Labdarúgás: remek Volán-iksz Makón

2011. február 5., szombat

Első felkészülési mérkőzését játszotta szombaton a Tisza Volán SC Szeged NB III-as labdarúgócsapata. A kék-feketék az NB II-es Makó otthonában léptek pályára.

Nagyszerű eredményt ért el magasabb osztályú ellenfele vendégeként

Buchholcz Gábor

betegségektől és sérülésektől sújtott együttese. A szegediek döntetlent játszottak a Maros partján Csongrád megye legjobb alakulatával. A hazai Makó az első félidőben fiataljai mellett azokat a labdarúgóit vetette be, akik korábban kevesebb játéklehetőséget kaptak. A fordulást követően lépett pályára az erősebb tizenegyük. A látogatók ezúttal nem tudtak így variálni, mivel összesen öt játékosuk foglalt helyet a kispadon. (Többen is betegek, így

Tóth Levente

sítúrára utazott.) Puhatolózással kezdődött a mérkőzés, az első percekben csak ismerkedtek egymással és a pálya talajával a felek. Az első negyedóra végén a Makó szerzett vezetést, egy pontrúgást követően hibázott a vendégek védelme, s

Faragó Bence

talált a hálóba; 1-0. A hátrányba került Volán ezután átvette a kezdeményezést, s nem sokkal később egalizálhatott is volna, ám a szerb

Petar Bursac

ajtó-ablak helyzetben rontott. A 30. perc tájékán viszont már nem hibázott az irányító középpályás:

Grünvald Attila

húzott el a bal szárnyon, a gyors akciót ügyes beadással zárta, az érkező Bursac pedig a rövid felsőbe bombázott; 1-1. A félidő krónikájához tartozik, hogy a Szeged centere,

Branko Bozovic

több alkalommal is remekül tartotta meg a labdát, igen hasznosan futballozott. Társai is jól muzsikáltak, a vendégek szakmai stábja elégedett lehetett. A második játékrészben jobbára a Makó akarata érvényesült, az ekkor már alapcsapatát szerepeltető NB II-es jóval többet támadott, mint a Volán. Ugyanakkor a csereként beálló

Kazi László

rögtön a fordulás után vezetést szerezhetett volna, hiszen egyedül lépett ki, ám

Halász Krisztiánba

lőtt. A csatárnak nem ez volt az egyetlen nagy lehetősége, később is elpuskázott egy hasonló ziccert. Hiába játszott fölényben a hazai gárda, mégis a Tisza-partiak értek el előbb gólt: Kazi húzta meg a jobb oldalt, beadását a hosszún érkező

Kéri Tamás

továbbította a kapuba; 1-2. Nem sokáig örülhettek azonban Szilágyi Norberték, hiszen negyedórával a vége előtt

Retek Flórián

egy védelmi megingást kihasználva egyenlített; 2-2. Akadtak még helyzetek mindkét kapu előtt - Kéri például a védők szorításában Halász ölébe pofozta a labdát, s

Dongó Dénesnek

is résen kellett lennie -, ám az eredmény már nem változott. Döntetlennel ért véget a megyei rangadó. A Tisza Volán SC Szeged legközelebb szerdán 18 órakor lép pályára, amikor is a megyei I. osztályú Kiskundorozsmát fogadja a Felső Tisza parton.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen:

Makó FC - Tisza Volán SC Szeged 2-2 (1-1).

Makó.

Makó, I. félidő:

Halász - Kószó, Szalai, Győri, Bakos - Csamangó, Nagy A., Nagy N., Schreiber - Marwan, Faragó B.

II. félidő:

Halász - Rakonczai, Béres, Tóth I., Krucsó - Retek, Magyar, Puskás, Podonyi - Fülöp, Varga R. Vezetőedző: Kolozsvári János.

Dongó - Mészáros (Dedovics), Boldizsár (Németh A.), Dargó, Szabó A. - Szilágyi, Vágó L. (Mucsi) - Buzási, Bursac (Kéri), Grünvald - Bozovic (Kazi). Vezetőedző: Buchholcz Gábor.

Faragó B., Retek, illetve Bursac, Kéri. Buchholcz Gábor:

"Elsőre nem is volt ez rossz, le a kalappal a játékosok előtt, nagyszerűen játszottak, remekül küzdöttek. A találkozó abszolút elérte célját. A két szerb fiúnak még vannak erőnléti gondjai, ezt majd orvosoljuk, a többieken az látszik, hogy egy-két helyzetben rutint kell szerezniük. Összességében elégedett vagyok a látottakkal, dolgozunk tovább, megyünk előre."