Labdarúgás: osztályzott a Dorozsma - ötös az Üllésnek + FOTÓK

2011. május 1., vasárnap
Hazai sikert hozott a vasárnapi dorozsmai futballmajális első felvonása: az Ottlik Sándor vezette hazai gárda a megyei I. osztály 24. fordulójában magabiztosan intézte el a sereghajtó Üllést. Az összecsapást online közvetítettük.

Labdarúgó megyei I. osztály 24. forduló:

Kiskundorozsmai ESK - Üllés LC 5-0 (2-0). Kiskundorozsma, 100 néző, vezette: ifj. Tóth Sándor. Kiskundorozsma: Bazsó J. - Szabadi, Keller J., Csányi, Bodré, Fődi, Bárkányi, Tesic (Temesvári), Horváth P. (Domonkos), Marjanucz, Bazsó F. Vezetőedző: Ottlik Sándor. Üllés: Berta - Kormos, György, Tímár, Lukovics, Király (Horváth R.), Füleki, Veres (Szabó G.), Sárközi, Sepp, Hágelmann. Vezetőedző: Szabó Zsolt. Gólszerző: Tesic 2 (3', 64'), Szabadi (45'), Horváth (50'), Bodré (82') Ottlik Sándor, a Kiskundorozsma vezetőedzője: "Nehéz nyilatkozni, mert köztudomású, hogy tavaly nagyon jól éreztem magam Üllésen. Azt szerettem volna, ha mindkét csapat nyerhet, de sajnos ez a labdarúgásban lehetetlen. Így örülök jelenlegi együttesem látványos és jó játékának." Szabó Zsolt, az Üllés trénere: "Restellem csapatom mai teljesítményét, nagyon elégedetlen vagyok. Gratulálok a Dorozsma győzelméhez." Lakatos Kornél, az Üllés elnöke: "Amíg volt esélyünk, addig tartalékosan is helytálltunk. Sajnos amúgy sem túl acélos keretünkből ma négy játékos hiányzott, ez pedig meglátszik a végeredményen."

A futballgála 17 órakor a dorozsmai és a ferencvárosi öregfiúk barátságos mérkőzésével folytatódik. 90. perc: Dorozsmai támadásokkal zárult a meccs. Összegzésként annyi mondható el, hogy amíg volt reményük a tartalékosan felálló üllésieknek, addig lelkesen és kulturáltan futballoztak, amint azonban nagyobb hátrányba kerültek, hitüket veszítettek. A Dorozsma ilyen arányban is megérdemelten nyerte az összecsapást, s üldözheti továbbra is az élbolyt. 86. perc: Bodré hatalmas kapufát lőtt 18 méterről, ez törte meg az utóbbi percek csöndjét. Az eső közben még mindig vigasztalanul esik... 82. perc: GÓÓÓL!Egy jobb oldali szögletet Domonkos fejelt kapufára, a kipattanót Bodré Gábor közelről kotorta a hálóba; 5-0! Újabb komoly vereséget szenved el az üllési alakulat... 77. perc: A frissen beállt Temesvári veszélyeztetett. Ügyesen kavargatott a bal szárnyon, de beadásait kétszer is lefülelte a védelem. Közben Szabó Zsolt is végrehajtotta második cseréjét: lehívta a pályáról Király Zsoltot, s Horváth Róbertnek adott lehetőséget. 73. perc: Mindkét gárda cserélt. Verest Szabó Gábor váltotta a vendégeknél, míg Ottlik Sándor a két gólig jutó Tesic helyére Temesvári Norbertet állította. 70. perc: Könnyedén és szépen játszik a Dorozsma. Nem sokkal ezelőtt Bárkányi cselezte ki a teljes védelmet, majd a tizenhatos előterében buktatták. Mivel a labda Tesichez került, a játékvezető előnyszabályt alkalmazott, a ravasz löket pedig centikkel ment a jobb kapufa mellé. 64. perc: Cserélt a hazai együttes, Domonkos Sándor lépett a pályára Horváth Péter helyett. Horváth nemcsak gyönyörű gólt szerzett és gólpasszt adott, de minden megmozdulása veszélyt jelentett, így kiemelkedett a mezőnyből. 