Labdarúgás: Bernáth-gála, KITE-nyolcas a Szparinak + FOTÓK + VIDEÓ

2011. május 7., szombat
Egyetlen pillanatra sem volt kérdéses a KITE-Szeged Szolnoki Spartacus elleni találkozójának kimenetele a labdarúgó NB II Alföld csoport 25. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén. A KITE-nek Bernáth Péter vezérletével ma minden bejött, valódi gálameccsen hengerelték le a Szparit, bőséggel visszavágva az őszi vereségért. A találkozót online közvetítettük. Álomrajt, álomfolytatás, álom-helyzetkihasználás. Akár itt és most abba is hagyhatná a tudósító a mérkőzés zanzásított 90 percét, de nem ezért küldték. Csak érzékeltetni akarta, hogyan manifesztálódhat egy mondatban egy 8-0-ás szegedi siker. De vegyük csak sorra. Öt perc alatt két gól a futballban azt a rajtot jelenti, mikor az ellenfél a két maflástól megrogy, a hazai, gólszerző gárda pedig megnyugszik, önbizalom költözik a lábakba és elkezdenek pontosan, bátran játszani tovább. És ha minden klappol, azaz, ha a csapat alakulataiban nincs olajozatlan fogaskerék, akkor beindulhat a henger. A Szegedben pedig ma mindenki a helyén volt, minden értelemben. Ezért jött az álomfolytatás. Mert ma a KITE, ha nem is játszott mindig tökéletesen, a gólok között feltűntek olyan rövidpasszos, egyérintős akciók, melyeket öröm volt nézni, még akkor is, ha az utolsó átadás néha hosszú, vagy éppen rövid lett. Mindeközben a védekezést nem igen kell kiemelnem, hiszen egyrészt a középpálya és a bravúros csatárteljesítmény szétszakított minden szolnoki gólreményt, erőtlenül maszatolt ma a Szpariseprű a szegedi kapu előtt. Másrészről azért mégiscsak dicséret illeti Kazánékat, hiszen amikor kellett közbeléptek és egy csepp bizonytalanság sem tűnt fel játékukban. Gellér pedig komoly részt vállalt a támadásokban is, amit a szép számú ultratábor többször hálált meg "Gellér Gabi, Gellér Gabi" rigmusaival. És itt érkeztem el az álom-helyzetkihasználáshoz. Kérem szépen, ma a Szegednek hozzávetőlegesen 10 gólhelyzete akadt, amiből 8-at értékesített. És nem is akárhogyan. Volt itt kapáslövés, nyílegyenesen lövellő fejes, tökéletes érkezés a becenterezésre, és jó néhány ziccer a kapussal szemben, melyeknél nem volt kegyelem. És bizony Bernáth 5 gólja... Hm, ez igen! Nos, ma így nézett ki az álomrajt, álomfolytatás és az álom-helyzetkihasználás KITE-Szeged módra.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 25. forduló:

KITE-Szeged - Szolnoki Spartacus 8-0 (3-0) Szeged, Felső Tisza parti stadion. Vezette: Hegedűs (Benyovszki, Kocsondi). KITE-Szeged: Belecan - Varga F., Kazán, Saulic, Gellér, Kulacsik (Huszárik 70'), Gahwagi (Pálinkó 79'), Laczkó, Brinszky, ifj. Major (Varga I. 70'), Bernáth. Vezetőedző: Major László. Szolnoki Spartacus: Szabó M. - Szabó A., Boda, Szabó T., Szoboszlai, Horváth, Ruskó, Kun, Mile (Hegedűs 74'), Markót, Hadad (Sárkány 46'). Játékos-edző: Horváth Csaba. Gólszerzők: Bernáth (3', 50', 56', 85', 87'), Kulacsik (5'), Brinszky (33'), Varga I (82'). Major László: "Felszabadultan, és helyenként jól játszottunk. Teljesen megérdemelten nyertünk egy olyan mérkőzésen, ahol nekünk ma minden bejött. Külön gratulálok csatárunk, Bernáth Péter öt góljához! Ez a győzelem a lehető legjobbkor jött, hiszen jövő héten városi rangadót játszunk a Volánnal, s kell a lendület és a jó hangulatú felkészülés." Horváth Csaba: "Gratulálok a Szeged nagy arányú győzelméhez, további sok sikert kívánok a csapatnak!"

