Kosárlabda: vereséggel zárt a Kosársuli

2011. május 31., kedd

A nem éppen ideális utazási körülmények miatt edző nélkül lépett pályára Az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli NBvI/B csoportos kosárlabda csapata a bajnokság zárófordulójában. Az irányító nélkül felálló kék-sárgák nem bírtak a Sopronnal, a hazaiak magabiztos győzelmet arattak.

Két személyautóban nyomorogva és edző nélkül indult utolsó meccsére a Kosársuli, hiszen Elek András nem fért be a kocsikba tíz játékosa mellé. Ennek és a sérült kosarasok hiányának köszönhetően - a múlt héten az egyetlen irányító

Szilágyi

is kidőlt - nem éppen ideális helyzetben kezdődött a találkozó. Az első negyedben az év legjobb soproni játékosának választott alacsony irányító

Bausz

vezetésével 11-0-ra meglépett a SMAFC. Az első tíz perc végére azonban Utasinak és Vasnak köszönhetően még sikerült feljönni öt pontra. A vendégek zónavédekezése megzavarta a soproniakat, és csak lerohanásokból tudtak betalálni. Sokat hibázott az EnterNet Kosársuli,

Bocsárdi

eredményes távoli dobásai és C

saplár-Nagy

palánk alatti játéka már biztos tíz pont fölötti Sopron vezetést eredményezett. A vásárhelyieknek még volt egy lehetősége a felzárkózásra, Vas kosaraival tíz alá olvadt az előny. Ezután azonban már a hazaiak kerültek nyeregbe, a harmadik negyedben el is dőlt a mérkőzés. A mérkőzés vége 93-68, a sérülésektől megtizedelt Enternet Vásárhelyi Kosársuli vereséggel zárta a szezont.

SMAFC-NYME - Enternet Vásárhely 93-68 (23-18, 21-14, 27-15, 22-20)

Sopron, 200 néző. Vezette: Török, Dombay.

SMAFC:

Bausz 7/3, KARÁCSONYI 7/6, Szlávik 11/3 Kovács B. 6, CSAPLÁR-NAGY 17.

BALOGH 16, Halász 7/3, BOCSÁRDI 11/3, Forrai 5/3, Vesztergom Z. 4, Czeller 2, Gaál -.

Vetési Imre

Hódmezővásárhely:

Utasi 11/3, Rácz 2, Schéda 4, VAS 28/12, Kukla 6. Csere: Bartucz 6, Mócsai 2, Gerzsa, 5 Czuprák 4.

Játékos-edző:

Utasi Gábor. Vetési Imre, a SMAFC edzője:

"Méltóképpen zártuk a szezont, helyenként gálaelőadást tartva. Gratulálok a srácoknak az egész éves hozzáállásukhoz és a negyedik hely megszerzéséhez."