Vízilabda: szerdán nem hibázna az Universitas

2010. november 30., kedd

Egy hét elteltével ismét Egerbe látogat a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapata, csakhogy ezúttal már középszakaszbeli mérkőzés apropóján. A cél természetesen a győzelem.

November 24. után szerdán este ismét az egri nőkkel kell megvívnia

Godova Gábor

csapatának, a középszakasz előrehozott két fordulójának első találkozóján. Úgyszólván még alig csitultak el a hullámok a két együttes legutóbbi meccse óta, amikor két és fél negyedig tartó egri vezetés - a különbség már volt négy gólos is a hazaiak javára - után, a hat gólt szerző

Dalmády Petra

vezérletével, az Universitas megfordította az eredményt, s csaknem a győzelmet is kivívta volna, ha a legutolsó másodpercben nem jön

Antal Dóra

, a találkozó egri hőse, s ki nem egyenlít. De Dóra jött, lőtt és egyenlített, s az alapszakasz végelszámolásánál a két elvesztegetett pont sem számított végül (ha győzött volna a Szeged, akkor a Szentessel együtt 24-24 pontos, ám a szomszédvár pólós lányainak sokkal jobb a gólaránya, tehát mindenképp ők végeztek volna előrébb). Persze egy megnyert meccset így kiengedni a kezünkből akkor is bosszantó, ha a játék képe alapján a döntetlen reális és igazságos. "Most nem vesztegetjük el a győzelmet az utolsó másodpercben kapott góllal" - fogadkozik

Varga Árpád

, az Universitas Szeged technikai vezetője. "Ez már a középszakasz, minden meccsnek nagyon nagy tétje van, hiszen itt már csak a legerősebbek játszanak és nincs könnyű mérkőzés" - tette hozzá a sportvezető, aki még elmondta azt is, hogy a csapatban mindenki egészséges, és az Universitas legerősebb összeállításában száll az egri medencébe. Godova Gábor tanítványai az alapszakasz utolsó fordulójában a

Fekete Szilveszter

irányította, a 2012-es londoni olimpiára hazánkban felkészülő brit női válogatottat fogadta, s jó kezdés, majd egy másfél negyeden át tartó hullámvölgyet követően végül három góllal győzött 13-10-re. Az Eger ellen azonban - pláne most a középszakaszban - nem engedhető meg a hullámvölgy, végig fegyelmezetten, koncentráltan kell játszaniuk Drávucz Ritáéknak és elhozni a három pontot. A ZF-Eger az utolsó fordulóban 9-6-os győzelmet aratott Dunaújvárosban, azonban a tényekhez hozzátartozik az is, hogy a találkozónak igazából nem volt tétje. A középszakaszban azonban már a négy közé, azaz a bajnoki elődöntőbe jutás a cél, tehát bizonyosak lehetünk benne, hogy Antal Dóráék sem fogják félvállról venni az összecsapást és nem az utolsó pillanatban történő egyenlítésre fognak törekedni. A góllövőlistán 32 találattal negyedik helyen álló

Kertes Annára

és a 20 góllal kilencedik Antal Dórára nagyon kell figyelni, ők a hazaiak legeredményesebbjei, kikapcsolásukkal szinte biztosra vehető a győzelem.

A női vízilabda ob I középszakasz felsőházának (1-6. helyért) mezőnye:

Dunaújvárosi Főiskola, Eger, Szentes, Universitas Szeged, BVSC, brit női válogatott. Amennyiben a brit válogatott bejutna a négy közé, helyette az ötödik helyezett válna résztvevővé, ugyanis a Magyar Vízilabda Szövetség ezt már nem engedélyezte számukra. A ZF-Eger - Universitas találkozó hivatalosan este 18 óra 30 perckor kezdődik, ám mivel a hazaiak férfi csapata 17 órától Euroliga mérkőzést játszik, ezért előfordulhat némi csúszás.

Az Universitas Szeged legutóbbi bajnoki mérkőzése november 27-én:

Női vízilabda ob I 11. forduló: Universitas Szeged - Brit női válogatott 13-10 (5-2, 0-3, 3-3, 5-2).

Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Marosvári, Molnár P.

Universitas Szeged:

BÜK - Hegedűs 1, DRÁVUCZ 4, TÓTH I. 2, DALMÁDY P. 5, Dalmády Sz. 1, Árkosy.

Lengyel Dorottya, Miklós, Tóth P., Lengyel Dominika, Makra, Farkas.

Godova Gábor.

Brit válogatott:

Nicholls - Winstanlay-Smith 1, WILCOX 3, Snell 1, Rutlidge 1, Bowen, Hoy 1.

Nixon, Gibson-Byrne 1, Gibson 1, Clayton 1, Chadderton.