Labdarúgás: jobban bírta a rangadót a Csepel a KITE-nél + FOTÓK

2010. november 6., szombat
Az NB III Alföld csoport szombati csúcsrangadóján a listavezető Csepel FC a harmadik KITE-Szegedet fogadta, s egy góllal jobbnak bizonyult. A kék-fekete-zöldeknek nem sikerült meglepniük a házigazdákat, bár a mutatott játék és a küzdelem egy döntetlent megért volna...Labdarúgó NB III Alföld csoport 12. forduló: Csepel - KITE-Szeged 2-1 (1-1). Csepel, 200 néző, vezette: Mozsár. Csepel: Héger - Németh, Sarnyai, Haraszkó, Bajzát, Vejmola, Miskovicz (Kaltenekker 65'), Teplán (Sándor 80'), Tőke (Bussy 65'), Barbai, Balogh. Edző: Nagy Zoltán. KITE-Szeged: Belecan - Kazán, Keller, Laczkó (Nagy 85'), Saulic (Kormányos 72'), Varga I., Gellér, Vágó A., Brinszky (Horváth P. 67'), Nomel J. P., Patarcic. Edző: Major László. Gólszerzők: Balogh (40'), Barbai (80'), illetve, Nomel J. P. (35' - 11-esből). A mérkőzés igazi rangadóhoz méltón indult, hol az egyik, hol a másik csapat uralta a játékot, mindkét oldalon kialakultak tetszetős támadások, s az első gólt épp egy védekezőbb periódusában szerezte meg a KITE-Szeged, büntetőből. Itt kellett volna még jobban a védekezésre koncentrálni, hogy a szünetig megőrizze a szegedi alakulat az előnyt, de ez nem sikerült: a Csepel egalizálta az állást, s talán nyugodtabban vonulhatott az öltözőbe. A második félidő is nagy iramban indult, de ekkor már érződött, a hazai gárda bizony egy kicsit mintha összeszedettebben játszana, ám a KITE igazi csapatként küzdve szinte nem ismert elveszett labdát. Talán ez a küzdés felőrölhette az erőt, a koncentráció visszaesett, és érkezett a hazai győztes találat. Összességében elmondható, hogy mindkét oldalon akadtak gólhelyzetek, veszélyes akciók, s az iksz igazságosabb lett volna, ám mint tudjuk, a futball nem mindig az igazságról szól... Major László: "Egy nulla után óriási sanszot szalasztottunk el, hiszen csak néhány perc volt hátra a félidőből. Ha előnnyel megyünk be az öltözőbe, akkor hozzuk a meccset. Végül egy rosszul eltalált lövéssel szerezték meg a győztes találatot a csepeliek. Küzdelmes, harcos, igazi NB III-as rangadót vívtunk, ahol a szerencsésebb csapat nyert." Nógrádi Tibor, a Csongrád Megyei Labdarúgó-szövetség főtitkára, a csapatot elkísérő szurkoló: "Nagyon rossz így kikapni, hiszen a Szeged sokat dolgozott, csúszott, mászott, szép akciókat is vezetett, s ez a listavezető otthonában legalább egy pontot érdemelt volna. Sajnos nem így történt."Online közvetítésünk:90. perc: Vége a mérkőzésnek. 88. perc: A Szeged görcsösen próbálkozik, minden labdát igyekeznek egyből a támadóharmadba játszani. 86. perc: Laczkó helyett Nagy A. állt be. 82. perc: Sándor Keller hibájából tört kapura, gurítását megfogta Belecan. 80. perc:GÓÓÓL! Egy jobb oldali támadás végén kétszer tolták meg a labdát a hazaiak, míg az átkerült balra, ahonnan az érkező Barbai higgadtan passzolt kapuba. 2-1.77. perc: A csepeliek kihasználták harmadik cseréjüket: Sándor állt be Teplán helyett. 72. perc: Sérülés miatt cserél a KITE, Kormányos váltja Saulicot, aki a vállát fájlalja. 68. perc: A vendégek kijöttek a nagy csepeli nyomásból, Horváth P. beállásával kombinatívabb lett elöl a játék - talán ez meghozza a szegedi találatot. 63. perc: Hullámzó a meccs. A Szeged percei után, a hazaiak nyomnak. Cserélt is a Csepel a támadást erősítendő: Kaltenekker és Bussy jött be Tőke és Miskovicz helyett. A Szeged is cserélt, Brinszky helyett Horváth P. a pályán. 59. perc: A mérkőzés legnagyobb szegedi helyzete maradt ki. Laczkó remekül ment el az alapvonalig, beadását Brinszky kapáslövéssel hálálta meg, Héger pedig bravúrral bizonyította be, hogy a helyén van: a félmagas lövést a jobb kapufa mellöl tolta ki - többen már gólt kiáltottak a lelátón. 