Vízilabda mk: parádés játékkal döntőben az Universitas (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2010. november 19., péntek
Hatalmas mérkőzésen, fantasztikus játékkal, ötgólos győzelmet aratott az Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapata a BVSC ellen a magyar kupa elődöntőjében a Szőnyi úti uszodában péntek este. A mérkőzést a helyszínről online közvetítettük. "A döntőért megyünk!" - mondta Godova Gábor, a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapatának vezetőedzője csütörtökön. "Meg van a döntő!" - írtuk tudósításunk 30. percében, amikor Dalmády Szandra megúszásból bevarrta a tizenkettediket Szilágyi Réka kapujába. És bizony, az Universitas Szeged női vízilabdacsapata vasárnap döntőt játszik a magyar kupában! (Azóta már azt is tudjuk, hogy a Szentes ellen.) No, de mi is történt az örömittas felkiáltást megelőző félóra tiszta játékidőben (és azon kívül)? Könnyeden indult. Drávucz Rita elhozta, Dalmády Petra pedig a labdajáratáskor meglátta a kínálkozó lehetőséget, hogy kinn úszkál Szilágyi és távolról, vagy hét-nyolc méterről könnyedén átejtette. Kissé kapkodóssá vált a játék ezután, sok volt a pontatlanság, az eladott labda és a támadóhibák mindkét oldalon. Már a vasutasok első támadásánál látszott, hogy képtelenek kezdeni bármit is az agresszív szegedi védekezéssel, a támadásaik így körülményessé váltak, lelassultak, lefordulni például szinte egyetlen egyszer sem tudtak, abból gólt elérni pedig végképp nem. A BVSC hibáit szegedi gól követte: Dalmády Szandra adott egy jó passzt balra Drávucznak, aki azonnal be is lőtte (2-0). Egy újabb tanácstalannak ígérkező BVSC roham helyett Ráski távolról próbálkozott, és be is talált, megtörve a "vendégek" (hivatalosan az Universitas volt a pályaválasztó) négy perce tartó gólcsendjét. Ami a vasutasoknál nem ment - lefordulás és megúszás - annál inkább egyre magabiztosabban ütközött ki a szegedi lányok játékán. A BVSC továbbra is kapkodott - vagy mondjuk úgy inkább: Varga Zita védett szépen - és ezt a Godova-tanítványok azonnal megtorolták: Hegedűs - Drávucz - Árkosy volt a labda útja, és Lilla gondolkodás nélkül bevágta (3-1). Sőt! Annyira belelendült a Szeged a jó és eredményes védekezésbe, hogy Dalmády Szandi könnyedén kapta le a levegőből Nehéz gyenge bejátszáskísérletét, ám ezúttal a hirtelen labdaszerzést sajnos nem tudtuk gólra váltani. Szandrával kapcsolatban azonban hamarosan tapasztaltuk a rossz hírt, amikor a játékvezetők már másodszor küldték büntetőzónába az egykori szentesi bekket. Ezt a fórt kihasználta a BVSC, Kisteleki kipattanóját Kling közelről kotorta be Vargának (3-2) a negyed vége előtt. Centereinket alaposan meggyötörték a péntek este folyamán a zuglói bekkek, erről vélhetően Tóth Ildikó, akire nagyon készülhettek a BVSC-nél, nagyon sokat tudna mesélni. Viszont nem alakult jól a negyed, mivel Takács Vivien labdaszerzését követően Kisteleki bombázott (3-3). Varga Zita teljesítménye már ez után közvetlenül pozitív hatással volt az egész tisza-parti csapatra. Mély felháborodást váltott ki, az emberéről nem először könnyedén leforduló Dalmády Szandra megúszását követő szabálytalanság, amit talán még a vasutasszurkolók is egyértelműen fórral jutalmaznának. A Vogel-Madarasi játékvezetői duó bizonyára nem akarta, hogy madárnak nézzék, ezért itt is hagyták a kemény játékot. Drávucz remekül irányított középről, valódi vezére volt a csapatnak, ekkor épp Tóth Ildinek játszott be középre (4-3). Sajnos ezután nem tudott élni az újabb lehetőséggel a csapat, sőt egy ostoba szabálytalanság miatt megadott büntetőt ki más, mint Kisteleki értékesítette, így 4-4-re módosult az eredmény. Dalmády Petra eszmélt elsőként, hogy váltani kell és egy irdatlan nagy távoli bombával vette be