Labdarúgás: hármat rúgott, mégis kikapott az Üllés + FOTÓK

2010. augusztus 22., vasárnap
Hazai környezetben is bemutatkozott a megyei I. osztályban a megye II. Homokháti csoport tavalyi bajnoka. Az Üllés LC a 2. fordulóban a tavasz egyik sikercsapatát, a Mindszent SE-t látta vendégül és egy izgalmas, magas színvonalú találkozón maradt alul. Nem futballtudásban szenvedtek hiányt az üllésiek, sokkal inkább Fortuna bánt mostohán velük...A labdarúgó megyei I. osztály 2 fordulójában:Üllés LC – Mindszent SE 3-4 (0-1). Üllés, 200 néző, vezette: Somodi. Üllés: Horváth – Szabó, Tímár, Király T., Rukovics, Vér (Bozsity), Füleki (Sári), Király Zs. (Kormos), Mihalkó, Katona, Ferenczy. Edző: Szabó Zsolt. Mindszent: Molnár – Nana, Szabó B., Jernei, Orosz, Galambosi, Mihály, Tóth R., Szecskó, Antal, Tóth Cs. Edző: Rostás Károly. Gólszerzők: Katona (30', 73'), Mihalkó D. (56'), ill. Nana (50', 52' - 11-esből), Orosz (78'), Jernei (82') Rostás Károly a Mindszent edzője: "Elfogytunk erre a meccsre, és mentális gondjaink is voltak. Ezek figyelembevételével gratulálok a csapatomnak, és jónak tartom a 4-3-as győzelmet."Szabó Zsolt az Üllés edzője: "Mindkét félidőben az első 5-10 percben az öltözőben maradtunk, s akkor a Mindszentnek voltak lehetőségei és születtek a góljaik. Úgy gondolom, egyenrangú partnerei voltunk a rutinos vendégeknek, ezért a döntetlent igazságosabbnak tartottam volna. Meg kell tanulnunk 3 rúgott góllal mérkőzést nyernünk. Egyébként gratulálok a vendégeknek, és további sok sikert kívánok."Nógrádi Tibor a Csongrád Megyei Labdarúgó-szövetség megbízott főtitkára: "Gólgazdag, mozgalmas és izgalmas mérkőzésen vagyunk túl, melynek a színvonala meghaladta a megyei átlagot, gratulálunk a résztvevőknek és Nagy Attila üllési polgármesternek, aki sokat tett a helyi fociért (ezen a mérkőzésen is a lelátón szorított a település csapatának), hogy a csapat el tudjon indulni a megyei I. osztályban."

Online közvetítésünket itt olvashatja újra:

