Kosárlabda: megizzasztotta a Szedeák a Körmendet + HANG, FOTÓK

2010. november 14., vasárnap
Másfél perccel a vége előtt még győzelmi esélyei voltak a remekül küzdő újoncnak a bajnokesélyes vasiak ellen, ám a végjátékban a rutin érvényesült. Kevesebb hibával talán az igazi nagy bravúr is összejöhetett volna, ám így sincs ok az elkeseredésre... Ismét nem állt messze a bravúrtól a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák, de az újoncnak ezúttal is meg kellett hajolnia az esélyes előtt. Az MJUSS-Fortress Körmend az utolsó percig nem lehetett biztos szegedi sikerében, de végül Sabáli Balázs együttese hozta a kötelezőt. A Szedeákban Bryson McKenzie kisebb sérülése miatt Nebojsa Dukics mellett Tanács Attila kezdett centerben, a külső posztokon Drahos Gábor, Janou Rubin és Kiss Zsolt vette fel a harcot a vendégek remek mezőnyembereivel. (A másik oldalon egyébként három hiányzó is akadt Dávid Gergely, Fodor Gergely és Sonyák Balázs személyében.) Nem kezdett rosszul a Fodor-alakulat, hiszen Kiss, Rubin, majd Rubin kosaraival vezetésre tettünk szert, ám Ferencz Csaba triplái, illetve a két amerikai, Moore és Bell mozgékonysága ellen aztán nem találtuk az orvosságot, 9-10-nél először kerültek előnybe a vasiak. Ferenczről rendre lemaradtuk, így négy hármassal terhelte meg gyűrűnket az első negyedben, miközben tengerentúli csapattársai is szorgosan termelték a pontokat. 21-29-nél következett az első pihenő. Nyilvánvaló volt, hogy a szegedi gárdának javítania kell védőmunkáján, hiszen ennyi pontot – különösen hazai környezetben – nem lehet kapni senki ellen sem. Szerencsére összekapták magukat a srácok. Rendkívül sokat jelentett Bryson McKenzie beszállása: az amerikai óriás korlátlan úr volt a palánk alatt, sorra szedte a lepattanókat, s ha sikerült megjátszani, remek százalékban értékesítette is helyzeteit. Drahos Gábor is nagyon feljavult, igazi vezérként irányította a Szedeákot. Drahos két trojkája után a 14. percben már a hazaiak vezettek (35-32). Bell és Moore sem hagyta magát – utóbbi szép hármast hintett a sarokból –, ám McKenzie büntetőkkel tartotta egálban együttesét. A Tisza-partiak szerencséjére a körmendiek feltűnően pocsékul büntetőztek (20-ból 12-t dobtak be az egész meccsen). 38-39-et követően a második negyed utolsó három-négy perce hatalmas kapkodást, rengeteg rohanást és még több elkapkodott, elrontott dobást hozott. 40-40-nél még utolértük Trummeréket, ám zárásként a kisember, Ruják András higgadt maradt a büntetővonalról; 42-46. A harmadik negyedben aztán úgy tűnt, elúszik a meccs. Bár előbb Dukics, Tanács és Rubin is gyönyörű kosárral ragadtatta tapsra a publikumot, a 26. percet követően váratlanul megtorpant, megzuhant a Szedeák. Rubin passzából McKenzie még látványosat zsákolt (52-56), ám ezután csaknem öt percen keresztül képtelenek voltak betalálni a hazai harcosok. Tanácstalanul járatták a labdát a szegediek, Fodor Péter időkérése sem segített. Akadt, hogy még az alapvonali bedobást sem sikerült szabályosan elvégezni – nincs mit szépíteni, gödörbe került a csapat, miközben Boldizsár és Ferencz tripláira tomboltak a vendégdrukkerek. Gondjainkat tetézte, hogy Dukics a 29. percben egy ártalmatlan helyzetben