Futsal: bebiztosította osztályozós helyét az UTC + FOTÓK

2011. április 27., szerda
Magabiztosan tartotta itthon legújabb három bajnoki pontját az Ujszegedi TC férfi futsalcsapata az NB II Keleti csoportjának 21. fordulójában a Szentes ellenében. Győzelmük egyúttal azt is jelenti, hogy bebiztosították második helyüket a tabellán, így már biztos az osztályozós hely, pár hét múlva az élvonalba jutásért mérkőzhet a csapat. A kedd esti futsalgálán az SZTE EHÖK együttese ugyancsak biztos győzelmet aratott a sereghajtó ellen.

Szegedi gól a Kelet-Nyugat-meccsen

Eredetileg négy újszegedi futsalos (Trucz Zsolt, Hernády Márk, Hegyesi Zsolt, Szabó László) vett volna részt a vasárnapi futsal magyar kupa döntőinek felvezetőműsorában helyet kapott NB II Kelet és Nyugat válogatottak összecsapásán - természetesen a Kelet színeiben. Hegyesi és Szabó azonban sérüléssel küszködve ki kellett hagyja a gyöngyösi utazást, helyettük egy SZTE EHÖK SE-tag, Bullás Imre vehetett részt a gálán. A Kelet-Nyugat összecsapást egyébként 6-0 arányban a berettyóújfalui Szitkó Róbert dirigálta Kelet együttese nyerte, s az egyik gólt Hernády Márk szerezte.
Bár a vendégek kezdték a találkozót az UTC vette azonnal ostrom alá kapujukat, Trucz Zsolt lövését és egy Hernády Márkra a végletekig kijátszott helyzetet követően a vendégek hálóőrének, Gömöri Zoltánnak kellett nagy bravúrral hárítania. (A két említett újszegedi egyébként a hétvégén részt vette az NB II Kelet és Nyugat válogatott meccsén a futsal magyar kupa döntőjének gálaműsorában - lásd keretes írásunkat.) A 8. percben aztán előbb Koncz Miklós, majd két minutával később Hegyesi Zsolt vette be a szentesi kaput. A válasz megdöbbentően gyors volt: Kovács Norbert már a 11. percben szépített, majd egy szentesi időkérést követően Tirpák Ramón és Szabó Dániel maradt egyedül a hazai térfélen s előbbi távoli felső kapufáját utóbbi ismételte, majd az ismét kivágódó labdát már elhibázhatatlanul vágta a léc alá a kapu torkából a már korábban elvetődő Szűcs Marcell felett (2-2). Pillanatokkal később az újszegedi Szabó László szabadrúgásból lőtte ki a vendég hosszú alsót, majd sorra jöttek a szebbnél szebb UTC-gólok: Dürgő Péter 14. percbeli találatát követően Szabó László egy percre rá duplázott, majd négy perccel a félidő előtt Trucz és Hernády sakkozott - utóbbi mattolta Gömörit - majd pillanatokkal később Trucz szólóban próbálkozott és köténygólt lőtt a vendég portásnak (7-2). Bár ezzel máris eldőlni látszott a találkozó, Locskai József szemmel láthatóan nem adta fel, hiszen a 18. percben egyedül indult a jobb oldalon, s mintegy 8 méterről a kimozduló Szűcs mellett ellőtt lapos ívű labdája egyenesen a hosszú alsóba ragadt - kiváltva a hazai szurkolók elismerését is (7-3). Hegyesi "Ballack" azonban gyorsan szertefoszlatta a felzárkózás halovány Kurca-parti reményfoszlányait, amikor vendégtérfél közepén, a rosszul kijövő Gömöri elől labdát szerezve higgadtan gurított a tátongó kapuba a 19. percben (8-3). A már-már hagyományosnak számító félidei gyerekfocit (ezúttal a Tisza Volán és az Algyő 2002-esei játszottak) követő folytatásban Daróczi László nyitotta a gólgyártást, pillanatokkal a középkezdést követően mintegy 3-4 méterről jobbról Csikar-szögből elgurított labdája utat lelt a félidőben beállt Határ Dávid bal lába és a bal kapufa között a hosszú alsó sarokba (9-3). A 25. percben az örökké robbanékony Pataki Sándor és Hernády tartott technikai bemutatót - utóbbi volt a befejező is, 10-3, érlelődő kiütés. Harcolt azonban a Szentes becsülettel, bizonyította ezt a 26-27. percbeli tűzijátékuk is, Szabó Dániel és Locskai megmozdulásai nyomán a szintén a szünetben beállt Béry Istvánnak kellett háromszor is bravúrt bemutatnia. A legutolsó Béry-bravúrt követően Pataki büntette a kimaradt vendéghelyzeteket, egy lövést követően a Határról visszapattanó labdát menthetetlenül a léc alá bombázva 11-3-ra módosította az eredményt. Szabó Dániel újabb technikás megmozdulása volt a válasz, amikor jobb szélről, kiszorított helyzetből emelte kapura a labdát, mely a kapufa mellett helyezkedő-térdelő Béry mellett hullott a jobb alsóba (11-4). A 31. percben újabb újszegedi villanások: előbb Daróczi, majd Koncz lőtték meg második góljukat (13-4). A végére is jött még egy gólzápor. Előbb a 38. percben a szentesi csapatkapitány Szabó Árpád cselezett finoman visszafelé a hatoson belül s emelte át gyönyörűen a tehetetlen Béryt, majd az UTC öt faultját követően végzett el ugyanő kisbüntetőt, ezt azonban a hazai kapus hihetetlen reflexeivel védeni tudta. Pillanatokkal és egy Szabó Dániel sárga lappal később Szabó László lőtte meg mesterhármasát (14-5). Az utolsó percben aztán még két újabb hazai hiba következett, melyeket Szabó Árpád ezúttal büntetett, így a végeredmény nem igazán tükrözi a lehengerlő UTC-fölényt és a Szentes második félidei kvázi-szétesését, viszont a gyakran gyermeteg hibákból és fegyelmezetlenségekből kapott gólok rámutatnak arra, hogy a védekezésen van még mit javítani az osztályozóra, melyet kedd esti győzelmével bebiztosított a csapat. Az UTC utolsó mérkőzését szintén hazai környezetben vívja, bár a csapat háza táján azon sem lepődnének meg, ha a decemberi, őszi utolsó fordulóhoz hasonlóan a Kartal ismét nem jönne el. Ha mégis megérkeznek és kiállnak a találkozóra, ahogy azt a fair play megköveteli, úgy várhatóan ismét egy remek UTC-gála, könnyed, parádés játék szemtanúi lehetünk.

