Röplabda: fej-fej melletti küzdelemben nyert a HPQ

2011. február 12., szombat

Nagyon szoros, izgalmas, és a fordulatokat sem nélkülöző csatában nyert a HPQ-Szeged férfi röplabdacsapata a Csepel ellen az Extraliga keresztjátékában.

Az első szettben fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol a Szeged, hol a Csepel került előnybe, majd 16-15-ről 16-19-re fordítottak a vendégek és előnyüket meg is tartották (22-25; 0-1). A második játékban 6-7-ről 11-7-re fordítottak a hazaiak, majd 15-15-re még egy pillanatra fel tudott zárkózni a Csepel, végül simán egyenlített a Szeged (25-21; 1-1). A harmadik szettben lerohanta a Csepelt a Szeged: pillanatok alatt 9-2, majd 12-3 lett az állás, majd magabiztos hazai szettgyőzelem (25-15; 2-1). A negyedik játékban folyamatosan növelte előnyét a Csepel, majd elképesztő erőfeszítéssel felkapaszkodtak Tormáék, azonban minimális különbséggel elbukták a szettet (24-26; 2-2). A mindent eldöntő szettben is folyamatosan vezettek a vendégek, ám hihetetlen hajrát produkálva, végül nyert

Mészáros Péter

csapata (18-16; 3-2).

HPQ Szeged - Csepel 3-2 (22-25, 25-21, 25-15, 24-26, 18-16)

HPQ Szeged:

Torma, Bitó, Makhult, Bondor, Babanyecz, Posztós.

Filius (lib.), Csányi R., Strezenczki, Gyuris.

Mészáros Péter.

Csepel:

Tamasi, Budaházi, Kunert, Buzás, Pajor, Daróczi.

Fogl (lib.)

Tamás Zoltán. Mészáros Péter:

"Amit a negyedik szettben elvesztettünk az visszajött az ötödikben."

Tamás Zoltán:

"Gratulálok a Szegednek a győzelemhez, a saját csapatunknak pedig ahhoz, hogy megverte magát."