Szilágyi kapuját. Sokáig nem örülhettünk, mert Csabai szinte rögtön egyenlített, viszont ennek meg a "vendégek" nem örülhettek sokáig, mert rövidest jött Drávucz Rita menetrend szerint. A játék ezen szakaszában 32 másodperc alatt 3 gól esett. A negyedben tovább javult a Szeged védekezése, jóllehet ez volt a leggólzáporosabb játékrész. Sajnos a labdaeladás még így is sok volt, Ráski pedig jött és büntetett - ez volt a záróakkordja az első félidőnek (6-6). Sőt! A BVSC át is vehette volna a vezetést a harmadik játékrész elején, miután Árkosy rosszul ütötte el a labdát ráúszásnál, ám Ráski kapufát lőtt. Drávucz Rita viszont nagyon elkapta a fonalat, a 22. percben lőtte harmadik gólját, az előny maradt itt (7-6). A vasutasok továbbra sem tudtak mit kezdeni a magabiztos szegedi védekezéssel és ezen Petrovics Mátyás időkérése sem segített. Tóth Petra labdaszerzését követően pedig ismét a csapat felnőtt világbajnoka villant (8-6). Ráski ötméteresével még feljött egy gólra a BVSC (8-7), de aztán jött a kisebbik Dalmády és fórból ismét kettő volt a különbség (9-7). S miközben Varga Zita újabb védéseket mutatott be, még jobban elkedvetlenítve a zuglóiakat, Drávucz jól fordult le, kapott egy álompasszt és növelte az előnyt (10-7). A harmadik negyed a bajnokság 1. fordulójában vívott mérkőzéshez hasonlóan döntőnek bizonyult, hiszen az ekkorra már kiforrott védekezés és az eredményes helyzetkihasználás révén 4-1-gyel hozták a lányok a játékrészt. Vasutas-góllal indult az utolsó negyed (10-8), de ezzel nem csak a találatot jegyző Kisteleki, de csapatának gólzsákja is kifogyott. Próbálták sűrű, apró szabálytalanságokkal széttördelni az Universitas játékát védekezésben, de a villámgyors szegedi lányok és a biztos kezek ellen minden próbálkozás hamvába halt. Drávucz varázslatos keresztlabdája után Árkosy közelről visszaállította a három gólos különbséget, majd előlépett főszereplővé Varga Zita, aki az utolsó öt percben 4-5 bravúros védést mutatott be. A BVSC elfáradt, lányaink kedvükre fordultak le, így úszott meg Dalmády Szandi és használta ki a ziccert (12-8), majd centerből Tóth Ildikó is betalált, kialakítva a 13-8-as végeredményt. Kuczora Imola még kipontozódott az utolsó percben, Kisteleki és Farkas Kata még naggyá tették párszor Varga Zitát, de az eredmény már nem változott. Nem szabad elfelejtkeznünk a maroknyi, ám annál lelkesebb (és ami fő, hangosabb) szegedi szurkolótáborról sem, akik Dalmády Petra 1. percbeli ejtésénél ugrottak fel először helyeikről a "hazai" találatot ünnepelve és ezt szerencsére még tucatnyi további alkalommal megtehették az este folyamán - szólt a duda, dübörgött a dob. Olyan hangulatot teremtettek, hogy a csapat joggal érezhette úgy, otthon játszik. Az Universitas Szeged pólóslányai fantasztikus, szervezett, szemet gyönyörködtető játékkal jutottak a magyar kupa döntőjébe, ahol ellenfelük a Szentes - Dunaújvárosi Főiskola párharcot 8-6-ra megnyerő csongrádi gárda lesz vasárnap délután 15 órától. A döntőt a SZEGEDma.hu természetesen online közvetíteni fogja a helyszínről.

Női vízilabda magyar kupa 1. elődöntő

Universitas Szeged - BVSC 13-8 (3-2, 3-4, 4-1, 3-1). Budapest, Szőnyi úti uszoda, 300 néző. Vezette: Vogel, Madarasi. Universitas Szeged: VARGA - ÁRKOSY 2, Dalmády Sz. 1, DALMÁDY P. 3, DRÁVUCZ 5, TÓTH I. 2, Hegedűs. Csere: Lengyel Dorottya, Miklós, Lengyel Dominika, Makra, TÓTH P., Kuczora. Vezetőedző: Godova Gábor. BVSC: Szilágyi R. - Illés, Csabai 1, Takács V., RÁSKI 3, Horváth Á., KISTELEKI 3. Csere: Farkas, Nehéz, Kling 1, Kele, Bors, Zsidó B. Vezetőedző: Petrovics Mátyás. Gól - emberelőnyből: 13/5, ill. 10/1. Ötméteresből: -/-, ill. 2/2. Kipontozódott: Kuczora (32') ill. Illés (26')
Hallgassa meg Godova Gábor vezetőedző értékelését a mérkőzésről!
