Szenzációs Szedeák - behódolt a Paks Rubinéknak! (FRISSÍTVE) + VIDEÓ, HANG, FOTÓK

2010. december 29., szerda
Hatalmas szegedi bravúr a férfi kosárlabda NB I/A 14. fordulójában: az újonc Szedeák szinte végig vezetve, fantasztikus játékkal verte az október 30. óta veretlen, listavezető Atomerőmű SE-t! A meccset online közvetítettük.

Férfi kosárlabda NB I/A 14. forduló

SZTE-Szedeák - Paks 76-72 (23-24, 22-15, 17-16, 14-17) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Pálla Z., Király L., Bognár T.; ellenőr: Heisig. Szeged: DRAHOS 7, RUBIN 23/3, KISS ZS. 11/6, DUKICS 14/3, McKENZIE 16. Csere: TANÁCS 5/3, Vida, Nyilas. Vezetőedző: Fodor Péter. Paks: Kovács Á. 5, Hodges 9/3, PAVLIK 20/12, Johnson 10/6, SALES 26/3. Csere: Tóth 2, Faragó, Morgen. Vezetőedző: Horváth Imre. Azoknak lett igazuk, akik bravúrt szimatoltak a két ünnep közötti szegedi kosárderbin, Fodor Péter fiai ugyanis taktikus, fegyelmezett és csupa szív játékkal diadalmaskodtak az október vége óta zsinórban nyolc találkozón veretlen Paks ellen. A siker titka az egységben és a hitben rejlett: a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák csapatában szinte mindenki extrát nyújtott ezen az estén, mindig akadt egy (nyerő)ember, aki továbblendítette a gárdát. A három idegenlégiós teljesítményéről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, de a magyar kosarasok is felnőttek melléjük: elég, ha csak Drahos lepattanóit, Kiss Zsolt tripláit vagy Tanács harcosságát említjük. A közönség is űzte-hajtotta a srácokat, s a végén ért igen sokat a biztatás: a drukkerek gyakorlatilag győzelembe harcolták kedvenceiket. Ami a krónikát illeti, az első negyedben jobbára az Atomerőmű vezetett: Johnson és Pavlik két-két triplával jelezte, a vendégek valóban győzni érkeztek Szegedre. Sales is igyekezett a palánk alatt, de már ekkor látszott, ma McKenzie-ben és Dukicsban igencsak emberére akad. A 9. percben alakult ki a legnagyobb különbség a felek között, ekkor 24-16-ra mentek a látogatók. Tanács és Dukics remek találataival azonban már a játékrész végére 24-23-ra felzárkózott a hatalmasat küzdő újonc. A szerb erőcsatár újabb kosarával a második negyed első percében pedig először mutatott hazai előnyt az eredményjelző: 25-24! Innentől kezdve egészen a 16. percig fej-fej mellett haladt a Szeged és a Paks: Sales centergóljaira Rubin és Kiss is hármassal felelt. A nagyszünet előtti periódusban aztán bámulatos kosárlabdát mutattak be a Fodor-legények. 35-35-ről indultak, s az utolsó öt percet 10-4-re hozva 45-39-es előnnyel vonulhattak az öltözőbe. Ekkor kőkemény védekezésre váltottak Kissék, s ami feltűnt: McKenzie remekül semlegesítette „kollégáját”, Sales-t, ráadásul még gólra is futotta erejéből. A Pakson az időkérés sem segített, a beljebb húzódó vendégek Tanács és Kiss trojkája után is csak csóválhatták a fejüket. Tévedett, aki attól tartott, a szünet megtörheti a Szedeák lendületét. Rubin és Dukics kosaraival indult a harmadik felvonás, s a 22. percben máris tíz volt közte: 49-39! A hazaiak még azt is elbírták, hogy a szerb játékos ellen befújták a harmadik, majd a negyedik személyit is. A helyére érkező Tanácsról ugyan azonnal duplát szerzett Johnson, utána azonban momentuma sem akadt az amerikainak. A vendéglátókat erősítő honfitársai, McKenzie és az egyre jobban csillogó Rubin viszont sorra szerezték a pontokat: hiába harcolt, nem tudott közel kerülni az ASE (27. perc: 55-49, 29. perc: 60-50). A kis irányító, Kovács Ákos több büntetőt is hibázott, végül 62-55-tel indulhatott a záró etap. Ekkor kockáztatott Horváth Imre: lehívta Kovácsot, aki nem alkotott maradandót, s visszaküldte a négy faulttal álló Hodges-t (hozzá kell tenni: neki sem ez volt élete meccse). Rubin és