63. perc:GÓÓÓL! Bárkányi Bálint az alapvonalig tört előre a bal oldalon, nagyszerűen ívelt középre, ahol az ötösön álló Tesicnek már nem volt nehéz dolga, könnyedén passzolt a hálóba; 4-0!60. perc: A pálya középső harmadában csatáznak a srácok az utóbbi percekben, picit kiegyenlítettebbé vált a játék, a Fülekiék is többet birtokolják a labdát, s igyekeznek építkezni. Komolyabb helyzetet azonban nem tudtak kidolgozni. 54. perc: Lelkesen védekeznek a vendégek, de sokkal többre nem futja erejükből. A meccs alighanem eldőlt, rendkívül magabiztos az Ottlik-legénység. Már csak az lehet kérdéses, sikerül-e becsületgólt elérnie az Üllésnek. 50. perc: GÓÓÓL! Labdát veszített az Üllés a pálya közepén, Horváth Péter csapott le rá, majd három cselt követően 35 méterről alányúlt, s a bőr a kint álló kapus fölött a hálóba hullott. Tanítani való mozdulatsor volt ez, mesteri találat a rutinos klasszistól, 3-0!46. perc: A kétgólos hátrányban futballozó sereghajtó kezdte a második félidőt. Az első játékrész tapasztalata, hogy mindkét gárda nagyon akarja ezeket a fontos pontokat, de a dorozsmaiak nagyobb tudásával egyelőre nem tudott mit kezdeni az Üllés. Szünet.45+1. perc: GÓÓÓL! A szöglet után Horváth Péterhez került a játékszer, aki az alapvonalig cselezte magát, majd pontosan adott középre. Az érkező Szabadi Norbertnek nem volt nehéz dolga, közvetlen közelről a felső léc alsó lapjára bólintott, ahonnan a hálóba vágódott a bőr; 2-0! Keretbe foglalták a félidőt a dorozsmaiak. 45. perc: A szünet előtt 40 méterről ívelhettek előre szabadrúgást a hazaiak. Keller végezte el, s váratlanul kapura küldte a labdát. A ritkán látható pontos bombát Berta a rövid sarokból ütötte ki. 41. perc: Horváth Péter 26 méterről szánta el magát lövésre, biztos kézzel védett Berta. Hamar elveszítették a vendégek, ezúttal Bárkányi ágyúzott kapura, de a labda mintegy három méterrel a léc fölé szállt. 37. perc: A nagy kedvvel futballozó Tesic ugrott meg ismét, majd hosszan szöktette magát nagy ziccerben, Berta kifutva elpöccintette előle a bőrt, de pechjére éppen Bárkányi elé. A hazai futballista egyből emelt, de az üres kapu fölé. 36. perc: Újból a hazaiak akciójáról tudunk beszámolni. Tesic húzott le az alapvonalig, onnan a kapu felé vezette, majd visszajátszott a tizenhatosra az érkező Fődi Bencéhez. Fődi lendületből el is csavarta a labdát, a vetődő és nyújtózkodó Berta óriási bravúrt bemutatva hárított. 32. perc: Egy magas ívű dorozsmai szögletet követően Berta Balázs nem tudta lehúzni a játékszert, mert többekkel ütközött a tömörülésben, de mielőtt még veszélyhelyzet adódhatott volna, a játékvezető kapustámadás miatt szabadrúgást ítélt kifelé. Sem sokkal ezelőtt a hosszú oldalról lágyan fejelt Szabadi Norbert, a laszti az üllési kapufán csattant. Nem állt messze a második góltól a hazai alakulat. Összességében azonban kijelenthető, a korai találat - és persze az eső - nem tesz jót a partinak... 