Kosárlabda: vereséggel kezdte a rájátszást a Szedeák

2011. április 12., kedd

Jól kezdett Sopronban az SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az NB I/A alsóházi (9-14. helyért) első mérkőzésén, azonban a harmadik negyedben elhúztak a vendégek és a remeklő Szabó Zsolt vezérletével megnyerték a derbit.

Jól kezdte a rájátszás első fordulójának soproni mérkőzését a Szedeák,

Fodor Péter

legénysége az első negyedben négypontos előnyre tett szert a házigazdákkal szemben (13-17). A folytatásban felzárkózott a Sopron, felváltva vezettek a csapatok, nem utolsósorban a rengeteg külső kísérleteknek is köszönhetően - összesen 55-ször próbálkoztak a felek távolról, ebből 10-szer a hazaiak, 5-ször a szegediek voltak eredményesek. Az első félidei triplapárbaj közepette a Szedeák öt pontos előnyre tett szert nem sokkal a szünet előtt, de az utolsó pillanatokban a végül négy trojkát jegyző

Pojbics

(18/12) stílszerűen egy hárompontossal zárkóztatta fel csapatát (35-37). Fordulás után aztán feltámadt a Sopron és elsősorban védekezésüknek és a végül dupla-duplázó

Szabó Zsolt

(22/6, 14 lepattanó, 8 kiharcolt fault) remek játékának köszönhetően fordítani tudtak és nyolcpontos előnyre tettek szert (59-51). A pontzáporos végjátékban

Meszlényi Róbert

tanítványai már nem adták ki a győzelmet a kezükből, tovább növelték előnyüket, már vezettek 13 ponttal is, végül 87-78-as magabiztos győzelmet arattak. A Szedeákban hiábavalónak bizonyult tehát

Tanács Attila

(21/3) és Janou Rubin (19/3, 6 lepattanó) jó játéka, mivel a csapatból többen gyengébben szerepeltek a megszokottnál:

Drahos Gábor

Molnár Miklós

mindössze 2 illetve 1 pontot szereztek, és

Nyilas István

is csak hétig jutott, ráadásul a hármasok mellett a büntetők sem mentek ma neki sem,

Kiss Zsolt

pedig még mindig nincs százszázalékos formában. A Sopron 71, a Szedeák 59%-kal értékesítette a ketteseket, a triplák azonban sokat rontottak mindkét csapat mezőnyszázalékán (a hazaiak 31-ből 10-et, a vendégek 10-ből 5-öt értékesítettek). Szabó Zsolt révén elsősorban a Sopron uralta a palánk alatti teret (lepattanók: 38-27). A Szedeák a rájátszás következő fordulójában, pénteken este 19.15-től a Debrecent fogadja hazai pályán.

Férfi kosárlabda NB I/A, alsóházi rájátszás a 9-14. helyért, 1. forduló:

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC – Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 87-78 (13-17, 22-20, 24-14, 28-27)

Sopron, MKB Aréna. Vezette: Forrai S., Sabáli L., Németh A.; ellenőr: Földházi

Sopron:

KELLEY 15, POJBICS 18/12, Molnár A. 10/6, SZABÓ ZS. 22/6, Keresztes 8.

Helmeczi 4, Ugaros 10/6, Gombás.

Meszlényi Róbert.

Szedeák:

Drahos 2, RUBIN 19/3, Molnár M. 1, DUKICS 17/3, TANÁCS 21/3.

Nyilas 7/3, Kiss Zs. 5/3, Vida 6.

Fodor Péter.

Gombás (35')

39-40. perc: Szabó zsolt triplát ront, Rubin azonban közelről nem tud hibázni most sem, 80-71. Aztán szabálytalan, épp Szabóval szemben, aki mindkettőt bedobja, 82-71. Ugaros Rubint bántja, ő is bedobja mindkettőt, 82-73. Rubin aztán labdát szerez, de el is veszíti... Ugaros is elszórja a labdát, ráadásul aztán szabálytalan Rubinnal szemben. Csak az egyik dobás benn. Pojbicsnál is csak egy benn, de ez kettőt ér, 84-74. Aztán Pojbics szór egy kegyelemdöfés-triplát, 87-74. Vida és Rubin jó közeli dobásai zárják a meccset, és szépítik az eredményt, 87-78 a vége. 38. perc: Vida közelről eredményes, 78-67. Rubin ad el egy labdát, aztán Ugaros teszi fel a gyűrűre, 80-67. Vida passza után Rubin-ziccer, 80-69. 37. perc: Dukics negyedik faultja után Helmeczi csak egyet dob be, de az is sok, 78-65. Ez a meccs elment... 36. perc: Helmeczi újabb faultja, Monár Miki a szenvedő alany, ő is csak egy büntit dob be. Nyíl triplát ront, Keresztes közelről nem hibázik, 77-65. Fodor Péter időt kér. 35. perc: Most Dukics talál be közelről, Helmeczi 2+1-gyel válaszol sajnos, épp Dukics volt szabálytalan, 72-63. Keresztes üti le Nyilast, aki csak egy büntetőt tud bemenni, még sem fekszik Nyílnak ez a soproni palánk. Ugaros hárompontosa a lkegrosszabbkor hull be, 75-64. 34. perc: Tanács a palánk alól ismét, 67-59. Ugaros és Nyilas, 69-61. 32-33. perc: Gombás ismét hármast ront, Szabó Zsolt azonban nem tud hibázni közelről, 65-55, ismét tízközte. Sok apró szabálytalankodással tarkított most a meccs, aztán Kiss Zsolt közelije jön, 65-57. Pojbics tempója benn, 67-57. 31. perc: Helmeczi hibája után Drahos dob kettőt, aztán közeli dobásokból eredményesek itt is ott is, Szabó Zsolt, Rubin és Kelley, 63-55. Nem tudunk közelebb kerülni.