McKenzie továbbra is szárnyalt: centerünk labdát szerzett, végigrobogott az ellenfél térfelén, úgy zsákolt, majd Rubin passzát pöccintette be (33. perc: 67-57). Akár el is dőlhetett volna a mérkőzés, ha Kiss Zsolt triplája beszédül, de nem szédült, így nem nőtt 13-ra az előny. Mintha éppen ettől kapott volna észbe a Paks: a listavezető igen agresszív, letámadó védekezésre tért át, a cseh-magyar Pavlik és az amerikai Sales pedig fantasztikus összjátékokkal „idegesítette” föl a hazai nézőket: a 37. percben Pavlik kettesével utolérte ellenfelét a favorit (70-70). Új meccs kezdődött az utolsó három percben, az 1500 fős közönség szinte lerágta körmeit az izgalomtól. Szerencsére a Szedeák nem ijedt meg, s az utolsó hat hazai pontot jegyző Janou Rubin vezérlevétel kicsikarta a győzelmet. Akadt azonban itt szinte minden a végjátékban: támadófault McKenzie ellen, Sales hasonló akciójának elnézése, rossz triplakísérletek Hodges-tól, dobás nélkül lepergett szegedi támadóidő – Rubin higgadtsága azonban meghozta a sikert. Hatalmas volt az öröm, tombolt a lelátó, egymást ölelgették a szegediek a pályán. A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a bajnokság eddigi egyik legnagyobb szenzációját okozva megverte az „őszi első”, aranyesélyes Paksot. S bár a forduló további eredményei nem nekünk kedveznek (a Sopron legyőzte a Kecskemétet, a Nyíregyháza az Albacompot), ezután az este után a SZEGEDma.hu tudósítóinak meg kell kockáztatniuk a kijelentést: Fodor Péter gárdája bejelentkezett az egyik negyeddöntős helyért! Ezért pedig – bármi is történik a folytatásban – dicséret illeti az újoncot! Boldog és sikeres új esztendőt, Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák!
Hallgassa meg Fodor Péter vezetőedző értékelését a mérkőzésről!
Horváth Imre, a Paks vezetőedzője:
Drahos Gábor így látta a meccset belülről:
Kiss Zsolt véleménye a találkozóról:További eredmények: Factum Sport Debrecen – Zalakerámia ZTE KK 68-91 Marso-Vagép Nyíregyháza KK – Albacomp 87-76 Takarék Soproni KC – T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE 65-63

40. perc: Pavlik kihagyja, Rubin bedobja, 74-72. Aztán Sales rossz dobása után nálunk a lepattanó!!! Drahost faultolják, talpon a csarnok, időt kér a Paks. Micsoda végjáték! Egyszerű a képlet: mindkettőt be kell dobni, Rubin! Az első megvan!! A második is!!! 76-72!!! És elől kihagyják a paksiak, Rubin pedig végigvezeti a labdát a pályán és felállva tombol 1500 néző! Itt a legnagyobb meglepetés a szezonban!!! 39. perc: Drahos fut fel, McKenzie támadót vét... Ugyanez játszódik le a hazai palánk alatt, ez viszont nem támadó. A bírók most kapnak a közönségtől hideget-meleget, főleg a kevéssé szalonképes kategóriából... Sales első büntetője jó, a második is, 72-72. 38. perc: A pluszegy kimarad, 72-70 továbbra is. És McKenzie elszedi Salestől a labdát! De lemegy a támadóidő... Sales most triplát ront, jöhetünk! 37. perc: Sales triplát dob, Pavlik kiegyenlít, és rontunk elől... 70-70. Tóth triplát ront, Rubint faultolják, és bedobja a duplát, 72-70. 36. perc: McKenzie most csak egyet dob be, 68-63, Hodges duplája után 68-65. Lépéshibát fújnak a Szedeák ellen... Ez nem lehet igaz... Kiss Zsolt labdaszerzése után McKenzie, 70-65! 35. perc: És lejár a támadóidőnk... Vida helyett Drahos a pályán. Fantasztikus Pavlik-Sales-összjáték, 67-63. Szegedi időkérés. Nem kellene hibázni, ma megverhető ez a Paks. Jelenleg 15 eladott labdánál járnak egyébként... 34. perc: McKenzie ismét megszerzi! Tanács dobása után a lepattanó a miénk, paksi időkérés. McKenzie ordító ziccert ront, Sales simát nem, 67-61. Nem kellene közel engedni őket. 33. perc: McKenzie csapja el Johnson labdáját! Rubin labdaszerzése után Kolti triplát ront, a lepattanóból Pavlik iramodik meg, 67-59. 