Drávucz Rita értékeli a csapat teljesítményét:

32. perc: Kuczora kipontozódik. Kisteleki lő, és ezt is kivédi Varga! Farkas Kata ismétel... Varga!!! Hihetetlen, hogy véd ma ez a lány! Kontra... És vége! Döntőben az Universitas! Vasárnap ismét jelentkezünk! 31. perc: Varga Zita nagy védése ismét! És Tóth Ildi centerből! 13-8! Szétesik a BVSC, dübörög a szegedi tábor! HAJRÁ SZEGED!!! 30. perc: Ismét labdát szerzünk, most Godova mester kér időt. Csak nyugodtan játszani lányok! Magabiztosan vezetünk szerencsére és jól is játszunk. Hosszú járatás után, Szandi... fölé... De Tóth Ildi labdát szerez, Szandi megúszik... GÓÓÓL!!! 12-8!!! Megvan a döntő!!! 29. perc: Gyenge lövés Hegedűs Renitől, tud ő ennél jobbat is, de marad nálunk. Nyugodtan támadhatunk, de hiba benn középen, jöhet a BVSC. És Petrovics Mátyás időkérése. 28. perc: Kisteleki lassan és körülményesen játszik be, miénk! Miklós Dórit hárman tüntetik el, most sincs semmi. Elől rontanak, eladják, jöhetünk! 27. perc: Tóth Petrát kiszórják, Kisteleki bombáját Varga bravúrral üti maga elé! Aztán a BVSC is jól blokkol. 26. perc: Kontra, jöhetünk. Tördelik a játékunkat, Árkosytól rossz passz Tóth Ildinek centerbe. Megint kontra, megint jövünk, és Árkosy közelről belövi Drávucz keresztlabdáját! 11-8. Petrovics mester pedig sárgát kap. 25. perc: Ráúszás... Megszerzik. Tóth Ildi kiáll. Kele hatalmas kapufát lő, a kipattanó Kistelekié, aki szépen lövi a hosszúba, jobbról. 10-8. Árkosy nagyot lő messziről hosszú lóbálás után, de a kapus véd... Vége a harmadik negyednek. Ellenállhatatlanul dübörögnek a szegedi dobok. Itthon vagyunk... 24. perc: Sajnos Tóth Ildit nagyon őrzik, most sem jut labdához. A medence aljáról nehéz is. Ideges a BVSC, elrontják. Megúszunk, Drávucz álompasszt kap... GÓÓÓL!!! 10-7!!! Bekkeljük ki! Ez az! Támadóhiba. 10 másodperc, Hegedűs... kontra... 23. perc: Elől rossz a bejátszás Tóth Ildinek, övék. Támadásban lassúak, megy az idejük és eladják. Miénk. 22. perc: Ráski Lilla szépít ötméteresből... 8-7... Kiszórják Kelét. És Dalmády Petra középről! 9-7!!! Ezt a fórt is kihasználtuk. Kling középről, Varga véd! 21. perc: Támadófault, miénk a labda. Kontrát fújnak... Tóth Petra labdát szerez, megúszunk és góóól! Drávucz Rita, 8-6!!! Felülmúlhatatlan hangorkán a szegedi tábortól! 20. perc: Gyatra ívelés a válasz. Miklós Dórát szinte vízbe ölik és a bírók hagyják hogy a "vendégek" labdát szerezzenek... Támadáskor Petrovics Mátyás időt kér. És kibekkeljük ismét. Drávucz hatalmas passza jobbról centerbe Tóth Ildinek aki ajtó-ablak helyzetben fölé lő... 19. perc: Agresszíven védekezünk, kibekkeljük, Kistelekit kiszórják. És Drávucz most betalál!!! 7-6 ide! 18. perc: Árkosy jó passzt kap azonnal lő, Szilágyi véd... de kár! Jól védekezünk, lejár az idejük és támadót vétenek. Jöhetünk. Zsidó Blankát kiszórják, Drávucz lő, Szilágyi véd... 17. perc: Ráúszás... Árkosy gyengén üti el és megszerzik... Tóth Ildit kiszórják. Ráski... hatalmas felsőléc, miénk. Nagyszünet. Jól játszunk nagyon jól! Ezt kell tartani lányok és meg lesz amiért jöttünk! 16. perc: Dalmády Petrának bejátszva elveszítjük a labdát, Kuczorát kiszórják, Ráski belövi... 6-6. Árkosy labdaszerzése után Drávucz támadót vét, de nem engedjük őket közel a kapuhoz. Árkosy újabb labdaszerzése után vége a negyednek. 15. perc: És itt a válasz egy jól felépített támadásból, Drávucz! 6-5!!! Jól védekezünk! Hegedűs-labdaszerzés, Drávucz megúszik, passzol Tóth Ildinek középre, Csabait kiszórják róla. 14. perc: Most jól védekeztünk, jöhetünk. És Dalmády Petra gondol egyet, hét méterről hatalmas bombát ragaszt a vasutasok kapujába!!! 5-4... Csabai szinte azonnal egyenlít... 5-5. 13. perc: Kuczora büntetőhibát vét, ötméteres... Kisteleki vízről bepattintja... 