Kézilabda: szoros kezdés, biztos Pick-győzelem (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2011. február 2., szerda
Küzedelmes első félidő után végül magabiztos győzelmet aratott a Pick Szeged férfi kézilabda csapata a Tatran Presov elleni Barátság Kupa-mérkőzésen, idei első tétmeccsén. A válogatott Törő Szabolcs kilenc gólig jutott. A találkozót online közvetítettük.Katzirz Dávid góljával indult a találkozó, ám a vendégek nyílt védekezése a továbbiakban megnehezítette a Pick támadóinak dolgát. Felváltva vezettek a csapatok, majd a félidő utolsó öt percében tudta egyértelműen magához ragadni a kezdeményezést a hazai csapat. Noha az eperjesiek bal szélen általában eredménnyel fejezték be támadásaikat, Vadkerti Attila beállása stabilizálni látszott a Pick enyhe fölényét, a szünetre így egygólos előnnyel mehetett Skaliczki László együttese. A második játékrészben Tatai Péter váltotta a kapuban a vb-n is remeklő Mikler Rolandot, s a szintén válogatott hálóőr elképesztő bravúrokat mutatott be. A 35. percben még 17-16 volt az állás, ám a hat percig tartó felvidéki gólcsend és az eredményes szegedi helyzetkihasználás a 41. percre ötgólos hazai előnyt jelentett. Ezt az előnyt aztán megtartotta a Pick (rövid időre hat is volt az előny a félidő közepén 23-17-nél), s többek között a második félidőben hét gólt szerző, összesen pedig kilencet dobó szélső, Törő Szabolcs kiváló játékának köszönhetően végül 31-26-os győzelmet aratott. Törő kiváló széljátéka nyomán ismét felmerül a kérdés, vajon miért kellett mellőznie őt Mocsai Lajos szövetségi kapitánynak a világbajnokság oly sok fontos meccse során, különösen annak tekintetében, hogy a magyar válogatott a széleken igencsak gyengén muzsikált e találkozókon... A Pick Szeged e remek mérkőzéssel készült fel a bajnoki folytatásra, hiszen Zubai Szabolcsék jövő szerdán már Tatabányán vívnak rangadót, az NB I 18. fordulójában.

Férfi kézilabda Barátság Kupa (NB I 17. forduló)

Pick Szeged - Tatran Presov 31-26 (14-13) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Horváth, Marton. Pick Szeged: MIKLER – Stranovsky 4, Baláz, Lékai 2, Zubai 3, KATZIRZ 5, TÖRŐ 9. Csere: TATAI (k) Bajorhegyi 1, Butenko 1, Herbert 2, VADKERTI 4. Vezetőedző: Skaliczki László. Tatran Presov: KRUPA - Babjak 1, Mikéci 1, Dudás, Géci 1, Mazúr 2, URBAN 4. Csere: Popcsák (k), Mazár 3, Radcenko 1, Krok 1, Kristopans 2, Menkovic 3, ANTL 7, Marusak, Tumidalsky. Vezetőedző: Rastislav Trtík. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresből: 5/5, ill. 6/4.
Skaliczki László vezetőedző értékeli a győzelmet:
A kilenc gólig jutó válogatott szélső Törő Szabolcs így látta a találkozót:
A világbajnokságon remekül játszó Lékai Máté véleménye a meccsről:

