ezúttal is felülmúlta az ifjonti elszántságot. Végh Arielék azért lehetnek rendkívül dühösek, mert ha a 3. percben a játékvezető más színű kártyát húz elő a zsebből, akár másként is alakulhatott volna a mérkőzés. Persze a futballban sincs semmi értelme a feltételes módnak, így tényként az közölhető: a KITE-Szeged megérdemelten és magabiztosan nyerte a helyi derbit, s folytathatja harcát az éremért! A mérkőzés összefoglalója:

Labdarúgó NB III Alföld csoport 26. forduló:

Tisza Volán SC Szeged - KITE-Szeged 0-3 (0-1) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 600 néző. Vezette: Aradi Csaba (Markó László, Tamás Nándor). Tisza Volán SC Szeged: Dongó – Buzási, Szabó A., Mórocz, Grünvald – Szilágyi (Bursac 76'), Dargó (Boldizsár 76') – Kéri, Beretka, Végh (Kazi 69') – Bozovic. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. KITE-Szeged: Belecan (Tímár 80') – Varga F., Saulic, Kazán, Gellér – Laczkó, Batik B. - Brinszky (Huszárik 76'), Gahwagi, Varga I. (Kulacsik 72') - Bernáth. Vezetőedző: Major László. Gólszerző: Bernáth 3 (36', 69', 86'). Sárga lap: Mórocz (33'), Kéri (43'), Buzási (58'), Dargó (63'), Szilágyi (75') ill. Belecan (3'), Laczkó (36'). Kiállítva: Mórocz (37'). Buchholcz Gábor: "Először is gratulálok a KITE-Szegednek! El kell mondanom azonban, más lett volna az eredmény, ha a 2. percben Kéri Tamást brutálisan elütő kapust kiállítja a játékvezető. Azt követően Móroczot jogosan küldte le a pályáról. Az igazsághoz tartozik, hogy 11 fővel sokkal gyengébben muzsikáltunk, mint mikor 10 fő maradt fönn. Le a kalappal azok előtt, akik mindent megtettek azért, hogy emelt fővel hagyhassuk el a zöld gyepet." Major László: "Nagyszerű, közönségszórakoztató meccsen szereztük meg a győzelmet. További sikereket kívánunk a Volánnak is a bajnokságban! Ezzel együtt azt kell mondanom, ma gólarányt javíthattunk volna, ha helyzeteiknek csak a felét berúgjuk. Az első 15 perc kivételével remekül futballoztunk, de az is volt a taktikánk, hogy kicsit visszaállunk, majd a gyors Bernáth Peti révén lendülünk támadásba. Maximálisan bejött ez az elképzelésünk."Nyilatkozatokért kattintson az alábbi videóra!

90+6. perc: Gahwagi szokás szerint a bal oldalon tör előre, centerezését Kulacsik vágja a védőbe. Ez a záróakkord, vége a városi rangadónak. 90+4. perc: Szabó Attila 21 méterről középről ereszt meg egy szabadrúgást, ez is fölé száll, a "kanyar" legnagyobb örömére. 90+3. perc: Bursac 15 méteres életerős lövése száll fölé, becsülettel hajt a Volán. 90+1. perc: Alázni akar a KITE, de ráfázik! Kulacsik egyedül tör be a jobb oldalról az ötösön belülre, Gahwaginak centerez, aki Bernáth mellett eltöri a labdát, és végül Buzási és Grünvald szerel, és ment szögletre. Ajtó-ablak helyzet volt. 89. perc: Helyzet itt és ott! Előbb Bernáth emel 17 méterről és látványos, macskaügyességgel vetődve szedi le Dongó, majd Kéri ad be középre a másik oldalon, de Varga Ferenc szabadít fel az érkező volánosok elől. 86. perc: ÓÓL!!! Ismét Gahwagi iramodik meg a bal oldalon, majd röviden továbbpasszol Bernáthnak, aki messziről, 14-15 méterről rászánja magát, és kilövi az elvetődő Dongó mellett a hosszú alsót! 0-3! Mesteri teljesítménnyel mesterhármas, két meccsen nyolc gól! 80. perc: Ismét áll a játék, Belecan megsérült az iménti ütközéskor, Tímár János váltja a kapuban. 