Atlétika: az év megyei legjobbjait köszöntötték

2010. november 24., szerda
A Csongrád Megyei Atlétikai Szövetség megtartotta évzáró rendezvényét, ahol a 2010-es esztendő értékelése mellett díjazták a megye legeredményesebb utánpótlás-atlétáit is. Három egyesület osztozott a helyezéseken: a hódmezővásárhelyi K'-Art Hódiák SE öt, a Szegedi Lelkesedés SK kettő, a Titán SE versenyzője egy díjat vehetett át.Guba Pálné, a szövetség titkára köszöntötte a szép számmal összegyűlt egykori és aktív sportolókat, edzőket, és értékelte a 2010-es esztendőt. Külön köszönetét fejezte ki a megyei önkormányzatnak, Szeged Megyei Jogú Város Sportbizottságának, a Senior Atlétikai Klubnak, Kovács Kálmánnak és Nagy Lászlónak, s minden önkéntesnek, akik az év folyamán segítségükkel, munkájukkal támogatták a szövetség versenyeit, rendezvényeit. A Csongrád megyei Atlétikai Szövetség minden év végén már hagyományosan díjazza legjobb utánpótlás-atlétáit. Az Antal Andor és felesége által alapított vándordíjat a legjobbnak ítélt női és férfi atléta vehette át. A serleg mellé egy-egy Adidas táskát is kaptak a győztesek, melyet Csényi József, a megyei szövetség elnöke adott át. Kovács Leila, a K’art-Hódiák SE versenyzőnője az idén négy országos bajnoki címet szerzett (gerelyhajítás, diszkoszvetés, ötpróba egyéni), tagja volt az U16-os válogatottnak, és megkapta a Magyar Köztársaság jó tanulója - jó sportolója címet is, s meghívást kapott a Héraklész tehetséggondozó programba. Lengyel Roland, a Szegedi Lelkesedés ifjú sprintere az idei évben több bajnoki címet szerzett, s tagja volt az U20-as magyar válogatottnak (már a 4. alkalommal vihette haza a kupát). A második helyezettek: Krucsai Zsanett – K’Art-Hódiák SE- háromszoros korosztályos bajnok (többpróba, távolugrás, 100 m gátfutás), U16 és U18-as válogatott, Héraklész- program tagja. A fiúknál: Losonczi Gábor - K’Art-Hódiák SE - szintén három bajnoki címet szerzett, s távolugrásban diákolimpiai csúcstartó, U16 és U18-as válogatott, héraklészos sportoló. A díjakat a Senior Atlétikai Klub ajánlotta fel. Harmadik helyezést ért el Iványi Anna - K’Art-Hódiák SE - ifjúsági gerelyhajító országos bajnok, héraklészos atléta; és Szelepcsényi Zsolt -Titán SE - 3000 m akadályfutásban bronzérmes, szintén a Héraklész-program tagja. Elismerésben részesültek a bajnokok edzői: Héjja Antal (K’Art-Hódiák SE) és Fóris László (Szegedi Lelkesedés SK). Az est vacsorával zárult.