90. perc: Vége a mérkőzésnek, egy izgalmas találkozón győzött a Mindszent. 88. perc: Füleki helyett Sári állt be az Üllés csapatába. Továbbra is mozgalmas, látványos a meccs. 82. perc: GÓÓÓL!!!A tizenhatos bal sarkánál jutott szabadrúgáshoz a Mindszent. Középre gurították a labdát, és Jernei szépen kilőtte a jobb alsó sarkot. 3-4! 78. perc: GÓÓÓL!!!Jernei hosszú előreívelését Orosz Ádám fejelte át a rosszul kimozduló Horváth kapuson, a labda akadálytalanul hullott a hálóba. 3-3! 73. perc:GÓÓÓL!!! Egy kiugró üllési csatár elütötte a kapus mellett a labdát, majd elesett – véleményes büntető született, a labdát Katona biztosan a kapu jobb oldalába helyezte. 3-2! 70. perc: Két csere volt a hazaiaknál. Király Zs. helyett Kormos jött be, Vér helyett Bozsity. 62 perc: Jobb oldalon lesgyanús helyzetből vezethetett támadást az Üllés, egy beadás után Mihalkó kapufára lőtt, a lepattanóból óriási kavarodás támadt, de végül sikerült felszabadítaniuk a vendégeknek. 56. perc:GÓÓÓL!!! Felpörögtek az események: egyenlített az Üllés. Az oldalvonal mellől, 20 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott a hazai gárda. Lukovics remek beadását Mihalkó D. csúsztatta a rövid oldalról a kapuba. Remek parázs mérkőzés alakult ki. 2-2. 52. perc:GÓÓÓL!!! Tizenegyeshez jutott a Mindszent, miután egy 18 méteres lövést megpattant Király T. kezén. A büntetőt Nana biztosan lőtte a kapu bal sarkába.1-2! 50. perc:GÓÓÓL!!! A Mindszent egyenlített. Nagy nyomás alatt volt az Üllési kapu. Nana könnyedén elment Füleki mellett, elfektette a kapust, és beemelte az üres kapuba a labdát. 1-1! 48. perc: 3 perce tart a második félidő. Csere egyik csapatnál sem volt. A mindszentiek vették kezükbe a játék irányítását. 45. perc: Vége az első félidőnek. Egy izgalmas játékrészen vagyunk túl. A Mindszentnek volt több helyzete, de az újonc Üllés jól vette fel a meccs ritmusát, és egy jól eltalált lövéssel vezetnek. Mindkét csapat játéka igen szimpatikus. 40. perc: A gól után kiegyenlítődött a játék, kevésbé alakulnak ki ordító helyzetek. Meg kell említeni az üllési Ferenczy erőtől duzzadó szélsőjátékát, többször a védelem mögé tudott kerülni, de a beadásai eddig nem sok veszélyt jelentettek. 30. perc:GÓÓÓL!!! A Mindszent két kihagyott helyzetére válaszolt pontos találattal az Üllés. Míg a vendégeknél Szecskó két kísértetiesen hasonló ziccert hibázott, addig a hazaiak aktív támadója, Katona résen volt. Egy jobb oldali üllési akció után körbepasszolták a 16-ost a hazaiak, majd Katona vállalkozott lövésre, és a jobb felső sarokba tekerte a labdát. 1-0! 23. perc: Ez a félidő a kihagyott nagy ziccerekről szól. Katona 10 méteres előnnyel, egyedül vezette a labdát a mindszenti kapura, majd 14 méterről csúnyán a bal kapufa mellé lőtt. 18. perc: A Mindszent kihagyta a kihagyhatatlant: Szabó B. ment el a bal oldalon, az alapvonal közeléből centerezett, az ötösön belül Mihály azonban rosszul találta el a labdát, így a bogyó a kapu mellé perdült. Egy percre rá az üllési Katona 23 méterről életerős lövést küldött a vendégkapu irányába de a bomba körülbelül 20 centit tévesztett, s a felső léc fölött szállt el a játékszer. 13. perc: Igen nagy küzdelemben, főleg mezőnyjátékban telnek a percek. Gólszerzésre az első nagy lehetősége egy szögletet követően a Mindszentnek adódott: bal oldalról Antal a hosszú sarokra csavarta a labdát, amely átszállt az aláfutó kapuson, és centikkel ment el a bal felső mellett. 6. perc: Igazi helyzet még nem alakult ki, de támadólag a mindszentiek léptek föl. 1. perc: Elkezdődött a találkozó. Az Üllés csapata hozta játékba a labdát, akik piros nadrágban, piros mezben és fekete sportszárban léptek pályára, a vendégeknél a sárga-fekete mez, fekete nadrág és sportszár a színkombináció. Labdarúgó megyei I. osztály 2. forduló, Üllés, vezeti: Somodi Imre. Az újonc, nyáron jelentősen átalakult Üllés a nyitófordulóban Balástyára látogatott. Szabó Zsolt tanítványai már 3-0-ra is vezettek (gól: Mihalkó Dávid 2, Katona Zsolt), ám a hazaiak végül egyenlítettek (a 87. és a 88. percben is betaláltak...). Mindezeknek a tükrében talán kicsit keserű az üllésiek szájíze a pontrablás ellenére is. Odahaza minden bizonnyal szeretnék megszerezni első győzelmüket. Nem lesz azonban egyszerű a dolguk, hiszen a Mindszent is javítani igyekszik: ők az utolsó percben kapott góllal szenvedtek 4-3-as vereséget a Kistelektől, mégpedig saját pályájukon (gól: Muzsik Sándor, Antal Sándor, Mihály Róbert). Parázs csata, remek derbi várható tehát!