Kézilabda: Pick-győzelem Tatabányán (FRISSÍTVE)

2011. február 9., szerda

Elsősorban az elképesztő kapusteljesítménynek köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Tatabánya otthonában az NB I 21. fordulójának előrehozott mérkőzésén.

Gyors rajtot vette a Szeged,

Skaliczki László

fiai elhúztak 3-0-ra, a hazaiak csak az 5. percben tudtak betalálni a bravúrosan védő

Mikler Roland

kapujába. A 9. percben időt is kértek Lele Ákosék, ám ez sem vette el Mikler lendületét, aki továbbra is fantasztikus formában hárított. Elől a szlovák különítmény is kitett magáért,

Tomás Stranovsky, Maros Baláz

Fero Sulc

egyre másra lőtték a gólokat, így a félidő felénél 7-3-ra vezetett a Pick.

Lékai Máté

Törő Szabolcs

révén a magyar góllövők is szerephez jutottak a félidő második részében, ennek folytán ötre nőtt a különbség, ám a szünetre sikerült két gólra felhozni a Tatabányát (10-12). A folytatásban Stranovsky kezdett egy mesteri hármassal, de elszakadni csak

Zubai Szabolcs

Katzirz Dávid

góljaival sikerült 17-13-ra. Az öröm nem tartott sokáig, a 43. percben

Kiss Ádám

még csak ijesztgetett azzal, hogy 18-19-re hozta fel csapatát, majd négy perccel később ugyanő, valamint a szegedi nevelésű

Lele Ákos

góljai már annulálták a Pick előnyét (20-20). Stranovsky a meccs, Mikler után második számú hősévé lépett elő, amikor ismét kétszer villant, s e szűk két gólos hátrányból már nem tudtak felkapaszkodni a dunántúliak, Mikler ugyanis sikerrel állta útját lövéseiknek. Zubai,

Herbert Gábor

és Sulc góljára még Harsányi válaszolt (22-25), de ezután már nem jutottak szóhoz a hazaiak, előbb Törő, majd Lékai, végül - mintegy saját mai teljesítményét megkoronázandó - Stranovsky vette be Szente kapuját, így kialakítva a 22-28-as végeredményt, s a magabiztos Pick-győzelmet.

Férfi kézilabda NB I, 21. forduló:

Tatabánya - Pick Szeged 22-28 (10-12)

Tatabánya:

Szente - HARSÁNYI 4, Halász 2, Dénes 1, Szabó, PORDÁN 4, KEKEZOVICS 4.

Lele 1, Nagy 2, Sutka 1, Kocsis, Kiss 3, Urbán.

Debre Viktor.

Pick Szeged:

MIKLER - STRANOVSKY 8, BALÁZ 4, Vadkerti, Zubai 2, KATZIRZ 4, Törő 4. Csere: Herbert 1, Sulc 2, Lékai 3, Bajorhegyi.

Skaliczki László.

Kiállítások:

12 perc, ill. 4 perc.