Kosárlabda: kiküzdött Szedeák-siker a Debrecen ellen + HANG, FOTÓK

2011. április 15., péntek
Hosszasan elnyúló büntetőpárbajban, rengeteg kipontozódást hozó mérkőzésen legyőzte a Debrecent a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabda-együttese az NB I/A alsóházi rájátszásának második fordulójában. A találkozót online közvetítettük. A női bronzmeccs második találkozóját követően mintegy félezer néző előtt sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, a hazaiaknál az első félidőben Drahos Gábor (28/3, - külön kiemelendő a 18-ból 17 értékesített büntető -, 9 lepattanó, 9 kiharcolt fault, 9 gólpassz) és Nyilas István (18/6, 7 lepattanó), illetve sérüléséig Nebojsa Dukics vitte hátán a hazai csapatot, a vendégek a végül dupla-duplázó Yves Mekongo (15 pont, 11 lepattanó) egykezes zsákjai és Chris Singletary (23 pont, 7 lepattanó, 8 kiharcolt fault) látványos, ám nem egyszer fegyelmezetlen játékával tartották a tempót. A félidőre így csak négypontos hazai előnyt jegyezhettünk (52-48). A folytatásban Dukics kiesése miatt át kellett variálni a csapatot, s a Debrecen kitudta használni a kisebb hazai áramszüneteket. A 27. percben már héttel Kaluha Csabáék vezettek (60-67) részben az ő (14/6), részben a szintén Kevin Langford (20 pont, 11 lepattanó) révén, s előnyüket megtartották a negyed végéig (70-72). A végjátékban újra fej-fej mellett állt a két csapat, majd Janou Rubin egész meccses remek játékának megkoronázásaként, Nyilas 2+1-e után, ötre növelte a hazai előnyt (83-78) a 36. percben. Állva hagyta a vendégeket a hazai csapat, s innestől a három perces büntető- és kipontozópárbajba fulladt mérkőzésen megérdemelten győzött a Szedeák.

Férfi kosárlabda NB I/A, 9-14. helyért, 2. forduló:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Factum Sport Debrecen 100-91 (22-18, 30-30, 18-24, 30-19) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Cziffra Cs., Gál J., Rácz Zs.; ellenőr: Toók. Szedeák: DRAHOS 28/3, RUBIN 16, Molnár M. 6, Dukics 9, TANÁCS 19/3. Csere: NYILAS 18/6, Kiss Zsolt, Vida, Mészáros, Varga D. Vezetőedző: Fodor Péter. Debrecen: KALUHA 14/6, SINGLETARY 23, Mekongo 15, Mondzinger, LANGFORD 20/3. Csere: BOROS 15, Tóth G., Máté 2, Kovács I., Varga Á. Vezetőedző: Mika Turunen. Kipontozódott: Rubin (38'), Nyilas (39'), Tanács (39'), Drahos (40'), ill. Mekongo (38'), Singletary (39'), Kaluha (40')
Fodor Péter vezetőedző értékelése a találkozóról:Az első félidő puhább védekezése és kapkodó támadójátéka miatt nem tudtuk elegendő előnyt gyűjteni. Dukics sérülése után kényszerpályára kerültünk, faultproblémáink voltak, de aki a pályán volt, mindenki abszolút odatette magát, hősiesen küzdött. Keményen megdolgoztunk a győzelemért, le a kalappal a fiúk előtt és köszönöm a közönségnek a szurkolást."