60. perc: Stranovsky gólja 31-26-ra írja át az eredményjelzőt, miközben vastaps ünnepli a csapatot és a győztes évkezdést. Tatai bravúr a legvégén, az indítást már dudaszó akasztja meg. 59. perc: Vadkerti most kapufát lő, Krupa hosszú indítása után Urban bal szélről belövi, 30-26. 58. perc: Rossz eperjesi bejátszás után Tatai még rosszabbul indít. Aztán Urban szerez gólt, 30-25. 57. perc: Belemenés után jönnek a szlovákok, Tumidalsky ellépi, de nem fújják be, Tatai nagyot véd. Időkérés nálunk. Támadunk, Stranovsky hatalmas gyomrost kap. Lékai egyedül tör be, 30-24! 56. perc: Törő tarthatatlan északi szomszédunk élcsapatának, 29-23. Gyors válasz, megint Antl, most akcióból, 29-24. 55. perc: Krupa véd, a kipattanót Zubai zúdítja kapura, 28-22! Aztán Tatai jön hátul, ezt is védi! Katzirz-kapufa után Mazár Zubaival a nyakán. Kettő perc és hetes, Antl, 28-23. 54. perc: Zubai úgyszintén, aztán Mazár megint, 27-22. 53. perc: Mazar beállóból, 26-21. Ezúttal meg tudta fogni a labdát... 52. perc: Csak a szokásos Tatai-bravúrok egyike ismét. Stranovsky lövését blokkolják és indulnak. Felállt szegedi várfal várja a szlovák támadást. 51. perc: Törő végez el egy büntetőt, 26-20! Géci nyílegyenesen Tataiba lő, aki aztán hosszan indítja Zubait. Túl hosszan... 50. perc: Tumidalsky Tataival szemben, a harmadik óriás. Pattintott lövésébe beleér Peti, így fölé. 49. perc: Törő Szabi gyorsan visszaállítja ötre az előnyt, 25-20! 48. perc: Labdaszerzés után Antlt indítják, 24-19... Aztán az egész megismétlődik, mintha visszajátszanánk a filmet, de ez sajnos a valóság, 24-20 az állás Antl újabb góljával. 47. perc: Gyenge Krok-lövés. Stranovsky eredményes harmadszor, Urbán válaszol. 24-18. 46. perc: Babjak jobb szélről, Tatai hatalmas bravúrral ment! Butenko tör be a jobb oldalon, belemenés, buta hiba... 45. perc: Mint most Stranovsky góljánál is! Hat az előny, időt is kér Rastislav Trtík 23-17-nél! Énekel-dobol, ünnepel a Pick tábor! 44. perc: Törő kap jó labdát a falból kiválva, 22-17! Ezer néző tombol a szegedi góloknál! 43. perc: Lékai eladta, aztán visszaszerezte. Katzirz egy az egyben, de Krupa lábát találja el. 42. perc: Mazák forogna be, Herbert fogja meg, kettő perc. Antl belövi a hetest, 21-17. 41. perc: Törő a jobb szélen, és ha ott van akkor az biztos gól. Így is van, 21-16! Stranovsky indult volna, de felállt fal ellen támadunk. Eladjuk a labdát... 40. perc: Előny itt, Herbert ki is használja, 20-16! 39. perc: Törő forog be, szabaddobás, aztán Dudas áll ki. 38. perc: Eladjuk elől, megszerezzük hátul, miután Mazák nem egy labdabiztos beálló... 37. perc: Tatai is bravúrkapus! Stranovsky háromra növeli az előnyt, 19-16! 36. perc: Vadkerti és Kristopans küzdelme, mint Dávid és Góliát harca. Herbert erőszakolja be a labdát egy Krupa-bravúr után, 18-16. 35. perc: A 10-es számú óriás, Kristopans válaszol jobb szélről. Fel sem ugrott, csak lőtt, 17-16. 34. perc: Vadkerti negyedik góljával 17-15. 33. perc: Katzirz ismét, most Menkovic válaszol villámgyorsan, 16-15. Krupá véd egyet, aztán Lékai lövését is, elképesztő! 32. perc: Mazár egyenlít Törő gólja után, 15-14. 31. perc: Tatai Péter áll be a hazai kapuba. Butenko, Herbert és Katzirz együttes erővel gyötri a vendég beállót, Mazárt. Tatai óriási védése egy bal szélről jövő lövéssel szemben.

