Röplabda: fej-fej melletti küzdelemben nyert a HPQ

Nagyon szoros, izgalmas, és a fordulatokat sem nélkülöző csatában nyert a HPQ-Szeged férfi röplabdacsapata a Csepel ellen az Extraliga keresztjátékában.

Az első szettben fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol a Szeged, hol a Csepel került előnybe, majd 16-15-ről 16-19-re fordítottak a vendégek és előnyüket meg is tartották (22-25; 0-1). A második játékban 6-7-ről 11-7-re fordítottak a hazaiak, majd 15-15-re még egy pillanatra fel tudott zárkózni a Csepel, végül simán egyenlített a Szeged (25-21; 1-1). A harmadik szettben lerohanta a Csepelt a Szeged: pillanatok alatt 9-2, majd 12-3 lett az állás, majd magabiztos hazai szettgyőzelem (25-15; 2-1). A negyedik játékban folyamatosan növelte előnyét a Csepel, majd elképesztő erőfeszítéssel felkapaszkodtak Tormáék, azonban minimális különbséggel elbukták a szettet (24-26; 2-2). A mindent eldöntő szettben is folyamatosan vezettek a vendégek, ám hihetetlen hajrát produkálva, végül nyert Mészáros Péter csapata (18-16; 3-2).

HPQ Szeged – Csepel 3-2 (22-25, 25-21, 25-15, 24-26, 18-16)
HPQ Szeged: Torma, Bitó, Makhult, Bondor, Babanyecz, Posztós. Csere: Filius (lib.), Csányi R., Strezenczki, Gyuris. Vezetőedző: Mészáros Péter.
Csepel: Tamasi, Budaházi, Kunert, Buzás, Pajor, Daróczi. Csere: Fogl (lib.) Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Mészáros Péter: “Amit a negyedik szettben elvesztettünk az visszajött az ötödikben.”

Tamás Zoltán: “Gratulálok a Szegednek a győzelemhez, a saját csapatunknak pedig ahhoz, hogy megverte magát.”