Labdarúgás: hazai IKV Alsóváros-vereség az Algyőtől

Hazai pályán szenvedett vereséget az IKV Alsóváros a labdarúgó megyei harmadosztály szerdai fordulójában az Algyő második csapatától.

Harminc percen át az Alsóváros támadott veszélyesebben – négy alkalommal vezették Révész kapusra a labdát -, ám kissé váratlanul, a lefújás előtt megszerezte a vezetést az Algyő II., ami alaposan lecsökkentette a hazaiak harci kedvét. A második félidőben elsősorban mezőnyjáték folyt a pályán, elsősorban a vendégek dolgoztak ki helyzeteket, és a 62. percben bebiztosították sikerüket.

Labdarúgó megyei III. osztály 17. forduló:

IKV Alsóváros SE – Algyő SK II 0-2 (0-1). Szeged, Szabadság tér. 50 néző Vezette: Kovács P. (Borbás, Lehotai)
IKV Alsóváros: Farkas I. – Bondár (Pipicz 55′), Martonosi A., Török, Csúcs – Daróczi, Takács P., Szepesi (Hüvös 60′), Szőri – Káity, Farkas M. Edző: Kiss Ferenc.
Algyő II: Révész – Major (Blesity 75′), Mihály, Koza (Tari 46′), Horváth N. (Szilágyi 65′), Nagy S. (Bogdán T. 85′), Kuti, Fejes J. (Vízi 80′), Salamon, Kiss Gy., Kovács L. (Zsurka 46′). Csapatvezető: Horváth Nándor.
Sárga lap: Szepesi, Török ill. Koza, Horváth N., Kuti, Vízi.

A meccs krónikája:
40. perc: Hazai kirúgást a kezdőkörből Kiss Gy. fejelte Salamon elé, és a csatár 25 méterről emelt Farkas I. kapujába, 0-1.
62. perc: Gyors támadást vezetett Fejes J. a jobb oldalon, laposan középre adott, és a pontosan érkező Zsurka a büntetőpont tájékáról lőtt a hálóba, 0-2.

Korhut bombagóljával vertük Azerbajdzsánt

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte vasárnap a vendég azeri csapatot a Groupama Arénában rendezett Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, így csoportjában feljött a második helyre, és életben tartotta kijutási reményeit.