76. perc: Kéri iramodik meg a balösszekötő helyén Sauliccsal a nyakán, Belecan jól jön ki az enyhén hosszan megtolt labdára, majd Saulic botlik meg kapusában, mindketten a földön, ápolás. Közben Szilágyi és Dargó helyére Bursac és Boldizsár érkezik. A KITE-nél Brinszky helyett Huszárik a pályán. 75. perc: Szilágyi Norbert is besárgul, Bernáthot rúgta meg. 72. perc: Csere a KITE-nél, Varga István helyére Kulacsik érkezik. 69. perc: ÓÓL!!! Egy Volán védelmi hibát használ ki remekül Bernáth, középen egyedül viszi a kirohanó Dongóra, és elgurítja a hálóőr lábai között, 0-2! A gól után csere, Végh jön le, Kazi a helyén. Végh oda sem megy a kispadhoz... 66. perc: Bernáth tör egy gyenge indításra az elmélázó védő mellett középen, továbbviszi kapura, azonban Dongó előtt a védő még épp időben lép a lövésbe. 64. perc: Brinszky végzi el a 16 méteres szabadrúgást, előbb a falba lő, majd az ismétlés gyengén pattog mellé. 63. perc: Varga István ugrik ki középen, és egy szép testcsellel küld el két védőt, majd még épp a vonal előtt Dargó rúgja fel, sárga lap. 61. perc: Brinszky váratlanul gyorsan elvégzett szabadrúgásával Bernáthot indítaná a kaputól 25 méterre, ám hamar leszerelik a védők az ígéretes akciót. 56. perc: Végh csavar egy remek szabadrúgást kapura a a tizenhatos sarkától 4 méterre balra, Belecan szépen véd. Az ellentámadásból Gahwagi kerül helyzetbe egy remek kiugrás után, egyedül Dongóval szemben, kicsit totojázik, így a Volán hálóőre megzavarja, majd lövését szögletre üti. A sarokrúgás veszélytelen. 51. perc: Gahwagi végigsprintel a bal oldalon a vonal mellett, már a tizenhatoson belül jár, amikor centerez Bernáthnak, aki fölé durrant! Szabónak és Grünvaldnak nem sok köze volt a játékhoz... 48. perc: Végh gurítja le, Szilágyi belsővel csavar kapura, de nagyon erőtlen, Belecannak csemege. 46. perc: Aradi sípmester jelére a KITE-Szeged hozza a játékba a labdát a második félidőben. Szünet.45. perc: Végh csavar rá a jobb oldalról 25 méterről egy szabadrúgást, Belecan magabiztosan vetődik előre a labdára. Kirúgás után vége az első félidőnek. 44. perc: Ha korábban hiányoltuk a feszültséget, akkor most már akad bőven, kisebb kakaskodások, egy-egy nagyobb rúgás elő-előfordul most már szerte a pályán. 42. perc: Kazán kerül nagy helyzetbe, Dongó véd, aztán a bal oldalon, az alapvonal közelében Gahwagit rúgja fel Kéri keményen, sárga lap! Brinszky kapura csavarja a szabadot, a védők kivágják. 40. perc: Bozovic szalad el a jobb oldalon, ezúttal erről tör be a tizenhatoson belülre, kapura lövése keresztbe megy el a kapu előtt, érkező társ középen nincs... Ez is lehetőség volt! 37. perc: PIROS LAP! Szabó Attila rossz keresztlabdája után lecsap a pöttyösre Bernáth, Mórocz üti el, sárga, és ez a második, tehát kiállítás jogosan. Gellér a szabadrúgást 18 méterről fölé csavarja. Gól- és emberhátrányban a Volán. 36. perc: ÓÓL!!! Varga István beadása után a bizonytalankodó védők és Dongó kapus tétlenkedése közepette Bernáth közelről fejel a kapuba, 0-1. Mórocz kézzel ütött a labdába, de ettől még gól lett, a játékvezető jótékonyan szemet hunyt, az egyértelmű kiállítás és 11-es helyett előnyszabályt és gólt ítélt. 