57. perc: A szegedi pontrúgások továbbra is veszélyesek, az egyik ilyen beívelés után Héger nagyon szépen öklözte el a labdát. 54. perc: Egy jobb oldali Brinszky-szabadrúgást követően a védők kifejleték a labdát épp Varga elé, aki 23-24 méterről kapásból lőtt, a bőr nem sokkal ment el a bal alsó mellett. 50. perc: Kiegyenlítette a KITE mezőnyfölényét a Csepel, minden méterért megküzdenek egymással a játékosok. Nomelnek egy ígéretes kontrája akadt el egy csepeli lábban. 47. perc: A Szeged kezdte lendületesebben a játékot, a hazaiak térfelén pattog most a labda. 46. perc: A hazaiak kezdik a találkozó második félidejét. Szünet. Az első játékrészről elmondható, hogy igazi rangadóhoz méltó, változatos játékot láthattak a szurkolók. Eleinte a KITE uralta mezőnyt, de lassan átvette az irányítást a Csepel, és végig ez volt a jellemző az összecsapásra: hol a hazai, hol vendégcsapat került fölénybe. Lássuk, az öltözői instrukciók kinek segítenek jobban. 45. perc: Vége a félidőnek. Izgalmas folytatás várható... 44. perc: Parázs a mérkőzés hangulata. Az egyenlítés óta mezőnyfölényben játszik a Szeged. 40. perc:GÓÓÓL! Nem tartott sokáig az előny, egyenlített a Csepel. 27-28 méteres hazai szabadrúgást ítélt a játékvezető. Az erős lövést középre ütötte ki Belecan, a kipattanót Balogh közvetlen közelről az üres kapuba pofozta. 1-1.35. perc:GÓÓÓL! Brinszky nagyszerűen indított lyukba a tizenhatoson belülre, a kavarodásban egy szegedi támadót felrúgtak, büntető! A tizenegyest Nomel J. P. a balra vetődő kapus mellett higgadtan a kapu közepébe gurította. Ez az elefántcsontparti csatár 11. gólja a szezonban. 0-1.30. perc: Technikai fölényben van a Csepel, amit a Szeged nagy lelkesedéssel próbál kompenzálni. Már egyértelműen nem a KITE uralja a mezőnyt. Varga I. sárga lapot kapott a félpályán elkövetett szabálytalanságáért. 26. perc: Az első félidő második harmadában igen könnyen adogatja a Szeged a szögleteket a Csepelnek. Az egyik ilyen végén Haraszkó ajtó-ablak helyzetben, két méterről fejelt fölé - ez bizony hatalmas gólhelyzet volt. 21. perc: Brinszky remekül megy előre, s irányít, labdái mind támadásba vezetnek, a csepeli kontrákban azonban több veszély van, mint a szegedi rohamokban. Az egyik ilyen akció végén Tőke majdnem ziccert dolgozott ki, de az utolsó passzon elcsúszott a helyzet. 16. perc: Tovább tart a Szegedi fölény. Nomelnek volt egy ígéretes lefordulása, de a csepeli védőknek sikerült előle elrúgniuk a labdát. 12. perc: Nem várt koreográfia: a Szeged van fölényben, és a Csepel kontrázik. A kék-fekete-zöld nyomás két pontrúgást, egy jobb oldali szabadrúgást és egy szögletet eredményezett - helyzet nélkül. 8. perc: Óriási helyzetet hagyott ki a Csepel: Laczkó hibájából ment el Barbai a bal szélen, remek centerezését Balogh senkitől sem zavartatva centikkel a bal kapufa mellé lőtte, Belecan meg sem tudott mozdulni. 4. perc: Kiegyenlített mezőnymunka folyik, bár hazai pályán játszik, nem került fölénybe a Csepel. Egy távoli Brinszky-szabadrúgás durrant el, de nem jelentett veszélyt a kapura. 1. perc: A KITE kezdi a mérkőzést a tavaszias, ragyogó napsütésben, 18-20 fokban. A stadion sokkal jobb állapotban van, mint a szegedi, a pálya kissé göröngyös, de jól előkészített. Ötvenfős szegedi és húszfős csepeli ultratábor előtt kezdődik a mérkőzés. A Szeged sötétkék felsőben, fekete alsóban, a csepeliek piros-kék csíkos mezben, kék nadrágban és piros sportszárban játszanak. A meccs előtt a csepeli arénában eljátszották a Himnuszt, mindkét tábor hangosan énekelte. Beharangozó írásunkat itt olvashatják el.