Vízilabda: nagy fölénnyel nyert a Beton Szentesen

2011. március 4., péntek

Kezdeti áramszünet után fölényes győzelmet aratott a Szeged Beton férfi vízilabda-együttese a Szentes otthonában az OB I alapszakaszának 20. fordulójában. Kiss Csabáéknak nincs megállás, holnap a Pécset fogadják az újszegedi sportuszodában.

Ismét dupla fordulót játszanak a férfi vízilabda OB I-ben, s ennek nyitányaként péntek este a Szeged Beton a szomszédvár Szentes otthonában szállt medencébe. Nehézkesen indult meg a szekér, de aztán zökkenőmentesen ment végig a találkozón. Nehézkesen, hiszen bár

Kásás Zoltán

tanítványai szerezték meg a vezetést

Joseph Kayes

révén, a hazaiak előbb kiegyenlítettek, majd a második negyed elején rövid időre a vezetést is átvették. Sokáig azonban nem örülhettek a szentesiek, hiszen ezt követően egymásután tízet kaptak.

Varga Péter

egyszer-egyszer talált be zsinórban. A Szentes 20 percen át képtelen volt gólt lőni a

Baksa László

helyett ismét lehetőséget kapó rutinos

Németh Zsoltnak

. A végén ugyan sikerült kétszer is - közte

Kiss Csaba

lőtte meg negyedik gólját -, ám ezzel csak a negyedet sikerült szorossá tenni, a találkozót nem. A vége 12-4 a Betonnak, szombaton a Pécs következik hazai medencében.

Férfi vízilabda OB I, 20. forduló

Bodrogi Bau Szentesi VK – Szeged Beton VE 4–12 (1–1, 1–2, 0–6, 2–3)

Szentes, 300 néző. Vezette: Madaras, Petik

Szentes:

HORVÁTH – Józsa, Tulzai 1, Araczki, Németh, Balogh, Szabó Z. 1.

Nacsev, Nagy M., Deleon, SZABÓ L. 2.

Tóth László

Szeged Beton:

NÉMETH – KISS CS. 4, Busila, Molnár T., Juhász Zs., Somogyi, KAYES 3.

Török 2, Lehmann, Varga 1, Vindisch, Younger 2.

Kásás Zoltán.

Gól – emberelőnyből:

6/1, ill. 5/1.

Ötméteresből:

1/1, ill. 3/2

Busila (24'). Kásás Zoltán:

"Az elején megúsztattuk magunkat, a harmadik negyed már jól sikerült, végül biztos győzelmet arattunk."