40. perc: Langford egyik büntije benn, 96-88. Kaluha odaüt Drahosnak, ez is az ötödik, Drahi két büntetője ismét jó! 98-88! Aztán ő üt oda és mehet is ki, Vida jön. Langford egy benn, 98-89. Varga Ádám büntetői, 98-91. Vida büntetői kimaradnak, aztán labdát szerez, és hagyja hogy faultolják, két dobás, 100-91! Mészáros hagy ki egy tempót, de itt a vége! Szép volt, fiúk! 39. perc: Langford közelről, 89.82. Singletary kipontozódik, Drahos büntet, csak egy benn (90-82). Boros és a hattyú halála, Nyilas ezzel kipontozódik... Mészáros János jön Nyíl helyére. Boros büntetői, 90-84. Molnár Miki büntetőzik fault után, 92-84! Drahos szerezne labdát, újabb fault, újabb büntetők, 94-84! langford 2+1, és Tanács ötödik hibája, 94-87. Küszködős a vége... Drahos a vonalon, 96-87! 38. perc: Rubin ellen fault, az ötödik... Vastaps kíséri le őt is. Drahos csen el egy labdát, ziccer! 87-78, állva hagyjuk a Debrecent! Időt is kér Mika Turunen. Boros passza után langford csinál magának helyet a palánk alatt, felteszi, 87-80. Mekongo is kipontozódik! Drahos büntetőzik, mindegyik benn! 37. perc: Singletary távolija lejön, Drahosé. Elől eladjuk, visszaszerezzük, aztán Rubin adja vissza az előbbit Drahosnak, 85-78! Egyre pontatlanabbak a debreceni hármaskísérletek, egy újabb csorog le. 36. perc: Tanács szerez lepattanót, miután Mekongo ki tudja hányszor tette fel saját lepattanóját. Nyilas közeli, plusz egy, az is benn, 81-78! Újra vezetünk! Rubin lepattanót szerez, nagy rössel indul, megáll, kipasszol Drahosnak aki visszaadja, és Rubin közelről, 83-78! Vendég időkérés. 35. perc: Jön a közönség hangja, Drahos triplája rövid, de marad nálunk. Tanács kap támadófaultot, ez a negyedik hibája neki is... 34. perc: Boros szerez labdát, de jó a védekezés. Rubin lepattanót szed, amjd végigrobog, betör és ütemes hajrá Szeged közepette ziccert dob, 78-78! Kaluha hármasa nem éri a gyűrűt. 33. perc: Tanács szerzi vissza a labdát, miután csaknem eladjuk, 74-76, miután felteszi. Tanács aztán saját palánk alatt is remekel, lepattanót szerez. Kaluha elég sportszerűtlenül Rubin hátára ugrik, Fodor Péter őrjöng, de csak sima személyi, a harmadik. Rubin büntetői, 76-76! Nyíl negyedik faultja, Kaluha dob kettőt, 76-78. 32. perc: Újabb hiba elől. Simán megvernek minket a bedobásnál, Singletary teszi fel, 70-76, Vida Máté szépít, 72-76. Mekongo zsákol, de lefújják... 31. perc: Vida ziccere marad ki... Nagyon sok százszázalékos helyzet marad ki, ha nem így lenne legalább tízzel vezetnénk... Langford erőszakosan tör be, 70-74. Vége a harmadik negyednek. 30. perc: Kaluha tör be, 64-72, Tanács egy hármassal, 70-72. Vida Máté nem szerzi meg a könnyű lepattanót sem, marad a Debrecennél. Tanács javít. 29. perc: Tanács aztán ismét, ezúttal büntetőből, majd Boros 2+1, 64-70.Tanács Nyíl passza után, 66-70! Nyilas szerez lepattanót, Singletary faultolja. Nyíl büntetői, csak egy benn. 28. perc: Gyönyörű "egyérintőzés" után Tanács kapásból, 62-67! 27. perc: Singletary teszi fel közelről, benn van, 58-64, Fodor Péter időt kér. Vida Máté a pályán. Rubin zárkóztat, 60-64! Kaluha-tripla... 60-67... 26. perc: Mekongo-fault. Drahos gyönyörűen ment be, került meg mindenkit, tette fel a ziccert... ami lecsorgott a gyűrűről... tanács labdaszerzés, de el is adjuk, mire felérünk... 25. perc: Vendég időkérés. Boros büntetői, 58-59. tanács tempója nem jön be... Kaluha triplájával 58-62... 24. perc: Langford hármasa nem jó, Molnár a lepattanóval, Drahos már a debreceni palánk alatt ugyanígy, felteszi, benn is van! 58-57! 23. perc: Nyilas hármasa nem jó. Kiss Zsolté sem, Nyíl szerzi meg a lepattanót, aztán Drahos Tanácsnak, 56-55 a közelivel! Tanács könyököl Boros ellen, technikai ez is, 56-57. 22. perc: Boros-fault, Molnár-büntetők, 54-52! Singletary közelről, a palánk alól, 54-54. Tanács ellen fault, a zsákra ugró Singletaryt üti meg, egy dobás benn, vezet a Debrecen... 54-55. 