Jégkorong: helytállt a Volán-Spartak, bajnok a Debrecen

2011. február 28., hétfő
Szoros mérkőzést vívott a középszakaszt utcahosszal nyerő Debrecen otthonában a Tisza Volán-Spartak OB I/B-s férfi jégkorongegyüttese. Ambrus Andrásék az első és a harmadik harmadot is megnyerték, ám a másodikban kapott gólok elegendőek voltak a vereséghez. A hajdúságiak győzelme egyúttal bajnoki címüket is jelenti. Szinte csak formalitás volt a vasárnap esti találkozó, hiszen a Debrecen behozhatatlan előnyre tett szert a korábbi találkozók folyamán, az alapszakaszban is mindössze csak két vereséget könyvelhettek el, a középszakaszban pedig egy alkalommal veszítettek pontot hosszabbítás miatt. Kalocsa László együttese ezzel szemben erősen tartalékosan kellett megmérkőzzön a hajdúságiakkal, hiszen a legutóbbi, MAC Népstadion elleni balhés meccs után számos játékos töltötte eltiltását, az első számú kapus Zvezdan Vidakovics lesérült, helyette Veres Vedran állt a ketrec elé, aki az idényben egyetlen másodpercet sem játszott még, s nem rég gyógyult fel tüdőgyulladásából. A vezetést a hazaiak szerezték meg Pál Csaba révén a 16. percben (1-0), ám villámgyors válasz érkezett a vendég Tisza Volán-Spartak részéről. A 17. percben jó Bosnyák Márkó - Ambrus András összjátékot követően utóbbi pofozta a korongot a hálóba (1-1), majd másfél perc elteltével Rózsahegyi Ádám passzát Varga Dávid értékesítette (1-2). Vendég vezetéssel jött tehát a második harmad, amelyben összekapta magát a két évvel ezelőtti OB I/B-s bajnok. A 24. percben négy a négy ellen támadott a Debrecen és György József adott remek gólpasszt Szőcs Botondnak (2-2), három perccel később pedig maga a játékosedző talált be Barabás Sándor László átadásából (3-2). Két perccel a harmad vége előtt emberelőnyből Pál ismét eredményes volt, ezzel kettőre növelve a hazai előnyt (4-2). Az utolsó játékrészben még szépített a szegedi-szabadkai alakulat Rózsahegyi révén az 50. percben, de többre már nem futotta. A kiegyenlített találkozón győzött a Debrecen 4-3-ra, ezzel bebiztosítva hatodik bajnoki címét. Bár még mindkét csapatnak vannak meccsei hátra, a debreceniek a találkozót követően már átvehették a bajnoki trófeát és az aranyérmeket. Ez egyúttal az OB I-es szereplés jogát is jelenti, ám mint korábban többször, a klub most sem tudja vállalni az ezzel járó anyagi terheket, így a következő szezonban ismét találkozhatnak a felek az OB I/B-ben. "Szerettünk volna feljebb lépni, de ennek 2-3 év múlva lehet realitása. Akkorra ráadásul a juniorok is beérnek, velük pedig egy jobb csapatunk lehet. Nem szeretnénk ugyanis a pofozógép szerepét betölteni az élvonalban" – nyilatkozta a Dehir.hu-nakKorcsinszky György, a Debreceni HK elnöke. A Debrecen bajnoki címével ellentétben a Tisza Volán-Spartak második helye még egyáltalán nem biztos, mivel a Dab.Docler Jégtörők vasárnap este 6-5-re diadalmaskodott a MAC Népstadion ellen. Ambrusék legközelebb, március 6-án 20 órától épp a dunaújvárosiak otthonában szállnak jégre, ha ott győzni tudnak biztos az ezüstérem. A Jégtörőknek, győzelmük esetén még a már bajnok Debrecent is meg kellene verniük szintén hazai környezetben a dobogó második fokához. Ennek a találkozónak az időpontja egyelőre még nem ismert.

Férfi jégkorong OB I/B középszakasz:

Debreceni HK - Tisza Volán-Spartak 4-3 (1-2, 3-0, 0-1) Debrecen, Debreceni Jégcsarnok, 200 néző. Vezette: Marek Zs., Kormos D., Mizsák P. Debreceni HK: Máthé - Molnár Zs., Szőcs, György J., György I., Barabás S. - Kelemen, Hegedüs D., Razov, Pál Cs., Fábián D. - Mokrai, Szabó D., Túróczy, Elekes Darabont, Gindeli. Játékos-edző: György József. Tisza Volán-Spartak: Veres V. - Jankovics, Mohai, Dulics, Veres B., Leckovics - Varga D., Egyed, Rózsahegyi, Bosnyák, Ambrus - Bosnjak, Neskovics, Plavsics. Vezetőedző: Kalocsa László. Gólszerzők: Pál Cs. (16', 39'), Szőcs (24'), György J. (27'), ill. Ambrus (17'), Varga D. (18'), Rózsahegyi (50'). Kiállítások: 10 perc, ill. 10 perc. György József: "Mindössze két mérkőzést vesztettünk a bajnokságban, ám így is nehéz szezonon vagyunk túl. Természetesen örülök a győzelmünknek, bár látszódott, hogy csapatunk a bajnoki cím biztos tudatában lépett a jégre, így nem koncentráltunk megfelelően. A lényeg, persze, hogy meg van a meccs és biztos a bajnoki cím." Kalocsa László: "Nagyon tartalékos csapattal álltunk ki a Debrecen ellen, sok sérültünk és eltiltottunk van. Pénteken sérült le az első számú kapusunk, így Veres Vedrannak kellett védenie, aki ebben az idényben egyetlen másodpercet sem töltött a pályán, s ő is két hete még tüdőgyulladással feküdt otthon, így még edzésben sem volt. Úgy gondolom tisztességgel helyt álltunk, partiban voltunk az utolsó másodpercig a hazaiakkal."További eredmény: Dab.Docler-Jégtörők - MAC Népstadion 6-5

A férfi jégkorong OB I/B középszakaszának jelenlegi állása:

H.CsapatM.Gy.D.Gy.D.V.V.G.P.*
1Debreceni HK53122–1034** (20)
2Tisza Volán-Spartak521221–1816 (8)
3Dab.Docler-Jégtörők411213–1712 (7)
4MAC Népstadion63320–319 (6)
* Az egymás elleni eredményeket és pontokat a csapatok magukkal hozzák a közös alapszakaszból. Zárójelben az alapszakaszból továbbhozott pontok. ** A középszakasz harmadik találkozójaként kiírt Debreceni HK - Dab.Docler-Jégtörők mérkőzés versenybírósági döntés értelmében 5-0-s gólaránnyal a Debreceni HK javára lett jóváírva.