beütötte negyedik faultját. McKenzie Vida passzából ismét zsákolni tudott, ezzel a jelentettel zárult ez a felvonás, no és 64-54-es körmendi vezetéssel. A záró felvonásban aztán olyan történt, amire talán a nézők közül is kevesen számítottak. A szegediek ismét összekapták védekezésüket, az addig higgadt és taktikus látogatók pedig elkezdtek hibázgatni – ezúttal az ő oldalukon jegyezhettünk föl ötperces gólcsendet. McKenzie és Rubin viszont nagyon elkapta a fonalat, s Drahos ismét jeleskedett a kiszolgálásban. A Szeged óriása kapdosta a lepattanókat (12-ig jutott), sorra indulhattak a Tisza-parti lerohanások. A 36. percben Rubin dupla plusz büntetője után már csak egy pont volt a különbség (66-67). Tombolt is a publikum! Az i-re azonban nem sikerült feltenni a pontot, mert Bell és Moore a hajrában ismét megvillantotta képességeit, s Boldizsár is rendkívül fontos pillanatban szerzett hármast. Rubin triplája után másfél perccel a dudaszó előtt még látótávolságon belülre került ugyan a Szedeák (71-74), ám a favorit rutinosan kézben tartotta a végjátékot, ekkor pontosan büntetőzött, s végül 80-71-re győzött. A Szedeákot ennek ellenére nem értheti kritika, nagyszerűen harcoltak Fodor Péter tanítványai. A tudósítóban azért maradhat némi keserűség, mert kicsit pontosabb játékkal, illetve egy teljesen egészséges Bryson McKenzie-vel ez a vasárnapi (kicsit tartalékos) Körmend talán verhető lett volna... Néhány statisztikai érdekesség: a Szeged 46, a Körmend 47 százalékkal célzott mezőnyből. A vendégek sokkal jobban dobták a triplákat, ez pedig sorsdöntőnek bizonyult (ötöt vertek be a szedeákosok, tizenkettőt Ferenczék). Ezzel még gyengébb büntetőzésüket és a vendéglátók palánk alatti fölényét is kompenzálni tudták (39-24-re nyertük a lepattanócsatát, s mint már jeleztük, McKeznie 12-ig jutott). Sajnos Fodor Péter gárdája ismét sok labdát adott el, szám szerint 18-at - amíg ezt a számot nem sikerül csökkenteni, nehéz lesz győzelmeket szerezni. Nyilas Istvánék legközelebb november 20-án (szombaton) 19 órakor Debrecenben lépnek majd pályára.

A férfi kosárlabda NB I/A 7. fordulójában:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - MJUS-Fortress Körmend 71-80 (21-29, 21-17, 12-18, 17-16). Szeged, 1000 néző, vezette: Bodnár, Benczur, Király. Szeged: DRAHOS 10/6, RUBIN 20/6, Kiss Zs. 3, TANÁCS 9/3, Dukics 7. Csere: Vida 2, Nyilas 6, McKENZIE 14, Simándi, Molnár M. Vezetőedző: Fodor Péter. Körmend: Ruják 7, MOORE 19/6, FERENCZ 17/15, BELL 20/6, Davis 6. Csere: Németh, Trummer 3/3, Hegedűs, BOLDIZSÁR 8/6. Vezetőedző: Sabáli Balázs. Kipontozódott: Drahos (40').
Hallgassa meg Sabáli Balázs körmendi vezetőedző véleményét a mérkőzésről: Fodor Péter, a Szedeák vezetőedzője: "Döntő szituációkban rontottunk, így hiába egalizáltunk négy alkalommal is tízpontos előnyt, a végjátékot jobban bírta a Körmend. Sajnálom az elszalasztott lehetőséget."További eredmények a fordulóból: Kaposvári KK – Kecskeméti KSE 70-78 Pécsi VSK-Pannonpower – Albacomp 68-100 Salgótarjáni KSE – Szolnoki Olaj KK 92-105 Factum Sport Debrecen – Atomerőmű SE 86-92 Zalakerámia ZTE KK – Takarék Soproni KC 70-64 Marso-Vagép Nyíregyháza KK – Falco-Szova KC Szombathely december 8.

