Futsal: visszavágtak a Bikák az UTC-nek az őszi vereségért + FOTÓK

2011. március 29., kedd
Bravúr lett volna, ha a tartalékosan az éllovashoz utazó Ujszegedi TC akárcsak pontot is ment Gödöllőről a férfi futsal NB II Keleti csoport 17. fordulójának hétfő késő esti mérkőzésén. A Bikák kiegyenlített félidő után visszavágtak az őszi újszegedi vereségért. Az idény rangadójára került sor hétfő este Gödöllőn, a Szent István Egyetem sportcsarnokában, ahol az ősszel Újszegeden 9-8-as vereséget szenvedő hazaiak az UTC-t fogadták. Brinszky Adrián alakulata elég foghíjasan kellett utazzon a Bikákhoz, a csapatból több kulcsember - Trucz Zsolt, Domonkos Ferenc - is hiányzott, ennél fogva egyértelműen bravúrnak számított volna még a pontmentés is. Az első félidő második feléig kellett várni az első találatra, mely Hernády Márk nevéhez fűződik, sajnos azonban a remek focista rosszul ért egy Tombácz kapujába tartó labdába, s így a Bikák örülhettek (1-0). No, nem sokáig, hiszen a 15. percben Daróczi László egyenlített, s ez is lett a félidő (1-1). A félidei eredmény is mutatja, nem feltartott kézzel mentek vendégségbe a fiúk, nem adták olcsón a három pontot. Fordulás után jóval kevesebbet kellett várni a gólokra, mint az első játékrészben. Két perc sem telt el a kezdősípszótól, és máris újra vezetett a Gödöllő Schrancz Balázs találatával, mely 23. gólja a szezonban (2-1). Ám alig újabb két perc elteltével jött a Nagykáta ellen az utolsó másodpercekben, meccslabdánál, gátlástalanul felrúgott Hegyesi Zsolt, és beköszönt a hazai kapuba, ezzel megszerezve 30. bajnoki gólját (2-2). Kitartóan nyomott tovább a Gödöllő, így Vidák Balázs gólra váltott lövése után ismét náluk volt az előny a második játékrész feléhez közeledvén (3-2). Fáradt a tartalékos UTC, s ez a koncentráción is meglátszott, hiszen az utolsó hat percben három gólt kapott a csapat, így a szoros vereség is elúszott. A 34. percben Szente Tamás, a 36. és 38. minutában pedig ismét, a végül triplázó Vidák zörgette meg a hálót (6-2). Hegyesi Zsolt azért még az utolsó előtti percben rákontrázott 31. bajnoki góljával, ezzel kialakítva a 6-3-as végeredményt. Az UTC-nek nincs szégyenkeznivalója, hiszen nagyszerűen helytállt, három gólt lőtt a hazai pályán megszorongathatatlan, ex-NB I-es, s egykoron a nemzetközi porondot is megjárt Bikáknak, akiknek szerencsére volt miért visszavágniuk, hiszen az őszi vereségük az egyetlen folt egyébként makulátlan mérlegükön - s ez kitörölhetetlenül az újszegediek hírnevét öregbítő tény. A tabellán egyik csapat pozíciója sem változott, csak a Bikák előnye nőtt tíz pontra. A harmadik helyen azonban volt mozgolódás: miután az elmúlt fordulóban az UTC-t hazai pályán megszorongató Nagykáta ezúttal szabadnapos volt, a Berettyóújfalu pedig leiskolázta a Szentest, így a Hajdú-Bihar megyeiek léptek fel a dobogóra, öt ponttal lemaradva a Brinszky-legények mögött. A másik szegedi együttes, az SZTE EHÖK SE hétfő este hazai pályán fogadta az egészen visszacsúszott Kartalt, s Horváth Levente tanítványai magabiztos, 7-4-es győzelmet arattak. Rá is fért már a győzelem az egyetemistákra, hiszen novemberben örülhettek utoljára diadalnak. Hegyesi Zsolték legközelebb április 4-én, hétfőn, este 19 órától lépnek parkettre az őszi találkozón hazai pályán 7-4-re diadalmaskodó Monort fogadják, míg az SZTE EHÖK Soroksárra látogat.

Férfi futsal NB II Keleti csoport, 17. forduló:

Gödöllő Bikák - Ujszegedi TC 6-3 (1-1) Gödöllő, Szent István Egyetem Sportcsarnoka. Vezette: Futó T., Moldván I., Máté A. Gödöllő Bikák: Lakos - Schrancz, Szente, Ughy, Vidák. Csere: Hegedűs (kapus), Gerhát, Lovrencsics, Nagy R., Baranyai. Játékos-edző: Baranyai Pál. Ujszegedi TC: Tombácz - Hernády, Rajcsevics, Pataki, Hegyesi. Csere: Béry (kapus), Simon I., Szabó L., Daróczi. Vezetőedző: Brinszky Adrián. Gólszerzők: Hernády (12' - öngól), Schrancz (22'), Vidák (28', 36', 38'), Szente (34'), ill. Daróczi (15'), Hegyesi (24', 39'). Sárga lap: Vidák (14'), Szente (32'), ill. Szabó L. (6'), Pataki (36')