33. perc: Brinszkytől indul az újabb veszélyes akció, a hazai térfél közepén estében továbbít Bernáthnak, aki kicselezi Móroczot majd fölé durrant. Hatalmas lehetőség volt ez is! Mórocz utólag sárgát is kap tevékenységéért. Laczkó a félpályán akasztja Beretkát, és a Volán akcióját, sárga ez is. 32. perc: Kisodródott helyzetből Beretka fejel mellé egy szabadrúgás után. 31. perc: Brinszky teszi ki jobb oldalra a felfutó Varga Ferencnek, és gyönyörű centerezését az egyedül álló Bernáth az ötösről a bal kapufára lövi - Dongó Dénes bizony verve volt. A csatár dogja is a fejét... 30. perc: Saulic egyértelmű kezezését a tizenhatos vonalán csak a bíró nem látja... 28. perc: Grünvald mélységből teszi előre Bozovicnak, aki Varga Ferencet futja le a bal oldalon, és 15 méterről azonnal lő - a kijövő Belecanba. Nagy védés volt! Az első komoly helyzet a "hazaiaké". 27. perc: Az első valamire való kapura lövést Bozovic ereszti meg 17 méterről egy indítás után, a labda keresztbe megy el a kapu előtt, teljesen veszélytelenül. 23. perc: Első Brinszky-féle KITE-szöglet, Dongó öklözi ki a becsavarodó labdát, veszélytelen. Brinszky a másik oldalról ismétel egy újabb szöglettel, Batik pörget rá a tizenhatostól, ez is veszélytelen végül, újabb sarokrúgás. A harmadik szöglet után Gellér tűnik el a 11-es pontnál, reklamálnak is a vendégek, de nem nagy meggyőződéssel. 18. perc: Végh végez el egy szabadrúgást jó 28 méterről jobbról az oldalvonal mellől, becsavart labdájára azonban hiába érkeznek a társak, a védők fejjel szabadítanak fel, Beretka távolról fejeli rá a kipattanót, messze fölé a hatalmas fejes. 14. perc: Major László azt mondta előzetesen, hogy nem egy ékkel játszanak, de mégis alkalmazkodtak a Volán hadrendjéhez, ráadásul inkább a "hazaiaknak" engednek teret, enyhe Volán-fölény. 11. perc: Egyelőre még nem üt át a meccs képén az előzetes feszültség, nyugodt játék, talán árnyalatnyival inkább a Volán támad többet. 9. perc: Álmosan telnek az első percek, Végh szöglete sem rázza fel a hangulatot jobban, egy fejes után Belecan fogja könnyedén a labdát. 5. perc: Brinszky csavar rá laposan egy szabadrúgást 25 méterről balról, a kellemetlen pattogó lövés Dongó zsákmánya. Közben folyamatosan jönnek még a nézők a városi rangadóra, épp most bukkant fel Szentistványi István, az LMP önkormányzati képviselője. 3. perc: Mórocz mélységből indítja Kérit, a kifutó Belecan a tizenhatoson kívül elüti a támadót! Hangos felzúdulás, de csak sárga lap. Végh szabadrúgása a falban akad el. 1. perc: A Volán kezdi a mérkőzést. 17.00: Szépen megtelik a lelátó, lehet már vagy 500 néző, plusz a "kanyarban" egy 50 fős ultratábor. Hamarosan kezdünk... 16.55: A "hazai" Tisza Volán a megszokott kék-feketében, míg a "vendég" KITE-Szeged teljes fehérben, a felső közepén átlósan átfutó kék-fekete csíkkal játszik. 16.45: Szép számmal érkeznek a szurkolók, nagyon sok fiatal focirajongó is jelen van, igazi családi focidélután lesz a mai. 16.35: Valódi tavaszi futballidő van, 26 fok, napsütés, szélcsend, bár rövidesen viharos lendületű mérkőzés következik reményeink szerint. 16.30: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat a Felső Tisza parti stadionból, ahol rövidesen kezdődik a városi rangadó a Tisza Volán és a KITE-Szeged gárdái között. Szerdán Laczkó János, a KITE csapatkapitánya, csütörtökön Mórocz Zsolt, a Volán "vezére", majd pénteken a két vezetőedző, Buchholcz Gábor és Major László elemezte az esélyeket a SZEGEDma.hu-n. A SZEGEDma.hu – ahogy már megszokhatták – online közvetítésben számol beaz eseményekről. A meccs felvételét megtekinthetik majd a Telin TV-n is hétfőn 20.30-as kezdettel.