90. perc: Nem hosszabbít a spori, lefújja a KITE-gálát! Szép volt fiúk, szép volt, Bernáth Peti! 87. perc: GÓÓÓL!!!A szél is a KITE-vel van! Bernáth - ki más - megy el a bal oldalon és ívelne a hosszú oldalon érkező társaknak, a laszti lecsúszik alábáról, a szél megtolja és a vetődő kapus felett a hosszú felsőbe csapódik a labda! 8-0! Érdekesség, hogy a beadásnak szánt labda miatt javában bosszankodó Bernáth lemaradt saját góljáról... 85. perc: GÓÓÓL!!! A jobbösszekötő helyéről Varga István hosszan, magasan ível keresztbe a védők felett, a bal oldalon érkezik Bernáth, aki szögből, kapásból, félfordulattal bombáz laposan a hosszú sarokba! Gyönyörű gól! 7-0!82. perc: GÓÓÓL!!! A leshatáron ugratják ki Bernáthot a bal oldalon, aki egyedül viszi be a tizenhatoson belülre a labdát, ketten érkeznek a hosszú oldalon, de a keresztbe lőtt labdát végül Varga István passzolja be a kapuba, 6-0!80. perc: A Szolnok küzd a szépítésért. Egy lecsorgó labdába megnyúlva spiccel bele Ruskó, de előbb Belecan, majd a védők tisztáznak. 79. perc: Bal oldali szolnoki szögletet Szabó T. rúg fölé hat méterről, majd jön a szegedi csere, Pálinkó váltja Gahwagi Nebilt. 76. perc: Majdnem ott a hatodik! Varga I. egy testcsel után szenzációsan játssza magát tisztára a tizenhatoson belül és egészen az ötösig viszi előre a labdát jobb oldalon, majd keresztbe lő és a gólvonaltól fél méterre Brinszky érkezik - de luftot rúg... 74. perc: Csere a Szolnoknál, Hegedűs jön be Mile helyére. 70. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Kulacsik és Major helyére jön Huszárik és Varga I. 65. perc: Lendületben a vendégek! Utóbbi percekben több akciót kezdeményeznek. Egyik végén csúnyán szállt kapu fölé a beadás, a másik leshelyzet miatt akadt meg. 61. perc: Ritka jelenet, gólszerzési lehetőség marad ki a vendégeknél! Sárkány megy el a jobb oldalon, középre passzol, érkezik védőjével Ruskó, aki azonban a kaputól hat méterre nem találja el a labdát. 56. perc: GÓÓÓL!!! Ismét bejön a rövid passzos játék, két-három érintőből Brinszky a tizenhatoson belül terem, kicselez egy védőt, az érkező Bernáthnak átengedi a labdát, ő pedig középről, ballal, szép mozdulattal a kapu jobb oldalába teker. 5-0! Ez bizony mesterhármas! És valódi kiütés. 50. perc: GÓÓÓL!!! Parádézik a KITE! Amit eddig a hazai szurkolók hiányoltak, azt a mai meccsen tökéletesen pótolta a csapat, hiszen a két csatár főszereplője a góloknak. Most a jobb oldalon az oldalvonal mellett Kulacsik lát meg egy rést a védőfalban, és mértani pontosságú belső tekerése a beinduló Bernáth elé érkezik, aki a tizenegyespontig robog egyedül, ott pedig két testcsel után ellövi a kimozduló kapus alatt a labdát - egyenest a hálóba! 4-0!48. perc: Nagy elánnal kezd a Szeged, kapuhoz szögezi a vendégeket. Kulacsik kiugrása óta három szögletet is ívelhettek be, az egyik egy veszélyes Brinszky-átlövésből született, mely egy védő hátáról pattant ki. 46. perc: A vendégek hozzák játékba a labdát a második félidő kezdetén. Rögtön egy óriási szegedi ziccer, Kulacsik egyedül tör kapura, miután labdát kap, és a felpattanó bogyót kapásból lövi, telibe kapva Szabó Milánt. A szünetben Sárkány állt be a vendégeknél Hada helyére. Szünet.45. perc: Vége az első félidőnek. 