21. perc: Mekongo nyitja ki a dupla-gyárat, 52-50. Langford-tempó, 52-52. Nemcsak az eredmény, a statisztika is meglehetősen kiegyenlített, lepattanókban enyhe vendég fölény (12-16), gólpasszokban enyhe hazai (10-7). Mezőnydobószázalék: 58-55. Ami viszont aggodalomra ad okot, Rubin fegyelmezetlensége a negyedik faultját jelentette. Nyilas István hárommal áll. Dukics térdsérülése miatt nem játszhat. Nagyszünet. 20. perc: 50-43, miután langford lecsorgó távoliját draho begyűjti , majd Nyíl szór belőle egy trojkát. Aztán belemennek, fault. Singletaryt most már nagyon utálja a lelátó, egyet dob csak be a fújjolás közepette, 50-44. Nyilas passza után Rubin, 52-44! Aztán eldobja a labdát, technikai... Fodor Péter pöröl a zsűriasztallal, miközben Boros értékesít két büntetőt, aztán időkérés itt. 52-46. Debreceni támadással folytatódik a meccs. Remek a figura a vendégeknél, Mekongóra játszák ki, egykezes zsák... 52-48. 19. perc: Tanács ugrik fel, hátulról ütik el a kezét, egyértelmű technikai hiba, de a bírók nem így látják. Tanács bedobja mindkettőt, 45-41! Singletary villámgyors, 45-43. Aztán sportszerűtlen, jogos a technikai ezúttal már a bírók szerint is, Nyilas bedobja mindkettőt, és jöhetünk tovább! Eladjuk... 18. perc: Singletary teszi fel, majd ünnepelteti magát, 38-37. Drahos triplával köszön be, 41-37! Langford tempója, 41-39. Drahos büntetőzik Mekongo faultja után, 43-39! Boros Gábor hagy faképnél mindenkit, 43-41. 17. perc: Nyíl faultol, így a hármasa sem ér... Fodor Péter időt kér. Singletary büntetői, egyik benn, 37-35. Dukicsot faultolják, most ő dob kettőt, egyik megvan, 38-35. 16. perc: Singletary, 35-32. Tanács zsákra ugrik, de könnyedén engedi el, 37-32! Mekongo dudaszóval zsákol be egy lepattanót, 37-34. 15. perc: Mondzinger-fault, Molnár kettese, majd Nyíl is zsákol! 35-30! 14. perc: Nyíl kioszt egy sapkát, de Mekongo lepattanót szerez egy rossz hármaskísérlet után és egy kézzel zsákol, 31-30. 13. perc: Kaluha kihagy egy hármast, Nyilas szerzi meg a lepattanót. Fault után Dahos dobhat kettőt, 31-26! Aztán lepattanót szerez. Debreceni időkérés. Singletary zsákol, 31-28. 12. perc: Mekongo faultja után Nyíl büntetői, 26-21! Langford hármasa, 26-24! Nyilas válaszol, 29-24. Singletary eredményes középtávolról, 29-26. 11. perc: Rubin közelről, 24-18. Mekongo 2+1, Nyíl faultja után, 24-21. Dukics és Mekongo ütközik, Dukics lenn marad. Vége az első negyednek. 10. perc: Tanács szép testcsellel tör be, tapsot ér a tempó, 20-16! Máté Márk a vonalra lép, 20-18, Drahos remek tempóval válaszol, 22-18! 9. perc: Nyíl remekül, 18-14, Boros közelről, 18-16. 8. perc: Nyilas István remek sapkát oszt ki Kaluhának. Hiába, Mekongo pontot szerez, 14-14. Tanács passzát szereli Langford. Drahos trükkös passza Tanácsnak jó lenne elesik. Rubin labdát szerez, ziccer, 16-14! 7. perc: Mekongo közelről, 12-12. Rubin szerez labdát, Dukics teszi fel, 14-12! 6. perc: Singletary közelről, 10-8. Kaluha ismétel egy lopás után ziccerből, Szedeák időkérés, 10-10-nél. 5. perc: Dukics szerez lepattanót, indul a Szedeák, eladjuk a labdát, Boros jön közben a vendégeknél. Kaluha kosara, 8-6. tanács! 10-6! 4. perc: Mekongo majdnem zsákol, 6-4. Rubin közelről, 8-4! 3. perc: Langford szépít, 6-2. Rubin labdát szerez, kimarad a ziccer... 2. perc: Eddig - Dukics közelről, 2-0! Drahost faultolják, Mondzinger. Drahi bedobja mindkettőt, 4-0! Hajdúsági hiba, Dukics ismét, 6-0! 1. perc: Molnár első faultja. Langford adta fel, Singletary akart zsákolni, magas... Nincs kosár egyelőre. 19.10: Bemutatások, mintegy 500 néző tapsol folyamatosan a hazai neveknél. hamarosan kezdünk! 19.05: Folyamatosan érkeznek a nézők, máris vannak benn kétszázan a lelátón, de gyűlnek mind többen. A csapatok melegítenek odalenn. 19.00: ...és a kosárcsaták sora folytatódik! Hamarosan kezdődik a Szedeák - Debrecen alsóházi rájátszásmeccs. A közelmúltbeli elszámolt, s ezáltal hosszabbításos, paprikás hangulatú mérkőzés miatt ez is igazi csatának ígérkezik. A Szedeák várható kezdőötöse: Drahos, Rubin, Molnár M., Dukics, Tanács Beharangozónk itt olvasható.