25. perc: Enyhe fölényben futballozik az Ottlik-gárda. Egy szöglet után Bárkányi Bálint nem találta el jól az ötösön, s miután Horváth cselezgetését is megakasztották az üllésiek, felszabadult a kapujuk. Sőt, indíthattak egy kontrát: Sárközi Tamás előtt óriási lehetőség adódhatott volna, de a dorozsmai védők becsúszva mentettek előle éppen a tizenhatos vonalán. Fogták is a fejüket a vendégek! 19. perc: A felezővonaltól mértani pontossággal ívelte a játékszert Keller József rutinos társa, Horváth Péter fejére. A csatár a hosszú oldalra csúsztatta át, ahonnan Bodré Gábor kapásból bombázott kapura. Egy picit tévedett, mellészállt a löket. 14. perc: Kiegyenlítettebb lett a játék, labdabirtoklásban feljött az Üllés, az újonc levetkőzte kezdeti megilletődöttségét. Helyzete azonban ismét a Dorozsmának akadt. Tesic Ervin remek ütemben ugrott ki a térfél közepén, egyedül vezette a labdát Berta Balázs kapusra, majd el is pörgette mellette, de kicsivel a bal kapufa mellett is. 8. perc: Továbbra is támadásban a Dorozsma, de főként a középpályáról ügyesen osztogató Keller József nevét lehet említeni, aki tanárian osztogatja el a labdákat, igazi nagy helyzet viszont a gól óta nem alakult ki. Egy Fődi-fejest jegyezhettünk mindössze fel, ez azonban messze a kapu fölött hagyta el a játékteret. 3. perc: GÓÓÓL!Az első akciónál Fődi Bence ment végig a bal oldalon, a beadásáról még lemaradtak a belső, majd nem sokkal később Marjanucz Ionel húzta meg a bal szárnyon, remek centerezését Tesic Ervin 6 méterről könnyedén rúgta a kapu bal oldalába; 1-0!2. perc: Piros-fekete-kék szerelésben a hazaiak, míg a vendégek kombinációja zöld felső, zöld nadrág és fekete sportszár. 1. perc: A barátságtalan, esős, hűvös május 1-jén kevesen látogattak ki a dorozsmai sporttelepre erre a megyei I. osztályú találkozóra. Ahogy már bevezetőnkben fogalmaztunk, hatalmas meglepetés lenne, ha a hazaiak nem gyűjtenék be a három pontot, ettől független arra számítunk, hogy harcos üllési gárdát láthatunk majd. Kiskundorozsmán ideális futballidő lenne, ha nem esne az eső, de esik, mint bolond... Ez pedig sokakat tarthatott otthon, a meleg szobában. Az Ottlik Sándor vezette hazai együttes 30 ponttal a tabella kilencedik helyén áll. Igen felemás eddig a tavaszi szereplésük, hiszen bravúros győzelem (a címvédő Csongrádot verték odahaza 3-2-re) komolyabb (Mórahalmon 0-6) és kisebb pofonokat (hazai 2-1-es vereség a Balástyától, idegenbeli 1-3 az UTC ellen) is elszenvedtek. Az Üllés 7 pontot gyűjtött, a így az utolsó, tizenhatodik helyen tanyázik, azaz nagyon komolyan fenyegeti a kiesés réme. Az újonc eddig mindösszesen egy meccset nyert meg ebben a sorozatban, még tavaly októberben, hazai környezetben a Röszkét múlták felül. Tavasszal hat vereség mellett egyetlen döntetlent jegyeztek csak, a Tápé ellen végeztek odahaza 2-2-re. A vasárnapi derbinek így mindenképpen a hazai Kiskundorozsma az esélyese. Ami az őszi összecsapásukat illeti, a Dorozsma 1-0-s félidőt követően 2-1-re diadalmaskodott Üllésen. Akkor hatalmas csatát láthattak a drukkerek: Domonkos Sándor a 6. percben szerzett vezetést a vendégeknek, ám a 60.-ban Kalános János egyenlíteni tudott. A legtöbben talán már elkönyvelték a döntetlent, nem úgy Cseh Tibor, aki a 89. percben bevette Lázár János kapus hálóját, ezzel pedig kivívta csapata sikerét.