44. perc: Majdnem szépít a Szolnok! Az elalvó védők mellett Kun megy el a jobb oldalon, és az első perchez hasonlóan keresztbe lövi a labdát, ezúttal jön is a hosszú oldalon Ruskó, aki becsúszva az oldalhálóba passzol. Többen gólt látnak s kiáltanak - mindhiába. 40. perc: Nincsenek helyzetek, a Szolnok védőharmadában zajlik a játék. Gellér ívelését Szabó MIlán húzza le, amjd Brinszky ível be két szögletet - eredménytelenül. 33. perc: GÓÓÓL!!! Brinszky 23 méteres szabadrúgása tekeredik el a sorfal mellett a balösszekötő helyéről, a kapus előtt lepattan a labda, melyet nem is láthatott, így későn vetődve már csak az árnyékát foghatná, miközben a játékszer a hálóban táncol! 3-0!28. perc: A meccs első szögletét Brinszky adja be jobbról, szépen érkezik Major, ám picit pontatlan fejese nyomán a bogyó egy méterrel a jobb kapufa mellett hagyja el a játékteret. 24. perc: Szép összjátékot követően Major lő 28 méterről középről, bombaerős lapos lövése centikkel megy el a jobb kapufa mellett. 21. perc: Szeged építget akciókat az utóbbi percekben, jellemzően rövid lapos passzokkal próbálnak a védők mögé kerülni, ám a végén mindig hiba csúszik be. Előbb a bal oldalon épp csak elkerüli egy passz Nebilt, majd a jobb oldalon Kulacsik ad leheletnyivel hosszabb labdát Majornak. 16. perc: A Szolnok tölt el pár percet a Szeged térfelén az utóbbi időben. Feljegyezhetünk egy szép Saulic-keresztezést és mentést, egy nagy bedobást, amit a hazai védelem kifejelt, végül egy 35 méteres átlövést, melyet könnyűszerrel húzott le Belecan kapus. 11. perc: Továbbra is a Szeged irányít, főleg a széleken próbálnak elmenni. A két pofon után magára találva sikeresen akasztja meg az akciókat a Szolnok, láthatóan feljebb tolják védelmüket, hiszen kétgólos hátrányban vannak. 5. perc: GÓÓÓL!!! Álomkezdés, gólra gól! Bal oldalon a 16 os vonalánál Gahwagi több cselt bemutatva lefordul védőjéről és mérnöki pontosságú beívelése Kulacsik felé száll, aki a hosszú felsőbe fejelte vissza a labdát, 2-0!3. perc: GÓÓÓL!!! Bernáthnak játsszák be a tizenhatos vonalánál, két szép lövőcsel után lövőhelyzetbe kerül, majd 15 méterről félmagasról csapódó lövést ereszt meg a sarokra. A kapus véd, de a lábán felpörgő labda mögötte hullik a kapuba, 1-0!2. perc: Kun megy el a jobb oldalon, becselezi magát tizenhatoson belülre, lő, Belecan kikíséri a labdát. 1. perc: A KITE-Szeged kezdi a mérkőzést Hegedűs sporttárs sípjelére. 17.00: Belecannak mezt kell cserélnie, mert piros felsője a vendégekére hajaz... 16.55: Erős szél támadt fel a stadionban, keresztbe fúj a pályán - nem fogja megkönnyíteni a csapatok dolgát. A szegediek fehér felsőben, közepén kék csíkkal, fehér nadrágban és fehér sportszárban fognak játszani. A vendégek piros-fehér csíkos felső, fekete nadrág, fekete sportszár szerelésben lépnek pályára. Beharangozónk itt olvasható.