Futsal: SZTE EHÖK-vereség, elmaradt UTC-meccs

2010. december 13., hétfő

Nem sikeredett túl fényesre a hétfői nap a szegedi csapatok számára a férfi futsal NB II keleti csoportjának 11. fordulójában. Az UTC a Kartallal játszott volna hazai pályán, azonban a mérkőzés elmaradt, míg az SZTE EHÖK SE Nagykátán szenvedett vereséget.

Mivel az UTC mérkőzése elmaradt, így csak az idegenben játszó SZTE EHÖK gárdájának szoríthattak a szegedi futsalbarátok. Akik az 5. percben máris

Herczeg Gábor

találatának örülhettek, s ezt a hazaiak csak a 12. percben tudták kiegyenlíteni

Fülöp Lajos

révén (1-1). Ezután gyors Kalános–Visnyei gólváltás következett, majd a félidő vége előtt Vörös István játékos-edző megszerezte a vezetést a hazaiaknak (3-2). A második félidőben a több cserével játszó kátaiak lassan felőrölték a szegedi egyetemi gárdát, akik tíz percig állták a nyomást, azután összeomlottak. Sorra jöttek a hazai gólok,

Molnár Tamás, Zentai Mihály

, majd ismét Fülöp talált be (6-2). A 37. percben estek az utolsó gólok, az elsőnél elég szerencsétlenül ért bele Kalános, a saját kapujába segítve a labdát, majd Fülöp triplázott ezzel kialakítva a 8-2-es végeredményt. Vereségével az SZTE EHÖK lecsúszott a hetedik helyre, míg az elmaradt meccses UTC-t a hétfő este könnyed győzelmeket arató Nagykáta és Berettyóújfalu II leszorította a dobogóról az év végére. A triplázó Fülöp mai teljesítményével már 16 találatnál jár, így feljött a második helyre és két gólra megközelítette a listavezető UTC-s

Hegyesi Zsoltot

, aki ma este sajnos nem gyarapíthatta góljai számát. A következő, 12. fordulót a kiírás szerint 2011. január 31-én játsszák a csapatok, ekkor az SZTE EHÖK a megállíthatatlannak tűnő, éllovas Gödöllőhöz látogat, míg az UTC a Soroksárt fogadja.

Férfi futsal NB II Keleti csoport, 11. forduló

Káta GSM-Nagykáta SEF - SZTE EHÖK SE 8-2 (3-2)
Nagykáta. Vezette: Márton Zs., Futó T., Mikus Z.
Káta GSM-Nagykáta SEF: Hauer - Kovalcsik, Fülöp, Vörös, Molnár T. Csere: Reiner (k), Lovasi, Zentai, Főfai, Kaszács, Visnyei. Vezetőedző: Vörös István.
SZTE EHÖK SE: Bakos - Vastag, Bullás, Herczeg, Tóth P. Csere: Kulisits, Szűcs, Kalános, Hegedűs. Vezetőedző: Horváth Levente.
Gólszerzők: Fülöp (12', 33', 37'), Visnyei (16'), Vörös (19'), Molnár T. (31'), Zentai (32'), Kalános (37' - öngól), ill. Herczeg (5'), Kalános (15').
Sárga lap: Fülöp, Zentai, Visnyei, ill. Kalános, Herczeg.