Vége a harmadik negyednek.

29-30. perc: Dukicst faultolják, ő is csak egyet dob be. Kelley közelijére Tanács tempóval válaszol, 59-51, ennyi a negyed. 28. perc: Kolti bever egy hármast! kelley-nek csak egy büntetőre futja, 55-47. Most Nyíl is kihagy egy újabb büntit, de amásodik benn. Molnár András közelije, 57-48. 27. perc: Kelley két büntetőjére Dukics csak eggyel tud válaszolni, 52-44. Sok a szabálytalanság, most Szabó Zsolt büntetőzik, 54-44 26. perc: Sorozatos hibák mindkét oldalon továbbra is, aztán Molnár András trojkája jó, Dukics tempója is, 50-43. 25. perc: Pojbics triplája nem hiányzott, 47-41. 23-24. perc: Sok hiba, kimaradt tempók és hármasok után tanács ismét, 44-41! 22. perc: Szabó tempója, Tanács közelije, 42-39. Kelley növeli a hazai előnyt, 44-39. Bekezdtek a hazaiak. 21. perc: Keresztes egyenlít, Szabó triplájával már vezet a Sopron, 40-37.

Nagyszünet.

20. perc: Dukics áll egy triplába, de rossz. Pojbicsé nem, ezzel fel is jönnek két pontra a hazaiak a szünetre, 35-37. 19. perc: Tanács remek tempódobása növeli az előnyt! 28-35! Pojbics hármast, Keresztes kettest ront. Molnár András azonban pontos közelről, ahogy Rubin is! 30-37! Kelley tempója, 32-37. 18. perc: Mi van itt ma, csak úgy dobálnak kintről a fiúk mindkét oldalon: Szabó kihagyja, Rubiné viszont benn, és ez a fő! 26-31! Szabó közelijére Dukics tempója a válasz, 28-33! 17. perc: Vida büntetői, mindkettő benn, 26-28! Tanács újabb triplakísérlet, kimarad... Molnár Andrásé a lepattanó. 16. perc: Tanács Attila egyenlít a palánk alól, 26-26. Molnár Bandi faultolja Vidát. A kis szünetet kihasználva Ugaros - Kelley csere. 15. perc: Dukics közelijével előny ismét a Szedeáknál! 23-24! Keresztes figyelmetlen, labdát szerzünk, Dukics hármas... nincs benn. Szabóé sem, szerencsére. Dukics közelije is rossz, meg Ugaros és Kiss Zsolt hármasai is. Nagyon sok a pontatlan dobás ebben a percben. Molnáré már jó, sajnos Andrásé és nem Mikié, 26-24. 14. perc: Most csak hármasával számolunk, Szabó Zsolt tarthatatlan, messze a hazaiak legjobbja eddig, 23-22. 12-13. perc: Nyilast Gombás faultolja. Nyíl most ront, kimarad mindkét büntető. Ezt azért nem szoktuk meg tőle... Helmeczi eladja, Kiss Zsolt megszerzi, Dukics is, első tripláját! 20-22! Drahos még a palánkbelövés fázisában, ez a hármas is kimarad. 11. perc: Tanács egy közelivel növeli az előnyt, Szabó válaszol ugyanúgy, 15-19. Drahos triplát ront, Szabó nagyon elemében van mert újabb közelivel büntet, 17-19. Ugaros Máté hármasa már jó, 20-19, újra vezet a Sopron...

Vége az első negyednek.

10. perc: Nyíl fantasztikus, újabb tripla! Ő már belőtte a soproni palánkot! 13-17! 9. perc: Sorra dobálnak kintről a hazaiak, egyelőre csak belövik a palánkot, mert pont nincs belőle. Gombásé maradt ki legutóbb. Tanács dob büntetőket, 13-14! 8. perc: Janou az első büntetőt kihagyja, a második benn, 13-12. Kelley is elszór egy hármast, köszönjük. 7. perc: Dukics faultolja Kelley-t, az amerikai bedobja a büntetőket, 13-11. Aztán Kelley szabáltalan Rubinnal. 6. perc: Drahos most labdát szerez és passzol Tanácsnak, micsoda zsákolás! 11-11! Szerencsére továbbra is pontatlanok a hazaiak távoli és középtávoli dobásai. Sajnos nem tudjuk kihasználni egyelőre. 5. perc: Dukics közeli dobásával 11-9. Pojbics tempót ront, a lepattanó marad a Sopronnál. Most sok a Szedeáknál a hiba előbb Drahos, aztán Rubin szórja el a labdát, szerencsére mind Szabó, mind Pojbics rosszul dobja el a kinti labdárt, nincs hármas. 4. perc: Drahos szabálytalansága után Pojbics büntetőzik, 8-7 oda... Aztán Rubin közelijét Kelley szedi le, elől pedig ismét Pojbics kintről egy hármas, 11-7. 2-3. perc: Pontatlkan megoldások, Kelley labdát ad el, Drahos szerzi meg, de nincs pont. Szabó hármast ront. Rubin növeli az előnyünket egy szép tempóval, 4-7! Kelley válaszol, 6-7. 1. perc: Keresztes kosarával a hazaiaknál az előny, Dukics azonban gyorsan egyenlít. Tanács! Egy tripla rögtön az elején! 2-5! Jól kezdünk. Keresztes zárkóztatja a Sopront egy közelivel, 4-5.