Férfi futsal NB II Keleti csoport, 21. forduló:

Ujszegedi TC - Szentesi VSK 14-7 (8-3) Szeged, Csonka-szakközépiskola, 100 néző. Vezette: Juhász, Kovács P., Serfőző. Ujszegedi TC: Szűcs - Trucz, Hegyesi, Hernády, Pataki. Csere: Béry (kapus), Dürgő, Simon I., Szabó L., Daróczi, Koncz. Vezetőedző: Brinszky Adrián. Szentes: Gömöri - Kovács N., Jernei, Szabó Á., Török. Csere: Határ (kapus), Szabó D., Bődi, Szeles, Tirpák, Locskai. Vezetőedző: Némethy László. Gólszerzők: Koncz (8'), Hegyesi (10', 19'), Szabó L. (12', 15', 38'), Dürgő (14'), Hernády (16', 25'), Trucz (16'), Daróczi (21', 31'), Pataki (27'), Koncz (31'), ill. Kovács N. (11'), Szabó D. (12', 28'), Locskai (18'), Szabó Á. (37', 40' - kisbüntetőből, 40' - kisbüntetőből). Sárga lap: Pataki (27'), ill. Szabó Á. (30'), Szabó D. (39'). Brinszky Adrián: "Sikerorientált, céltudatos és látványos játékkal itthon tartottunk a kötelező három pontot. A védelmünk kicsit vékony volt, az osztályozón ennél többre lesz szükség"

Győzött az SZTE EHÖK is

A gyöngyösi magyarkupa-gálát szintén megjárt Bullás Imre vezérletével az SZTE EHÖK SE is magabiztos, ötgólos győzelmet aratott a sereghajtó Salgótarján ellen. A találkozóra a kiírás szerint Salgótarjánban került volna sor, azonban a szabály adta lehetőségek miatt a szövetség kötelezte a Nógrád megyeieket a pályaválasztói jog felcserélésére, mivel az őszi idény decemberi, szegedi mérkőzésére nem jöttek el. Győzelmével az EHÖK megerősítette 7. helyét, s versenyben van az 5-6. helyért is, bár ehhez az utolsó fordulóban cseppet sem egyszerű feladat vár Horváth Levente tanítványaira: le kell győzni a Nagykátát itthon!

SZTE EHÖK SE - Salgótarjáni VSC 10-5 (5-1) Szeged, Csonka-szakközépiskola, 100 néző. Vezette: Orosz, Szalai, Somodi. SZTE EHÖK SE: Gombos - Herczeg, Kozma, Hegedűs, Bullás. Csere: Bakos (kapus), Degovics, Major, Szűcs, Türk. Vezetőedző: Horváth Levente. Salgótarjáni VSC: Szabó B. - Kiska, Bársony, Molnár, Új. Csere: Simon R., Kuris. Vezetőedző: Hornyák János László. Gólszerzők: Bullás (2', 9', 16', 21', 31'), Kozma (8'), Major (12', 24', 34'), Türk (39'). Sárga lap: Simon R. (13'), Kuris (34'), Új (35').