4-4. Nehéz Zsuzsát kiszórják, járatjuk, Drávucz végül lő, blokkról kimegy... 12. perc: Ismét kibekkeljük. Hegedűs dühből messziről, Szilágyi véd. Fórt kapunk, Drávucz be Tóth Ildinek, 4-3!!! 11. perc: Jönnek, Varga Zita véd!!! Jól védekezünk, a centerbejátszást Varga elhozza! Megúsztunk, de fault... Dalmády Petra labdát szerez és a kapuig úszik, hárman nyomják le és elszedik tőle. A síp csak ellene fúj szabadot... 10. perc: Egyenlítenek... Takács szerzett labdát, Kisteleki belőtte, 3-3. Fórt kapunk, Csabait szórják ki, de támadóhiba. 9. perc: Ráúszás... ismét miénk, ismét Rita, ismét mi jövünk! Rita passza Ildinek, megölik szegényt, övék a labda. Vége az első negyednek. A rossz hír, hogy Dalmády Szandrának már két hibája van... 8. perc: Árkosy ráteszi... kapufa! Támadnak, Szandit kiszórják. Kisteleki rálő jobbról, de kipattan Zitáról! Sajnos ott van Kling, beteszi... 3-2. Még szép passz Szandrától Tóth Ildinek, aki csavar, de gyenge, Szilágyi könnyen fogja. 7. perc: Nehéz könnyű labdáját Dalmády Szandi szedi le, brávó!!! Sajnos elől eredménytelenek vagyunk. Nehéz, centerből, Szandival a nyakán nehéz helyzetből fölé. 6. perc: Szerencsére ideges a BVSC, elkapkodják, Varga véd. Hegedűs sarokból Drávucznak, tovább Árkosynak... 3-1!!! 5. perc: Viszont most jól védekezünk, aztán megúszunk, de naggyá tesszük Szilágyit... Labdaszerzés után eladjuk. 4. perc: Dalmády Petra passzát középről Drávucz kapja és balról bevágja! 2-0. Fegyelmezetten védekezünk, nem engedjük közel őket. Így távolról lőnek, Ráski... és benn, 2-1. Drávucz játszaná be Tóthnak centerbe, de elpattan... 3. perc: Kiállítás nálunk. Kisteleki lövését Varga hatalmas bravúrral védi. Kiegészülünk, a bejátszás pedig a miénk. Hegedűs megúszik, lenyomják, fújni persze nem fújnak... 2. perc: Labdát szerzünk, Drávucz megúszik, megütik, kiállítás, de eladjuk a labdát... Lejáró támadóidővel dobják el a labdát a vasutasok, de ez csemege Vargának. Sajnos hamar támadóhibát vétünk... 1. perc: Ráúszás... Drávucz! Mi jövünk. Kitolja védelmét a vasutascsapat és Dalmády Petra meglepi a kapust egy nagyon távoli ejtéssel! 1-0. 18.30: A BVSC-fogadkozást a szegedi követi. A szurkolótáborok hangban közel azonosak, de mintha a mieink hangosabbak lennének... 18.28: Népes szegedi szurkolótábor köszönti a csapat tagjait a bemutatásnál. Hajrá Szeged! A kupa elfoglalta méltó helyét a rögtönzött kupaasztalon. Készítik a bronzérmeket is, hiszen az esti elődöntők után már kihirdetik a harmadik helyezett csapatokat. 18.25: A kisebb szervezési malőrök után, most már foglalkozzunk a mérkőzéssel! A csapatok felsorakoztak a medence partján, hamarosan kezdődnek a bemutatások. 18.15: A sajtónak nincs külön helye, így találomra foglaltunk helyet. Sajnos időközben kiderült hogy az az asztal a kupáé, így költöznünk kellett. Ez remek apropó volt tudósítónk számára, hogy egy pillanatra kezébe vegye a magyar kupát... 18.00: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat a Szőnyi úti BVSC-uszodából. Gyűlnek a nézők, vannak szegediek is, javában melegítenek a lányok és hatalmas a tumultus a szövetségi asztalnál. Magyarkupa-elődöntőt játszik az Universitas Szeged a BVSC ellen a Szőnyi úton 18 óra 30 perctől. A csapatban mindenki egészséges, Drávucz Rita és Tóth Ildikó is felépült a betegségből, az ő játékukra is lehet számítani ma este. A két együttes 1. fordulóbeli bajnoki mérkőzésén, szoros meccsen, parádés harmadik negyedbeli játékkal az Universitas győzedelmeskedett 14-12-re. A csapat bizakodó most is, a lányok a döntőért mennek. Mindkét elődöntőt ma rendezik, a másik párharcot a Szentes vívja a Dunaújvárosi Főiskolával. A döntőre vasárnap 15 órai kezdettel kerül sor. Beharangozó írásunk itt olvasható.