32. perc: McKenzie-labdaszerzés és micsoda zsák! Nyög egyet a gyűrű, 63-57. Drahos helyett Vida a pályán. A vendégek elszórakozzák a támadóidejüket. Most aztán zúg a Hajrá Szeged, a paksi dobokat is elnyomja. McKenzie ismét! 67-57! 31. perc: Hodges visszajön négy faulttal. Rubin egy büntetőt dob be, 63-55. Pavlik nem áll bele a triplába, inkább egy figura végén dupláz, 63-57! Drahos kihagyja. Vége a harmadik negyednek.30. perc: Tóth ront triplát, Sales nem rontja a közelit. Pavlik szintén. 60-54. Rubin fault után, 62-54. A vendégszurkolók nem épp a kulturált szurkolásról ismertek, legalábbis mostani produkciójuk után biztosan nem, megint rúgják a palánkot. A biztonságiak egyelőre szemmel követik az eseményeket. Szegedi időkérés, 1,7 mp hátra. Kovács büntetői, csak az egyik jó! 62-55. 29. perc: Bryson ismét labdát szerez, földről passzolja ki. Elől végül rontunk. Sales nekivágja a labdát McKenzienek fault után, de a bírók nem látják, pedig megérne egy technikait. Csak egy büntetője benn, 58-50. Drahos fault után, két egypontos csont nélkül! 60-50! 28. perc: McKenzie elszedi Kovácstól, hiába ő nem Mészáros Zalán... Rubin duplája, 58-49! 27. perc: Johnson nem hibáz, de McKenzie sem! Johnson faultolja ráadásul, a pluszegy is megvan! 55-49! Sales rossz tripla, eladja így a labdát. Hazai időkérés. Hodgesnak négy faultja van. Rubin betör, ketten fogják le a zónában. Első büntető jó! Második nem... 56-49. 26. perc: Hodges rossz triplája után Kovácsé a lepattanó. Dukicsra faultot fújnak, Drahos helyett... Ez már a negyedik neki. Kovács bedobja az egyiket, 52-47. Dukics pályán marad. Megzavarodtunk elől is, lám mit tesz egy rossz bírói döntés... Kiss Zsolt dobna triplát, Drahosé a lepattanó, de kidobja, Dukics rosszul mozgott.... 25. perc: Zónára állnak át a paksiak, Pavlik kezében dadog a labda, de megtartja, Hodges triplát dob, 49-46. Elől rontunk, hátul labdaszerzés! És Drahos megiramodik, faulttal dob ziccert! Ez nagyon kellett. A pluszegy is megvan, 52-46. 24. perc: Döbbenet: Pavlik triplát ront végre, ideje volt. Koltié is kimarad, sajnos... McKenzie zsákja is kimarad, de Rubin összeszedi. Tanács hármasa nem jó. A mezőny legalacsonyabbja, Kovács dobhat büntetőt fault után, csak az egyik benn, 49-43. 23. perc: Bryson ront elől, nem növeljük az előnyt. A szokásos Pavlik-triplával 49-42. Rubiné rossz. Marad nálunk. 22. perc: Dukics dudaszóval, 49-39! Aztán véleményes faultot fújnak ellene, Tanács jön helyére. Dukicsnak ez a harmadik faultja... Hodges trükközött, a lepattanó McKenzie-é. 21. perc: Rubin-duplával nyitjuk a második félidőt, 47-39, aztán labdát szerzünk. Kovács triplája rossz, McKenzie szedi össze. Egy félidő után a két csapat fej-fej mellett a statisztikákban: 52-52% a mezőnydobás sikeressége (a paksiak, javarészt Pavlik teljesítményének köszönhetően, 62%-kal értékesítik a trojkákat); 13 lepattanó itt, 12 ott, ebből nálunk 7-6 a védő-támadó arány; a vendégek 8 eladott labdával állnak, ami, ha e tendenciát folytatják, akár döntő is lehet. A Szedeákban Dukics 12, Kiss Zsolt 11 ponttal áll, a vendégeknél Sales a mezőny legeredményesebbje 14 ponttal. Nagyszünet.20. perc: Drahos ismét pályán. El is adja a labdát, Dukics faultol, időkérés. Sales két büntetője benn, 43-39. Rubin labdájának szeme van, üresen áll Dukics, be is teszi a gyűrűbe! 45-39! Ez a félidő. 19. perc: Parázs a hangulat, a vendég ultrák nem szokták meg a nyolcpontos hátrányt, bontják a palánkot... Tóth zsákol, 43-37. 18. perc: Vida faultja után ront elől a Paks, megindulunk, Rubin triplája rövid. Lerohan a Paks, faultot fújnak a bírók. Hodges-tripla rossz, Kiss Zsolt-tripla jó!!! 43-35! 17. perc: Sőt! McKenzie is dob egy duplát! 