Közel járt a bravúrhoz a szegedi együttes, ám ezúttal sem sikerült legyőzni az esélyest. A vastaps így is jár! 40. perc: Drahos triplája kimarad. 49,5-tel a vége előtt Fodor Péter ismét időt kér. Na most kell összeszedni magunkat, srácok! Hajrá, Szeged!!! Drahos faultol Ruják ellen, és kipontozódik, de muszáj volt ezt megtenni. Ruják büntetője... az első jó... második is... 71-78. Eladjuk a labdát! Itt a vége, ez nem lesz meg... Tanács odaüt Bellnek, két dobás... mindkettőt bedobja... 71-80. Támadásban elveszítjük, lazán passzolgat a Körmend, lemegy az óra... Vége. 39. perc: Moore válaszol, betáncol a labda, Rubin pedig egy elképesztő hárompontossal torolja meg! 71-74! Moore betör, Dukics nem bánthatja, 71-76. 38. perc: Boldizsár triplát dob, igazán nem kellett volna... Tanács nagyon rosszul próbálja ugyanezt. Fodor Péter időt kér, 02.24 van hátra. És a folytatás... Kibekkeltük, Bell ziccert hibáz. Dukics viszont pontos, 68-72. 37. perc: Nagy harc a palánk alatt, felugrik a körmendi kispad. Támad a Körmend. Kimarad egy tripla, McKenzie a lepattanót összeszedi. Támadásban kimegy a labda, de marad nálunk. A körmendi tábor kitartóan biztatja csapatát. Válasz: elsöprő hajrá, Szeged! Drahos azonban dobást ront, nem volt kellőképpen előkészítve... 36. perc: Moore a támadóidő végét jelző dudával tripláz, Rubin válaszol 65-67! És büntető, 66-67. Bell duplája, 66-69. 35. perc: Moore triplát hibáz, támadásban rontunk, ők is, aztán McKenzie-t ütik meg támadásban. Két büntető következik, de a Körmend előbb időt kér. McKenzie tehát... hibáz, második... Bell besodorja a gyűrűn táncoló labdát, így dupla! Köszönjük! Bell triplát ront, Rubin duplát dob Drahos passzából! 63-64. 34. perc: És ismét kihagyják a körmendiek, most nem megy nekik, nem dobtak pontot a negyedben. Faultolják Rubint, büntető... rövid az első, a második jó. 59-64. 33. perc: Ruják kihagyja a tempót, mi jövünk. Tanács labdája a gyűrűből fordul ki, a mindenit... 32. perc: Némethnek nem megy, két külső dobást szórt el. Tanácsnak viszont megy, 58-64. Ferencz triplát hibáz. Vida is ront, nem először. Senki nem volt a palánk alatt tőlünk, kár volt elvállalnia az irányítónak kiszorított helyzetből. 31. perc: McKenzie gyűjti be a lepattanót. Támadásban rontunk. Bedobott labda zsákolásával próbálkoznak, nem jön össze. McKenzie sima kétpontost dob. Vége a harmadik negyednek. 12-18. Mindkét csapat dobószázaléka visszaesett a negyedben, de ez nálunk látszik meg jobban. 30. perc: Molnár Miklós először a pályán. Boldizsár támadófaultja Vida ellen, Hegedűs cseréli. Tanács kintről nem talál be, a lepattanó nincs meg. Bell egyedül tör be, de Nyilas és McKenzie közösen betakarják. 4,7 másodperc hátra, időkérés a Körmendnél egy figurára. Bell egy az egyben tör be, de kimarad. 29. perc: McKenzie bezsákolja lerohanás után, Vida passzából, 54-64. Labdát szerez ismét Vida, de nem megy be. 28. perc: Elveszítjük a labdát, Dukics felesleges faultja után. Tanács jön. Moore egy az egyben kihagyja. 27. perc: Moore szalad el egy eladott labdával, 52-64. Dukics elrontja a bedobást, jöhetnek... Kihagyják, jövünk, Nyilast leütik, nem fújnak. Moore megiramodik, zsákol, de ellépte - szerencsére... 26. perc: Boldizsár hármast dob megint... Ferencz másolja... már tíz közte... 52-62. Időt kérünk. Váratlanul dekoncentrálttá vált a csapat... 25. perc: Szép Rubin-McKenzie összjáték, 52-56. Aztán lepattanó miénk, McKenzie kísérlete viszont nem jó. 26. perc: McKenzie kétszer tette fel, de nem sikerült. Drahos nem hinti be kintről. Megtorpantunk támadásban. Moore betör, 50-55. A Körmend láthatóan arra törekszik, hogy a 2-2-es szituációk után McKenzie mellett törjenek be a gyors embereik. 25. perc: Boldizsár lopta el a labdát, és végiggyalogol a pályán, 48-53. McKenzie zsákolja be Rubin passzát! 