Lendületes eperjesi kezdés után hamar összeszedetté vált a Pick-védelem, és a félidő közepétől átvette a kezdeményezést Skaliczki László együttese, szűk előnnyel vezetünk. A vendégek bal szélre kijátszott támadásait egyelőre nehéz tartani. Szünet.30. perc: Tumidalsky kap két percet, majd fejbelőjük Krupát, lenn is marad a válogatott hálóőr. Krok kap jó labdát szélen, taszajtunk rajta egyet, de így is elképesztő gólt lő, enyhe cunder is volt benne, 14-13. 29. perc: Babjak kap jó labdát bal szélen, de Mikler hárít! 28. perc: Vadkerti előtt nyílik meg a fal, és Körte ki is használja, 14-12! 27. perc: Juros Géci talál be Mikler kapujába, 13-12. Butenko lövését lábbal védi Krupa, aztán Mikler a másik oldalon hasonló bravúrt mutat be. 26. perc: Kristopans, az óriás szépít, 12-11. Butenko válasza nem késlekedik, 13-11! 25. perc: Vadkerti pillanatai folytatódnak, balról repül be, és 12-10! 24. perc: Katzirz egyenlít! 10-10! Herbert jön, labdaszerzés aztán, és Vadkerti száguld a kapuig, 11-10! 23. perc: Lékai szedi el Mazartól, aki csodálkozva keresi a labdát. Máté indul, de már felállt a fal, aztán Butenko és Menkovic páros kiállítása. Időkérés. Bajorhegyi és Urban is még padon, négy a négy ellen támadunk. 22. perc: Mazar betörését Katzirz fogja meg, hetes. Antl belövi, 9-10. Elől rontunk ismét. 21. perc: Menkovic és Kristopans személyében két óriási termetű átlövő a pályán a vendégeknél. 20. perc: Urban jobb szélről cunderrel, 8-9. Törő hetesből egyenlít szlovák kiállítás után, 9-9. 19. perc: Támad a Presov, de eladják, Stranovsky labdát szerez, egy kényszerítő után Bajorhegyi vágja be, 8-8! 18. perc: Kiegészülünk. Marusak két percet kap, a kapufa sípszó után meg egy hatalmas Lékai-lövést. Katzirzé viszont már benn, 7-8! 17. perc: A gólszerző marad lenn, de már fel is kelt, folytatja a játékot. Lékai eladja, Krupa indítja Antlt, aki pimaszul eldobja Mikler mellett, 6-8. 16. perc: Bajorhegyi kiáll, egyenlít a Presov, Katzirz meg mellé lő. Menkovic betör, ő nem hibáz, 6-7. 15. perc: Törő tör be, 6-5. Az eperjesiek támadásai elég tanácstalanok, nem igazán megy a Pick-zár feltörése. 14. perc: Radcenko betörése, 5-5. Elől eladjuk, Krupa indítása Mikleré. 13. perc: Lékai ki is használja, 5-4! Törő szerez labdát és indul, miután jól védekezünk. Passzol Baláznak, aki csúnyán fölé durrant. 12. perc: Mikéci ellen támadó, ismét jöhetünk, előnyben. 11. perc: Mazúr kiáll, Stranovsky jobb szélről Krupába. 10. perc: Mikler kapja el a fonalat és véd egy óriásit! Elől rontunk, Mazúr nem, 4-4. 9. perc: Katzirz tör be egy gyors szabaddobás után, miután a szlovákok úgy hitték, már övék a labda, és máris 4-3 ide! 8. perc: Dudas áll ki két percre, Törő egyenlít! 3-3! Szorosan zár a szegedi hatosfal, Urban nem is tudja átlőni. 7. perc: Katzirz-sárga, Urban-hetes, Mikler-védés, marad a 2-3! 6. perc: Zubai hozza fel a mieinket, 2-3! 5. perc: Mazúr lő mellé, majd indítunk, de elveszítjük. Ők indítanak, Babjak lő, 1-3. 4. perc: Nagyon nyitott a szlovák védekezés, nem tudunk mit kezdeni vele, el is veszítjük a labdát. 3. perc: Végül támadót fújnak, jöhetnek az eperjesiek. Mikéci átveszi a vezetést, 1-2. 2. perc: Mazúr egyenlít gyorsan, 1-1. Lékai lövése blokkról megy ki, marad nálunk. 1. perc: Az első perc végén Katzirz nyitja a gólok sorát! 1-0 Pick Szeged: Mikler - Lékai, Baláz, Zubai, Katzirz, Törő, Stranovsky. Tatran Presov: Krupa - Babjak , Mikeci, Géci, Dudás, Mazúr, Urban. 17.59: Zubai Szabolcsot köszöntik, a szurkolók az ő egyik találatát választották a legszebbnek a tavalyi évben a csapat honlapjának internetes szavazásán. Külön köszöntés jár a válogatottban a svédországi vb-t megjárt játékosoknak. 17.57: Mintegy 6-700 néző, és az ultrák dobvihara köszönti a bevonuló Pick Szeged csapatát. Másfél hónap után végre ez a pillanat is eljött: újra pályán a Pick, 2011-ben először! 17.55: A hírek szerint Fero Sulc influenzás, így rá biztosan nem számíthat ma Skaliczki László vezetőedző. 17.45: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol rövidesen kezdődik a Pick Szeged - Tatran Presov Barátság Kupa-mérkőzés. A csapatok már a pályán, javában zajlik a bemelegítés. A magyar férfi kézilabda NB I-ben az utóbbi években kettőnél ritkán akadt több Bajnokok Ligája szintű találkozó, ám amióta a BL-résztvevő eperjesi csapat, a Tatran Presov is része a magyar pontvadászatnak, több lehetőség adódik komolyabb, európai színvonalú ellenféllel megmérkőzni. Jóllehet, az eperjesi gárda nem szerepel éppen fényesen a BL-ben, hiszen a Veszprém egyik csoportellenfeleként, hét fordulót követően, a B csoport végén tanyázik egyetlen árva ponttal - amelyet egyébként a Hamburg elleni bravúros hazai döntetlen (26-26) hozott nekik. A magyar férfi kézilabda NB I Presovval kiegészült kiírásában, a Barátság Kupában elért eredmények nem számítanak be a normál magyar bajnokságba, így tehát igazi tétje nincs a találkozónak. A Pickbe hazaértek a válogatottal a svédországi világbajnokságot megjárt játékosok, akik hétfőn este már együtt edzettek a csapat itthon maradt tagjaival. Az ő erőnlétüktől is függ, hogy Skaliczki László együttese vissza tud-e vágni a Szeged az őszi eperjesi vereségért.

A két csapat őszi találkozóján:

Eperjes-Pick Szeged 33-30 (14-17) Barátság-kupa, Eperjes, 1115 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok. A Pick gólszerzői: Lékai 8, Katzirz 6, Baláz 4, Sulc 3, Vadkerti, Zubai, Törő, Stranovsky 2-2, Butenko. Az Eperjes legjobb gólszerzői: Sobol 6, Kristopans 5, Kork 5. Hétméteresből: 9/6, ill. 1/1. Kiállítások: 8 perc, ill. 8 perc.