Labdarúgás: régi idők focija Csongrádon IKV-vereséggel

2011. április 25., hétfő

Gólzáporos mérkőzésen maradt alul a megyei III. osztály vasárnapi összecsapásán Csongrádon az IKV Alsóváros gárdája. A csere nélkül érkező, a hajrában emberhátrányba kerülő vendégek dicséretesen küzdöttek, de rosszabb helyzetkihasználásuk miatt végül nem tudtak pontot csenni.

Egy piros (az IKV-s

Polyák

kapta nem sokkal a lefújás előtt), öt sárga (a hazaiaknál

Muskó, Ormándi, Túri

, a vendégeknél

Daróczi, Vér

), számos kihagyott helyzet jellemezte a végig nyílt, izgalmas, jó iramú, „régi idők fociját” idéző mérkőzést a megyei III. osztály 26. fordulójában. A két, azonos játékerőt képviselő csapat közül a Csongrád II. jobb helyzetkihasználásnak köszönheti győzelmét. Vereségétől függetlenül az IKV Alsóváros 34 ponttal továbbra is a tabella 8. helyét foglalja el, míg a 42 pontos Csongrád II. az ötödik helyen tanyázik.

Kiss Ferenc

együttese a következő játéknapon hazai pályán szerepel: április 30-án (szombaton) 17 órai kezdettel a Pusztamérgest látja vendégül.

A megyei III. osztály 26. fordulójában:

Csongrád TSE II.

– IKV Alsóváros SE 5-4 (3-1). C

songrád, 100 néző, vezette: Koródi (Boros).

Csongrád II.:

Reinhardt Cs. – Pomázy, Kozma, Lakner, Túri, Ormándi (Szögi 68'), Muskó (Kiss I. 70'), Borák, Leirer, Hegedüs (Reinhardt F. 46'), Szólik (Tanács 65'). Csapatvezető: Horváth Tibor.

IKV Alsóváros:

Bondár – Daróczi, Hüvös L., Török, Vér – Pipicz (Farkas K. 60'), Tóth G., Szentágotai, Szepesi – Farkas M., Polyák. Edző: Kiss Ferenc.

Gólszerző:

Túri (10'), Borák (32'), Szólik (37'), Reinhardt F. (62'), Pomázy (84'), illetve Polyák 2 (60', 89'), Szepesi (11-esből 24'), Tóth G. (81'),

Kiállítva:

Polyák (90')

A meccs krónikája:

13. perc:

Jobb oldali szöglet után a vendégvédők közül felugró Túri 10 méterről fejelt a kapu bal oldalába;

1-0.

24. perc:

Polyákot a büntetőterületen belül felvágták. A 11-est Szepesi erővel, félmagasan a kapu bal oldalába küldte;

1-1.

32. perc:

Borák 25 méteres szabadrúgása a kapu bal sarkában kötött ki;

2-1.

37. perc:

Borák középre lőtt labdáját a kapu elé üresen érkező Szólik 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtte;

3-1.

60. perc:

Farkas M. jobb oldali beadását Polyák 10 méterről a bal sarokba fejelte;

3-2.

62. perc:

Borák 20 méteres lövése a kapufáról Reinhardt F. elé pattant, és a csereként beálló játékos 12 méterről a léc alá küldte;

4-2.

72. perc:

A középhátvédet játszó Hüvös L. meghúzódott, így csere híján az alsóvárosi együttes a hajrára létszámhátrányba került.

81. perc:

A csongrádi kapus és védő hibáját Tóth G. használta ki, és közelről a hálóba emelte a labdát;

4-3.

84. perc:

Szöglet után Pomázy a hosszú saroknál, közelről bólintott a hálóba,

5-3.

89. perc:

Polyák Szentágotai pontos indítása után 10 méterről lőtt a kapuba;

5-4.

90. perc:

Polyák az asszisztens megsértéséért a kiállítás sorsára jutott. (Gólhelyzetben tévesen intette be a lest a sokat hibázó Boros partjelző.)