Kézilabda: 10 szegedi góllal a hetedik helyért

2011. január 25., kedd

Miután a délutáni mérkőzésen Norvégia ízekre szedte Németországot, már csak az volt a kérdés a magyar válogatott számára: az 5. helyért vagy a 7. helyért fogunk játszani. Nagy csatában, a végén kiengedve Spanyolország nyert, így utóbbi variáció érvényesül, az ellenfél Lengyelország lesz.

A legnagyobb izgalmak már félórával a találkozó előtt megszűntek: Norvégia 10 góllal verte az indiszponált, széteső német válogatottat (Németország – Norvégia 25–35), s ezzel a becsületgyőzelemmel kikaparta a gesztenyét a Mocsai-csapatnak, hiszen Németország e vereség miatt nem érhette be a magyar csapatot, sőt, még a norvégek is megelőzték őket a középdöntőcsoportban. Talán ez is közrejátszott abban, hogy kissé álmosan kezdett a magyar válogatott, spanyol vezetést követően

Ilyés Ferenc

két rossz próbálkozása, majd további kimaradt helyzetek után a délszakiak 4-1-re elhúztak, s csak Fazekas Nándor egy-egy bravúrjának köszönhetően nem vezettek még több góllal. Támadásban több pontatlanságot is elkövetett

Mocsai Lajos

csapata, így a spanyolok kissé elléptek az elején. Ezután

Mocsai Tamás

kétszer, majd Ilyés és a csereként pályára lépő

Zubai Szabolcs

is betalált, míg a spanyolok elkapkodtak néhány támadást. Végül a ma újra szerephez jutó

Katzirz Dávid

góljával a 20. percre sikerült egyenlíteni a magyar csapatnak. A vezetést ugyan nem sikerült átvenni, de 12-10-es spanyol vezetésnél

Császár Gábor

kétszer is eredményes volt emberhátrányban, így 13-13-as eredménnyel vonultak pihenőre a felek. A fordulást követően a Vajdaságból Spanyolországba honosított

Sterbik Árpád

állt, a második félidőt emberhátrányban kezdő spanyolok kapujába, és azonnal bravúrokkal mutatkozott be, ez a periódus négygólos spanyol előnyt hozott 13-17. A jeget végül Zubai törte meg magyar részről, ráadásul emberelőnyt is kapott válogatottunk, a fór alatt pedig két gólra felzárkózott a Mocsai-csapat (17-15). A 42. percben három gól volt a spanyolok előnye, amikor

Mikler Roland

védte, ám így is kaptunk két gólt (a másodikat már a visszatérő, de a játékba aktívan beavatkozni nem tudó Schuch pályára lépése után) így a hispánok elhúztak öttel (21-16). A padról beszálló

Lékai Máté

ezt követően kétszer volt eredményes, és Zubai is mattolta Sterbiket - feljöttünk kettőre (21-19). A következő néhány pillanat ismét Sterbiké volt, a védéseit követő lerohanásokból pedig ismét öt gólra nőtt a spanyolok előnye, és mindössze nyolc perc volt hátra. Négy perccel a vége előtt Lékai találatával újra két gólra jött fel a magyar csapat,

Valero Rivera

időt is kért, Romero pedig ismét betalált (26-23). Másfél perccel a vége előtt aztán

Canellas

gólja végleg eldöntötte a találkozót.

Iváncsik Tamás

szerezte válogatottunk utolsó gólját, ezzel lett 24-27. Az utolsó pillanatokban, a másik mérkőzés eredményének biztos ismeretében (Horvátország – Lengyelország 28–24), valamint a hátrány behozhatatlanságából adódóan már semmi tét nem volt, így

Garcia Lorenzana

két góljával és közben Romero menetrendszerű hetesével kialakult a játék képét tekintve mindenképp túlzó, 30-24-es végeredmény.

Skaliczki László

vezetőedző szegedi vitézei ma különösen vitézkedtek a címeres mezben. Valamennyien pályára léptek és valamennyien csereként. Zubai Szabolcs csapatunk legeredményesebbje volt öt góllal, elképesztő teljesítményt nyújtott a spanyolok "ölelő" karjai által megcsapkodva. Lékai Máté villámgyors megmozdulásai négy gólt hoztak a konyhára. Katzirz Dávid egy gólig jutott, illetve az első félidőben jól védekezett amikor szerepet kapott. Mikler Roland, beállása után számos bravúros védést bemutatott. Rövid időre

Törő Szabolcs

is szerephez jutott ám gólt nem sikerült elérnie. A horvátok lengyelek elleni győzelmével és a németek norvégek elleni vereségével eldőlt, hogy az argentin-szerb, illetve a francia-izlandi találkozó eredményétől függetlenül a Mocsai-gárda a német Bundesligában edződő robusztus játékosokból álló Lengyelországgal csap össze pénteken, az olimpiai kvalifikációt jelentő, minimális célként kitűzött világbajnoki hetedik helyért. A nap végére az is eldőlt, hogy spanyol-dán, illetve francia-svéd elődöntő lesz, míg az ötödik helyért a középdöntő csoportmeccsein három vereséget szenvedő Izland vív meg a horvátokkal.

22. férfi kézilabda-világbajnokság, I. középdöntőcsoport, 3. mérkőzés

Spanyolország – Magyarország 30–24 (13–13)

Jönköping, 4300 néző. Vezette: Canbro, Claesson (svéd)

Spanyolország:

Hombrados – ROCAS 3, Maqueda 1, ROMERO 9, Garabaya 2, Vaquero, Ugalde 3.

STERBIK (k), Gurbindo, R. Entrerrios 2, Aguinagalde 2, García Parrondo, García Lorenzana 2, Canellas 3, Morros 3.

Szövetségi kapitány:

Valero Rivera.

Magyarország:

Fazekas – Iváncsik T. 3, Mocsai 2, Pérez 1, Schuch, Ilyés 2, Iváncsik G. 1.

Mikler (k), CSÁSZÁR 4, Törő, Gulyás 1, Nagy, Katzirz 1, ZUBAI 5, LÉKAI 4.

Hétméteresek:

5/4, ill. –/–.

Kiállítások:

4 perc, ill. 10 perc. Mocsai Lajos:

"A világ legjobb bajnokságából válogató ellenfél győzött le minket. Hatalmas taktikai csatát vívott a két csapat, melyből a mozgékonyabb, gyorsabb, pihentebb spanyol játékosok sajátos taktikája azt okozta, hogy a védőjátékot nem tudtuk tartani. Kevés volt a cserénk, fizikailag képtelenek voltunk kompenzálni őket. természetesen a vereségben benne van, hogy az előző mérkőzés ismeretében a csapat felszabadultabban játszott, hiszen már biztossá vált, hogy a hetedik helyért játszhatunk."

"Ritkán kap az ember akkora esélyt, amit most a norvégok felkínáltak. Sajnos a második félidő elején kicsit bent maradtunk az öltözőben, futottunk az eredmény után, és ekkora előnyt ilyen erős csapatnak nem lehet adni. Mindent megtettünk, és így is játszhatunk a hetedik helyért. Óriási küzdelmet várok a lengyelek ellen, főleg, hogy náluk nyertünk felkészülési tornát. Meghalunk a pályán, meg akarjuk szerezni a győzelmet!" - nyilatkozta az elmúlt és az eljövendő meccsről Lékai Máté, a Pick Szeged irányítója a Nemzeti Sport honlapjának a mérkőzés után.