50-53! Ruják tör be a palánk alá, de elrontja, miénk. Németh váltja a vétkest. 24. perc: Bell-tripla.. Ez nem jó... 48-51. Dukics le, McKenzie be, támadásban maradunk, Rubin triplát ront... Moore tempót hibáz. Labdatörlés... 23. perc: Boldizsár elrontja a triplát, Drahos összeszedi, elöl pedig faultolják. Rubin pedig felteszi, és egyenlít! 48-48! 22. perc: Rubin nyúl oda Bellnek, aki be is dobja, aztán még büntető is... kimarad! A lepattanó a miénk, majdnem elhagyjuk, de kidobja a Körmend. Jöhetünk. Davis harmadik hibája, Tanács jól szedi le a labdát, elveszítjük, de Drahos támadófaultot harcol ki Moore-ral szemben. Tanács kétpontosa! 46-48! 21. perc: A meccs eleji kezdőötösök a pályán ismét. Davis hibázik, jöhetünk. Tanács felelőtlen triplája kimarad. Dukics bedobja, 44-46. A Körmend 82%-kal dobja a kétpontosokat, ami kiemelkedő teljesítmény. Összességében a hazaiak eddig 48, a vendégek 57%-kal dobtak mezőnyből. A szegediek szerencséjére a Körmend pocsékul büntetőzik (7/14). Érdekesség, hogy lepattanókban 19-13-ra a Szedeák vezet, McKenzie aki csak az első negyed végén szállt be, máris ötnél tart, ezzel ő a legeredményesebb eddig a mezőnyben. A körmendieknél még senki nem érte el a három faultot, míg a hazaiaknál már Drahos és Dukics is. Pontszerzők a félidőben:Szeged: Drahos 10/6, Rubin 9/3, Kiss Zs. 3, Tanács 5/3, Dukics 3. Csere: Vida 2, Nyilas 6, McKenzie 4, Simándi. Körmend: Ruják 5, Moore 7/3, Ferencz 14/12, Bell 11/3, Davis 6. Csere: Németh, Trummer 3/3, Hegedűs, Boldizsár. Nagyszünet. Ugrókötél-bemutató. Vége a második negyednek. 21-17. 20. perc: Ruják összehoz egy személyit Nyilasnak. Dobás, mindkettő benn... 40-44. Támadásban Nyilas harcol ki személyit. Kell a pont, Nyíl! Első jó... második is! 42-44. Ruják tör be a palánk alá, faultolják... Mindkettő benn... 42-46. Simándi próbálta Nyilast megjátszani, de hosszú lett a passz. 19. perc: Hegedűs és Kiss Zsolt is triplát hibáz. Bell nem ront, 40-42. Eladjuk a labdát, ideges kicsit a csapat... 18. perc: Boldizsártól nagyon rossz triplakísérlet, aztán McKenzie eladja a labdát. Fodor Péter időt kér. Több mint két perce nincs kosár. Mintegy ezer néző várja, mikor ünnepelhet újabb szegedi pontokat. Tanács a pályán McKenzie helyett. Bell büntetői... az első megvan, a második rövid. Kidobjuk támadásban, aztán labdát szerzünk. Hatalmas tombolás a csarnokban, Simándi készül. Vida büntetői, első jó, második szintén! 40-40. Simándi a pályán! 17. perc: Boldizsár ellen támadót fújnak, mi jövünk, de Rubin ellépi... Bell triplát hagy ki, Kiss Zsolt tempót hibáz... Sok a hiba. 16. perc: Drahos harmadik hibája, jön is helyére Vida Máté. Ruják büntetője... az első csont nélkül... második rövid. 38-39. Nyilas helyett Rubin a pályán miután kidobjuk a labdát. Davis helyett Boldizsár a Körmendnél. Kivédekezzük, Rubin megindul, leáll, eladja... 15. perc: Trummertől szerez Nyilas labdát, utánanyúlás! Szándékos szabálytalanság Trummer részéről, büntető, első jó, második is. 32-32. És mi jövünk továbbra is! Drahos Gábor triplája!!! 35-32! Bell hihetetlen mozdulattal, 35-35. Dukicsot faultolják, az első dobás rossz, második megvan, 36-35! Moore is triplázik, majd McKenzie büntetőt harcol ki, első megvan... ééés... a második is, 38-38! 14. perc: Drahos kihagy egy triplát, kényszerből dobta el. A Körmend is hibázik... Trummer szabálytalan Nyíllal szemben, büntető... első jó... második is, 30-32. 13. perc: Rubin helyett Kiss Zsolt. Tanács, rövid... McKenzie ellen fault. Jön Dukics Tanács helyett. Ferencz kihagyja a triplát. Jönnek az amerikaiak vissza, Moore és Bell. 12. perc: Ismét miénk a labda, Drahos-tripla... Jóóóó! 28-29! Sabáli Balázs időt kér. Trummer is triplát hint, 28-32. 