Vízilabda: a Beton téli elsősége a tét Szolnokon

2010. december 14., kedd
Utolsó bajnoki mérkőzését játssza kedd este 18 órától Szolnokon a helyi főiskola csapata ellen a Szeged Beton, a férfi vízilabda ob I alapszakaszának 11. fordulójában. A Vasas hétfői veresége után a tét a Kásás-alakulat számára nem kevesebb, mint a téli elsőség! Szombat este jó játékkal, kiváló második félidei védekezéssel, magabiztos győzelmet aratott a Szeged Beton a Honvéd elleni bajnoki rangadón és ezzel a tabella élére került. Hétfő este a Komjádi-uszodában került sor a mezőny két megmaradt veretlen csapata, a Vasas és az Eger közötti szuperrangadóra, melyen Biros Péterék négy góllal kerekedtek felül a házigazdákon (5-9), a tabella élére állva győzelmükkel. Csak a Szeged Betonon múlik, hogy ez az elsőség csak pár óráig tartson. Molnár Tamásék ugyanis (a Vasashoz hasonlóan) a hétvégi Euroliga mérkőzés miatt előrehozott találkozón bajnoki rangadót vívnak ismét, ezúttal a Szolnoki Főiskola otthonában. Ha sikerül győzni, és a Kásás-legénység begyűjti a három pontot, visszaugrik a tabella élére az egyhónapos téli szünet idejére. És miért is ne sikerülne az Eger elleni bajnoki és kupavereségektől eltekintve bombaformában pólózó szegedi srácoknak?... No, azért vétek lenne alábecsülni az ellenfelet, hiszen a szolnoki legények az ősz folyamán, a magyar kupa küzdelmei során megtréfálták csapatunkat, október közepén az ominózus magyar kupa negyeddöntőjének első, szolnoki mérkőzésén, amikor 9-8-as győzelmet arattak, s a másnapi szegedi visszavágón is csak a továbbjutáshoz szükséges, minimális, kétgólos győzelmet sikerült begyűjteniük Vindischéknek (9-7). A győzelemmel kivívott téli első hely minden bizonnyal elegendő önbizalmat adna a Szegednek a tavaszi (valójában január közepi) folytatásra, amire szükség is lesz majd, hiszen a 12. forduló azonnal egy Beton-Vasas szuperrangadóval kezd. Ha pusztán az elmúlt pár mérkőzés eredményeire, a folyamatosan javuló formára, és egyre jobban megszerveződő védelemre tekintünk, talán még úgy is vélhetjük, rosszkor jön most ez a karácsonyi szünet. De ha felidézzük Molnár "Papesz" legutóbbi, a Honvéd elleni mérkőzés végén, a SZEGEDma.hu-nak adott nyilatkozatát, beláthatjuk, bizony ráfér a csapatra a jól megérdemelt pihenés az elmúlt hetek hajtása és fokozott, hazai és nemzetközi igénybevétele után. És ne feledjük! Szombaton este még vár egy nagyon komoly megmérettetés Kásás Zoltán vezetőedző fiaira, hiszen az Euroliga A csoportjában a tavalyi döntős Primorac Kotor látogat az újszegedi sportuszodába...