40-35! Paksi időkérés ismét. Mintegy 1200 néző tapsol felállva a csapatnak! Sales röviden, Vida iramodik meg, Faragó faultolja. Lemegy az idő, kimarad. 16. perc: Rubin kígyózik át a paksi védelmen, 35-35. Mélyponton a Paks, Tanács hármasával 38-35! 15. perc: Rubin gyönyörű mozdulattal áll a tempóba, majd labdaszerzés után Kiss Zsolt triplája! 33-32! Pavlik-tripla a válasz... 33-35. 14. perc: Sales kap egy labdát felugorva, besegíti a kosárba... 28-30. Rubin ezúttal kihagyja a triplát. Nyilas szerzi be egy perc alatt második faultját. Paksi időkérés. Sales dob két büntetőt, 28-32. 13. perc: Vida, Nyilas és McKenzie a pályán nálunk. Rubin-tripla, 28-28! 12. perc: Sales egyedül a palánk alatt, be is teszi a lepattanót... Hodges szökdelve, egy kézzel, leírhatatlanul lazán elengedett dobása két pontot ér, 25-28. 11. perc: Drahos bravúros labdaszerzését lefújják szabálytalan labdavezetés címén... De megszerezzük így is, Kolti indítja a támadást, Drahos kihagyja. Dukics is ront, de összeszedi saját lepattanóját, 25-24 ide! Vége az első negyednek.10. perc: Drahos hármasa kimarad, lepattanó Dukicsé, Sales faultolja. Csak az egyik büntető benn. Drahos tempója jó, 23-24-re jövünk fel! 9. perc: Morgen Ferdinánd a pályán Sales helyett. Rubin áll egy triplába, lepattan, Tanácsé, de leütik, amikor feltenné gyűrűre. Büntetők benn, 18-24! Kiss Zsolt labdaszerzése, után egyedül viszi, benn is van! 20-24! 8. perc: Kovács kiviszi a labdát, jöhetünk. Kiss Zsolt triplája kimarad... Dukics faultolja Kovácsot, két dobás. Hodges helyett Faragó jön. Kovács dobásai benn, 16-21. Tanács ront hármast. Johnson csak úgy beleáll egy hármasba, és bedobja... 16-24. 7. perc: Dukics labdaszerzése után Rubin indul, faultolják. Fodor Péter időt kér a két büntető előtt. McKenzie két hibával áll, Tanács jön helyette. Rubin bedobja mindkét büntetőt, 16-19! 6. perc: Pavlik dobásba áll, visszalép hármasra, bedobja... 12-17. Sales megint megveri McKenzie-t egy az egyben, 12-19. McKenzie elől eredményesebb, 14-19! 5. perc: Sales két büntetőjével 9-11. Drahos elcsúszik elől, a Paksé a labda. Pavlik, a cseh-magyar, triplával köszön be, 9-14. Kiss Zsolti válaszol egy duplával és dobhat pluszegyet, sikeres, 12-14. 4. perc: Dukics egyedül tör be. Eddig csak ő szerzett kosarat a hazaiaknál, 7-9! McKenzie egyenlít, 9-9! 3. perc: Sales két pontja után Dukics-tripla, 5-7. Johnson ismét, 5-9. 2. perc: McKenzie eladja. Johnson-tripla, 0-5. Dukics kétszer szedi le saját lepattanóját, majd begyötri, 2-5! 1. perc: A Paks támad. Sales tempója kimarad, lepattanó Johnsoné. McKenzie szerez labdát. McKenzie kihagyja. Hodges bedobja, 0-2. Kezdőötösök:Szeged: Drahos, Rubin, Kiss Zs., Dukics, McKenzie. Paks: Kovács Á., Hodges, Pavlik, Johnson, Sales. 17.58: A vendégeknél hiányzik Körtélyesi Gergely, valamint légiósaik közül Brendan Winterst nem nevezték a mérkőzésre. 17.55: Bemutatások, előbb a Paks, aztán a hazai gárda. Mintegy harminc fős paksi ultra érkezett dobokkal. Hangulat az lesz. Mintegy hatszáz néző lehet a csarnokban már. A szegedi ultrák kontráznak a paksi hangorkánra. 17.50: 10 perccel kezdés előtt már mintegy 4-500 néző lehet jelen a csarnokban és folyamatosan érkeznek újabbak. 17.35: És máris pályán a csapatok, javában zajlik a bemelegítés, gyülekeznek a nézők is, máris vannak vagy százan a lelátókon. 17.30: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol rövidesen kezdődik a Szedeák - Paks férfi kosárlabda-mérkőzés. Férfi kosárlabda NB I/A 14. forduló, újszegedi sportcsarnok, vezeti: Pálla Z., Király L., Bognár T.; ellenőr: HeisigVárható kezdőötösök:Szeged: Drahos, Rubin, Kiss Zs., Dukics, McKenzie. Paks: Kovács Á., Hodges, Pavlik, Johnson, Sales. Beharangozó írásunk itt olvasható.