11. perc: A Körmend folytatja, és megszerezzük! Tanács bedobja, 23-29. Aztán labdát szerez! Tanács kihagyja, de a lepattanóból McKenzie zsákol! 25-29 Vége az első negyednek. 21-29. 10. perc: Dukics második faultja... Bell büntetőzik, a második csont nélkül. Nyilas újra a pályán Kiss helyett. Rubin kihagyja a tempót. Most jól védekezünk. Moore beszáguld, a labda lecsorogna, Bell besegíti... 21-29. Nem tudunk mit kezdeni a három amerikai gyorsaságával és Ferencz dobóbiztosságával sem... 9. perc: Vida megint eladja, lerohannak, Ferencz... 19-26. Rubin teszi vissza Vida lepattanóját, 21-26. 8. perc: Ruják helyett Németh István a pályán. Moore is bedobja, 17-22. Fodor Péter időt kér. Tanács helyett McKenzie kap lehetőséget. Vida eladja a labdát sajnos. Moore - Bell összjáték, zsák... Rubin tempója viszont gyönyörű, 19-24. 7. perc: Rubin-tripla, Ferencz-tripla, 17-17. Dukics ellen támadófault. Ferencz negyedik triplája, 12/12 elképesztő!... Kiss Zsolt állandóan lemarad róla... 6. perc: Davis megveri Drahost, és zsákol, Tanács triplával válaszol, 14-14! Drahos második faultja, 5-1 a szabálytalanságok aránya... Vida váltja Drahost. Ferencz büntetői kimaradnak. 5. perc: Drahos szépen megy át a körmendi védelmen, és benn van, 11-12. Tanács ellen fals fault... 4. perc: Davis-betörés és zsák, Rubin második személyije, a büntető rövid. 9-12. Keményedett a körmendi védelem. 3. perc: Ferencz második triplája, 9-8. Kimaradt helyzetek mindkét oldalon. Tanács lépése után Bell, 9-10. Drahos tör be, kimarad, és Tanács a lepattanót szintén kihagyja. Bell tornyosult eléjük eredményesen... 2. perc: Rubin asszisztját Dukics értékesíti. Moore válaszol. Büntetőt is dob... Kimarad. 5-5. Kiss Zsolt triplája lecsorog, de marad nálunk, Rubin-tempó... 7-5. Drahos-labdaszerzés, máris 9-5! 1. perc: Kiss Zsolt azonnal két ponttal nyit. És a büntető is benn, 3-0. Ismét nálunk a labda, de Drahos kihagyja. A sarokból Ferencz, 3-3. Kezdők:Szeged: Drahos, Rubin, Kiss Zs., Tanács, Dukics. Körmend: Ruják, Moore, Ferencz, Bell, Davis. 17.58: Utolsó ziccerdobások, és pillanatokon belül kezdünk... Maroknyi körmendi és szegedi kemény mag is megjelent, lehetnek vagy 15-15-en. Most nagyjából ezren lehetünk. 17.57: A Körmendben Fodor Gergely, Dávid Gergely és Sonyák Béla betegség, illetve sérülés miatt biztosan kihagyja a mérkőzést, ahogyan azt előre sejteni lehetett. 17.55: Ötszázra taksáljuk a nézők számát, és egyre csak jönnek... Lesz itt hangulat, attól nem kell félni! Lesz ez még ezer is! 17.50: Dobálgatnak a srácok, hullanak a triplák, egy-két zsák is megvillan. Aztán majd a meccsen is lássunk! 17.45: Egyre csak szállingóznak a nézők, lehetnek már vagy kétszázan a csarnokban. 17.35: Javában melegítenek a csapatok. A körmendiek, úgy tűnik, tíz főt neveznek a meccsre, a Szedeák pedig tizenkettőt. 17.30: Előbb a körmendiek, aztán a Szedeák futott ki a parkettára. Férfi kosárlabda NB I/A 7. forduló, Szeged, újszegedi sportcsarnok, vezeti: Bodnár Péter, Benczur Tamás, Király László; ellenőr: Gencsev Plámen A Körmend eddigi mérlege négy győzelem mellett két vereség. A szegediek egy alkalommal tudtak diadalmaskodni, hatszor hagyták el vesztesen a pályát. A hazai együttesben Nyilas István és Tanács Attila is játékra kész, csak Hájer Ádám (keresztszalag-beszakadás) nem áll rendelkezésre. A vasiaknál jóval több a hiányzó: Dávid Gergely (részleges vállszalag-szakadás), Fodor Gergely (szárkapocscsont-zúzódás) és Sonyák Béla (vírusos torokgyulladás) sem játszik a szombat esti hírek szerint. Így vagy úgy: a három amerikaival felálló vendégek gárdája így is bombaerős! Várható kezdőötösök:Szeged: Drahos, Rubin, Kiss Zs., Dukics, McKenzie. Körmend: Ruják, Moore, Ferencz, Bell, Davis. Beharangozó írásunk itt olvasható.